Isparta Otelleri

Güllerin Şehrinde; Isparta otelleri...

Isparta Otelleri

Birçok tarihi mekânın bulunduğu güller ülkesi keyifli bir tatil için mükemmel bir adres. Isparta gün geçtikçe nüfusu artan bir ilimizdir. Akdeniz Bölgesinin bir ili olan Isparta Türkiye'nin 29. büyük ilidir. Eski tarihte Hititlerin hâkim olduğu bu bölgeye daha sonra ise İyonlar, Lidyalılar ve Persler egemen olmuştur. Akdeniz ve karasal iklimin hâkim olduğu bu şehirde kışları serin yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Akdeniz ikliminin yaşanmasının bir nedeni de Toros Dağları olan bu ilde bitki örtüsü bozkırdır.
Gül yetiştiriciliği açısından Türkiye'de önemli bir yere sahip Isparta'da gülün türevlerini bulmanızda kaçınılmazdır. Sokaklarında yürürken gül reçeli, gül kremleri, gül parfümleri, gül kolonyası, gül sabunlarının satıldığı dükkânlar ilginizi ister istemez çekecektir.

Isparta Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Adada Antik Kenti
Adada Antik Kenti

Isparta Sütçüler ilçe sınırları içinde bulunan antik kent Pisidia bölgesi antik kentlerindendir. Adada önemli antik kalıntıları içermektedir. Etrafı çam ağaçlar ve ardıç ağaç kuşatmış ve bu durum antik kenti harika bir görüntü vermektedir

Isparta'da Bulunan Antik kente   Zeus ve Herakles ve Isparta'da anlatan tasvirler bulunmakta Helenistik dönemde gelen bir yerleşim alanı olan antik kent bölgeye kattığı değer ile çokça turist bölgeye gelmekte ve ziyaret etmektedir.

Isparta otellerinde tatil yapan misafirler fotoğraf çekip istedikleri gibi günlerini geçirebilirler, Isparta otellerinde ulaşım imkanı için resepsiyon görevlileri sizlere yardımcı olacaktır.

Antiocheia Antik Kenti

Antik kentin en ilgi çeken yönleri  su kemerleriyle, men kutsal alanıyla, devasa tiyatrosuyla ilgi  çekmekte ayrıca Pisidia bölgesinin başkenti olma özelliği taşımaktadır.

Bu harika antik kent e turistler gezdikleri zaman hayran kalmaktadırlar , antik kent Isparta nın Yalvaç ilçesi sınırlarında kalmakta ve Isparta nın gezebileceğiniz en güzel mekanların başında gelmektedir.

 

Antiocheia Antik Kenti
Kızıldağ Milli Parkı
Kızıldağ Milli Parkı

Isparta il merkezinde bulunan milli park meşe, ardıç, sedir ağaçları ve karaçamıyla size sunucağı en büyük hizmeti tabikide bol oksijenli havasıdır.

Kızıldağ Milli Parkın a gittiğiniz zaman piknik yapabilir dilerseniz isteğinize göre kamp kurabilir eğlenceli vakitler gecirebilirsiniz  eğer  solunum sorununuz var ise burada iyileştiği bilinmektedir.21 gün kaldıktan sonra  bunun sağlığı için yeterli olduğu söylenmektedir.
Kızıldağ Milli Parkı sınırları içinde birçok keşfedeceğiniz noktalar vardır.Milli parkın için ülkemizin en uzun mağarası pınargözü bulunmaktadır.Flora bakımından çok zengin her türlü hayvan ve canlı bulmanız mümkündür.


Lavanta Vadisi

Türkiyenin en önemli lavanta üretim yeri olan Keçiborlu ilçe sınırlarında kalan lavanta vadisi bölgenin en güzel ve en şirin yerlerin başında gelmektedir.
Ispartanın en güzel lavantalarına ve gül bahçelerine ev sahipliği yapmakta burada başka bir özellikle sakin, huzurlu hoşça vakit geçirebileceğiniz huzurun tam ortasında olacağınız bir yer lavanta alanları en Aydoğmuş, Ardıçlı, Kuyucak, Kuşcular Köylerinde üretilmektedir.Bu köylere geldiğiniz zaman mutlaka fotoğraf makinanız yanınıza alın ve o harika görüntüleri ölümsüzleştirin.

Lavanta Vadisi
Yazılı Kanyon
Yazılı Kanyon

Zindan Mağarası

Zindan  Mağarası