İnciraltı Otelleri

Balçova'da sahil evlerine kadar uzanan bölgede bulunan İnciraltı otelleri...

İnciraltı Otelleri

Balçova da Üçkuyular Feribot İskelesi'nden sahil evlerine kadar uzanan bölgedir İnciraltı. İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde Balçova'da bir semttir.  İnciraltı'nın tarihine ilişkin bir bilgiye ulaşılamamaktadır. Öncelerde bataklık ve ağaçlardan oluşan bir yer olduğu bilinmektedir ve bu bölgedeki incir ağaçlarının çok olmasından dolayı ismi günümüze İnciraltı olarak gelmiştir. 

Muhteşem doğası ve açık alanlarıyla İzmir'e nefes aldıran İnciraltı son zamanlarda alışveriş ve eğlence mekanlarıyla da çok popülerdir.  İnciraltı'nın bulunduğu Balçova, 3000 yıllık geçmişe sahiptir ve Ayesefit adıyla deniz kıyısında oturan ve korsan saldırılarından kaçan halkın kurduğu bir yerleşimdi vakti zamanında. .Kışların genellikle yağışlı ve ılık, yazların ise sıcak olduğu Akdeniz iklimi hüküm sürer İnciraltı da.İnciraltı na kadar gelmişken, şifalı sularıyla asırlardır yararlanılan Agamemnon Kaplıcalarını, eşsiz deniz ve orman manzarasıyla Teleferik Tesislerini, Balçova Barajını, İzmir in tek limanı olan ve İzmir in denize açılan kapısı olan Yat Limanını da ziyaret etmenizi tavsiye ederim.İzmir e ister karayoluyla, ister havayolu, ister demiryoluyla ulaştıktan sonra İnciraltı na 10 dakikalık bir yolculukla ulaşabilirsiniz. Adnan Menderes Hava Limanı na 15 dakika uzaklıkta olan İnciraltı na deniz yoluyla ulaşmak isterseniz Üçkuyular ile Bostanlı arasında çalışan arabalı Vapur ve Deniz otobüslerini de tercih edebilirsiniz.

Özeliikle haftasonları oldukça kalabalık olan İnciraltı'nda dünyanın dört bir yanından insan görmek mümkündür. İnciraltı, İzmir'in çevresinde fazla yeşil alan olmadığından, İzmir için önemli bir konumdadır. 

İnciraltı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER