Kartalkaya Otelleri

En uygun Kartalkaya Otelleri hakkında bilgiler...

Kartalkaya Otelleri

Yaz aylarında olduğu kadar kış mevsiminde de tatil yapmaktan hoşlanan bireyler, pek çok noktada oldukça iyi zaman geçirebilirler. Çünkü kış mevsiminde öne çıkan kayak sporu, en az deniz kadar kişilere eğlence dolu anlar yaşatmaktadır. Dolayısıyla bu aşamada sizlere ev sahipliği yapacak olan Kartalkaya Kayak Merkezi, Bolunun güneydoğusunda Köroğlu Dağlarında yer almaktadır. Ülkede en fazla rağbet gören bu kayak merkezine ulaştığınızda, sizleri Kartalkaya Otelleri karşılayacaktır. Bu oteller dışarının soğuğundan sizleri koruyan ve sıcacık bir ortam sunan tesislerden oluşmaktadır. Bu bölgede 3 metreyi bulan karın kalınlığı, 1850-2200 metre yüksekliğe ulaşan kayak pistleriyle tarafınıza oldukça elverişli bir hizmet sunmaktadır. Amatör ve profesyonel kayakçılara yönelik uygun ortam hazırlanmış ve toplamda 9 teleski, 13 kayak pisti ve 2 telesiyej bulunmaktadır. Ayrıca snowboard ve kayak yapmak için en uzun pist 1400mt civarında olup, Kişiler Kartalkaya Otelleri içinden çıktıkları gibi bu muhteşem pistin keyfini sürebilirler.


Aralık ve Nisan ayları arasında kayak sezonunun açık olduğu bu merkezde, beyazlar içinde ışıldayan Kartalkaya Otelleri sizleri mest edecektir. İçerisinde her türlü konfora sahip olacağınız bu otellerde spa merkezi, masaj salonu ve güzellik merkezi de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çocuk kulübüne de yer veren Kartalkaya Otelleri, sizler kayak yaparken ya da çeşitli aktivitelerden faydalanırken çocuklarınızda kendi yaşıtlarıyla eğlenerek ailece güzel vakit geçirebileceksiniz. Otellerin karla kaplı dağlara bakması ve oluşan muhteşem manzara kesinlikle herkes tarafından görülmeye değer olduğunu bilmelisiniz. Bu kayak merkezine geldiğinizde kayak yapmayı bilmiyorsanız, tecrübeleri hocalar eşliğinde ders alabilir ve amatör kayakçılar için hazırlanan pistte kaymanın tadını çıkarabilirsiniz.


Ayrıca konaklama, yeme ve içme konusunda nasıl bir hizmet alacağınız, sizlerin Kartalkaya Otelleri arasından seçtiğiniz tesisle ilgili olacaktır. Herşey dahil veya ultra herşey dahil konseptindeki bir otelin hizmetinden faydalanırsanız, bu sizler için çok daha faydalı olacaktır. Çünkü bütün ihtiyaçlarınızı otel bünyesinde giderebilir, otel dışında sadece kayma ve doğa yürüyüşleriyle ilgilenebilirsiniz. Pistlerin etrafında yürümek isteyen bireylere özel kurulan güvenlikli yürüyüş parkı bulunmaktadır. İsteyenler sabah Kartalkaya Otelleri bünyesinden ayrılarak gün içinde keyifli yürüyüşler yapabilir, ardından otelinin sunduğu mükemmel yemeklerin tadını çıkartarak odasında dinlenmeye çekilebilir. Ayrıca Kartalkaya Kayak Merkezi yakınlarında bulunan Saraycık Yaylası ve Sarıalan Yaylası da mutlaka görülesi yerler arasındadır. Ailenizle ya da tek başınıza kış mevsiminde dinlenmek isterseniz, Kartalkaya Otelleri sizler için en uygun adres olacaktır. Sitemizden bu bölgede yer alan otellerin web sitelerini inceleyebilir, sizlere sunulan fırsat kampanyalarını değerlendirebilirsiniz. Unutmayınız ki, her mevsimin güzelliği ve kişiye verdiği haz farklıdır. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz, sadece yaz mevsiminde değil kış mevsiminde de sizlere özel hazırlanan tesislerden faydalanmanız ve kendinize iyi anılar biriktirmeniz olacaktır.

Kartalkaya Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi

Ülkemizin kış turizmine büyük ölçüde katkı sağlayan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, özellikle snowboard açısından önemli bir yere sahiptir. Hem kara hemde hava yolculuğu yaparak rahatlıkla ulaşabileceğiniz Kartalkaya Bolu'ya 38 km uzaklıkta yer almaktadır, yol karla kaplı olunca aracınız işin her yerde zincir takıcıları bulabilirsiniz.

Kartal kaya kayak merkezleri 1850-2200 metre aralığındadır. Kayak sezonu ise Aralık ta başlayıp Mart ayına kadar sürmektedir. 12 farklı pistin yer aldığı Kartalkaya Kayak Merkezindeki pistlerin uzunluğu 20 km yi bulmaktadır. Kar kalınlığı ise ortalama 3 metreye kadar çıkmaktadır.

Kartalkaya, kayak yapanlar için oldukça popüler bir yer olduğundan oteller kayak sezonunda çok fazla doludur. Otellere gidecek misafirler daha önceden rezervasyon yapmalarını tavsiye ederiz. Kartal kayada çok amaçlı pistler bulunur, bunlardan başlıca olanlar acemi pisti ve hızlı pistlerdir. Kayak yapmayı bilmiyorsanız kaygılanmayın, kayak hocalarını bulmanız çok kolay...

Saraycık Yaylası

Kartalkaya Kayak Merkezi'ne 9km mesafede bulunan Bolu Saraycık, Kartalkaya Kayak Merkezi yolu üzerinde, Köroğlu Dağları yamacında konumlanmış, aşağı ve yukarı olmak üzere iki mahalleden oluşan, Bolu Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Bolu merkeze 14 km mesafededir. Saraycık köyünden 15km sonra Saraycık Yaylası ve Saraycık Gölü'ne ulaşılabilir.

Bölge karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Yaklaşık 1580m rakımda, eşsiz bir çam ormanı manzarasına sahiptir. Doğa sporlarıyla ilgilenenler, yürüyüş, bisiklet ve kampçılıkla ilgilenenler için alternatif bir adres. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde Aralık ayından Mart ayı sonuna kadar kayak yapılabilmektedir, bu aylarda Saraycık Yaylası da karlar altında olacaktır.

Saraycık Yaylası
Sarıalan Yaylası
Sarıalan Yaylası

Sarıalan Yaylası, Bolu'nun 30 km güneydoğusunda, Bolu - Ankara yolu üzerinde, Kartalkaya Kayak Merkezi yolunun 10. km'sindedir. Sarıalan Yaylası ismini mayıs ayından itibaren üzerini bir örtü gibi bütünüyle kaplayan sarı çiçeklerden alır. Doğallığı, sessizliği ve temiz havası ile huzur bulacağınız bir yerdir. Özellikle dinlenmek ve doğayla başbaşa kalmak için en uygun lokasyonlardandır. Mutlaka gidilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Sarıalan Yaylasında mangal yakmak yasaktır, evden getirdiğiniz yiyecek ve içeceklerle piknik yapmak için çok güzel piknik alanları bulabilirsiniz. Yaylada çok değişik türlerden bir bitki örtüsü bulabilirsiniz, oldukça popüler olan yayla, doğa güzelliği olarak ülkemizde önemli bir yer eder. Kartalkaya Kayak Merkezine giderken yaylamızdan geçecekseniz yaylamızın balını da almanızı tavsiye ederiz.

Akdoğan ( Ebe Çamı ) Tabiatı Koruma Alanı

Bolu'nun merkeze bağlı Yenigüney Köyü sınırları içerisinde kalan Akdoğan ( Ebe Çamı ) Tabiatı Koruma Alanı, Ankara - İstanbul E5 karayolunun 168. km'sinden, Yenigüney'e 2,5 km mesafede bulunmaktadır. E5 karayolunun 172. km sinde bulunan yol ayrımından ise 1 km'lik yol ile Rüzgarlık bölgesine ulaşılabilir.

Ebe çamı, dünyada nadir bulunan bir ağaç türüdür. Bu koruma alanı, ebe çamının tek doğal yayılış alanı olması sebebiyle önemli bir bölgedir. Alan içerisinde ebe çamından başka meşe ve karaçam türlerinde ağaçlar da bulunmaktadır. Bitki çeşitliliğinin yanısıra bir çok hayvana da ev sahipliği yapmakta olan bölgede, saka, ağaçkakan, arıkuşu, baykuş, guguk kuşu, kumru, tahtalı, keklik, üveyik gibi kuş türleri ve kirpi, sincap, tavşan, gelincik ve tilki de bulunmaktadır.

Ebe Çamı Koruma Alanı, Kartalkaya Kayak Merkezi'ne ve çevresindeki kayak otellerine yaklaşık 35 km mesafededir.

Akdoğan ( Ebe Çamı ) Tabiatı Koruma Alanı