İstanbuldere Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

İstanbuldere Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

İstanbuldere Otelleri

Ormanlar içinde bir cennet olan İstanbuldere otelleri...

İstanbuldere Otelleri

İstanbul'a sadece 1 saat uzaklıkta olan İstanbuldere Sakarya iline 23 km, Sapanca ilçesine 6 km mesafededir. Köyün nüfusu 93 Harbi göçmeni gürcüler dan oluşmaktadır.  
Birçok otelin, pansiyonun ve restoranın yer aldığı İstanbuldere, Sakarya'da Sapanca'ya bağlı ormanlar içinde kalmış bir cennettir. Karadeniz ikliminin yaşandığı İstanbuldere'de yazlar serin, kışlar ise ılık ve her mevsim yağışlı geçmektedir. Burada halk geçimini, tarım, hayvancılık ve turizmden sağlamaktadır. 

Sapanca'ya geldiğinizde yapılacak pek çok şey sizleri bekliyor. Trekking, Bisiklet, Mini Futbol, Hamakta uyku bunlardan sadece birkaçıdır. 10 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaşabileceğiniz Sapanca'da dilerseniz bahçelerde kahvaltı yapabilir, göl kenarının eşsiz manzarası eşliğinde sevdiklerinizle oturabilirsiniz.

Ayrıca; göl kıyısındaki restoran ve cafelerde yemeğinizi yiyebilir, kayık ve deniz bisikleti kiralayıp gölde gezinti yapabilir, yüzebilir, sörf, yelken ve su kayağı yapabilir, ulusal ve uluslararası sörf, yelken ve kürek müsabakaları izleyebilir, yöre halkının ördüğü sepetlerden, nakış, şiş, iğne ve mekik oyalarından satın alabilir, Islama Köfte başta olmak üzere Balık çeşitleri, ızgara çeşitleri, fast food yiyecekleri ve yöresel tatları olan Kara Lahana Ezmesi, Mısır Ekmeği, Çerkez Tavuğu, Cevizli Lahana, Barbunya Ezmesi, Fasulye Turşusu, Cevizli Fasulye, Yoğurtlu Yeşil Erik, Lahana Sarması, Cevizli, Pekmezli ve Şekerli Lokumdanda tadabilirsiniz. 

İstanbuldere Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER