Kaş Merkez Otelleri

Ülkemizin en küçük ve şirin tatil yöresi olan Kaş'ta bulunan Kaş Merkez Otelleri...

Kaş Merkez Otelleri

Akdeniz iklimi etkisinde olan Kaş ilçesi il merkezi Antalyaya uzaklığı 168 km dir. Doğa ve su sporlarının oldukça geniş çaplı yapıldığı Kaş ilçesinde, tertemiz bir deniz ve muhteşem ötesi bir doğa bulunması her yıl sayısız yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olmasını sağlamaktadır. Antalyanın bu güzide ilçesi, her sezon tatilcilerini Kaş Merkez Otelleri bünyesinde ağırlamakta ve konuklarına sayısız aktivite ve hizmeti ilgile son derece memnun kılmaktadır. Geçimini tarım ile balıkçılıktan kazanan yerli halkı, bu sayede tatilcilerine muz, portakal ve limon gibi doğal ürünleri sunarken bir yandan tadına doyamayacağınız balık kültürüyle de hizmet vermektedir. Sizler Kaş Merkez Otelleri arasından birini seçtiğinizde, gün içinde yapacağınız birçok aktivitenin sizleri beklediğini de bilmelisiniz. Burada tekne turlarına katılabilir, özellikle dalış tutkunları batık şehre dalış yaparak yeni deneyimlere kapı açabilir.


Deniziyle ve doğasıyla büyüleyecek güzelliğe sahip Kaş ilçesi, aynı zamanda çevresinde bulunan Antiphellos Antik Kenti Tiyatrosu, Büyük Çakıl Plajı, Kaleköy Limanı, Kaputaş Plajı, Kekova, Doğa ve Vahşi Yaşam Turları gibi pek çok görülesi alanlarıyla ve aktiviteleriyle de insanları kendine hayran bırakmaktadır. Bu güzelliklerden yararlanmak adına Kaş Merkez Otelleri içinde konaklayabilir ve ortalama 1-2 haftalık tatil sürecinizi dolu dizgin yaşayabilirsiniz. Yamaç paraşütü tutkunları içinde oldukça elverişli bir bölge olan Kaş, sınırsızca bu sporu yapmanıza olanak sunmaktadır. Ayrıca gece hayatı severler içinde bünyesinde birçok eğlence merkezini barındırması, sizlerin Kaş Merkez Otelleri bünyesinden ayrılıp sabaha kadar eğlenmenize ön vermektedir. Bunun yanı sıra oteller kendi içlerinde aquapark, su oyunları, konserler, animasyonlar, müzik yarışmaları ve havuz oyunları gibi pek çok etkinliğe yer verirken ayrıca spa merkezi, bay ve bayanlara özel havuz, masaj ve aroma terapileri, tuz odası, buhar banyosu gibi birçok hizmeti de sizlere sunmaktadır.


Dolayısıyla Kaş Merkez Otelleri içinde ve çevresinde olmak üzere her yıl konuklarını en iyi şekilde memnun etmekte ve tüm yılın stresini kısacık bir zaman diliminde üzerlerinden atmaya yardımcı olmaktadır. Bu nedenle şirin ve bir o kadar da gözde bir ilçede tatil yapmak isterseniz rotanızı tereddüt etmeden Kaş Merkez Otelleri yönüne çevirmelisiniz. Burada biriktirdiğiniz sizleri mutlu eden anılarınız, emin olunuz ki bir yıl sizlere yetecek ve bir dahaki yaz mevsimini iple çekeceksiniz. Sitemizden Kaş ilçesinin gezi rehberine göz atabilir, otelleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kaş'ta tekne turlarına çıkabileceğiniz gibi tekne kiralama ve ailenizle muhteşem ötesi denizde açılma fırsatınız bulunmaktadır. Tüm bunları değerlendirmek ve Kaş Merkez Otelleri tarafından sunulan avantajlı fiyatları incelemek için sitemizi takipte kalmanız ve bu saklı cenneti mutlaka ziyaret etmenizi önermekteyiz. Deniz, doğa ve eğlenceyi en iyi şekilde resme döken Kaş, kesinlikle her bireyin görmesi gereken tatil beldelerinden biridir.

Kaş Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Antiphellos Antik Kenti
Antiphellos Antik Kenti

Deniz, kum ve güneşten bir an ayrılıp tarihte yolculuk yapmak isteyenlerin akınına uğramış bir kenttir Antiphellos Antik Kenti. Kaş sınırları içerisinde yer alan kent, bölgenin mitolojik havasına ayrı bir tat katmıştır. Günümüze kadar ulaştırmayı başardığı önemli eserlerinin arasında kentin kuzeyinde kayalara oyulmuş mezarlar ile Likya lahitleri en dikkat çekici yapılardır. Kral Mezarı olarak anılan Likya yazıtlı anıt mezar aralarında en büyüleyici olanıdır. Görülmeye değer bir başka yapısı da Kaş Antik Tiyatrosudur. M.Ö birinci yüzyılda yapıldığı düşünülen yapıt, dört bin kişilik bir kapasiteye sahiptir.

Lykia dilinde Habesos veya Habesa olarak adlandırılan kent, M.Ö IV. Yy da Phellos'un limanıydı. Daha sonra bu bölge gerilerken Antiphellos gelişmeye başlamıştır ve zamanla kendine yeten bir kent durumuna gelmiştir. Bu duruma etki eden en büyük etken sedir ağacı ticareti ve süngercilik olmuştur. Tarihe tanıklık eden bu küçük kent görenlerin hayranlığını kazanmaktadır.

Farklı hazlar yaşamak isteyenlerin sıradaki durağı Antiphellos Antik Kenti. Antiphellos Antik Kentinin yanı sora tarihi izlere doyamayanlar için Aspendos Antik Kentini ya da Selinus Antik Kentini de keşif gezinize ekleyebilirsiniz. Antalya'nın tarihini, doğal dokusunu ve güzelliklerini görmek istiyorsanız ilk olarak gezinize Antiphellos Antik Kenti'nden başlamanızı tavsiye ederiz.

Aperlai Antik Kenti

Üçağız'dan kayıkla veya Kaş'tan tekneyle gidebileceğiniz Aperlai Antik Kenti Sıçak İskelesi'nin güzelliğine ayrı bir tat katmaktadır. Yapacağınız tekne turu gezinizi renklendirirken sizler de anın tadını çıkarmaya başlamış olacaksınız.

Kaş'ın görkemli yapılarından biri olan Aperlai M.Ö. V. yüzyılda yapılmıştır. Bir Likya kenti olan Aperlai, tarihi bir şölene tanıklık etmek isteyenlerin merkezi. Bir çok yerli ve yabancı turistin durak yerlerinden biridir.

Likya Birliği'nin en önemli kentlerinden biri olmakla birlikte Apololnia ve İsindi antik kentlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Ziyaretçi potansiyeli oldukça fazla olan kent, tatilinize farklı bir hava katacaktır. Rıhtımı sular altında kalmasına rağmen doğusunda yer alan lahitler günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Roma ve Bizans dönemi kalıntılarıyla zengin bir tarihi muhafaza eden kent görülmeye değer yerlerin en başında gelmektedir.

Piri Reisin Kitab-ı Bahriyesinde konu edilen Aperlai, keşif listenizdeki yerini mutlaka almalı. Listenize ekleyeceğiniz diğer tarihi doğal güzellikler arasına Kıbrıs Kanyonu'nu ve Patara Antik Kentini de eklemelisiniz. Antalya'da yaşayacağınız hiçbir anı unutamayacaksınız.

Aperlai Antik Kenti
Kaş Antik Tiyatrosu
Kaş Antik Tiyatrosu

Kaş Antik Tiyatrosu, M.Ö. birinci yüzyılda yapıldığı düşünülen yapıt, dört bin kişilik bir kapasiteye sahiptir. Görkemli görüntüsüyle görenleri etkisi altına alan yapıt siz değerli konuklarını bekliyor.

Günümüze kadar gelmeyi başarmış olan yapı, Kaş'a farklı bir güzellik katmaktadır. Tarihi dokusuyla sizleri geçmişe götürecek olan eser yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Sahnesi bulunmayan tiyatro 26 basamaktan oluşmaktadır. Ayrıca M.S. IV. Yüzyılda onarım gördüğü de bilinenler arasındadır.

M.Ö. IV. Yy ait ev tipinde olan mezar tiyatronun kuzey doğusunda Akdam olarak anılan yerde duran mistik görüntüsüyle dikkat çekicidir. Doğal kaya kesilerek yapılan yapı, 3.5 metre yüksekliğindedir. İçerisinde el ele tutuşan 24 kız figürü yer almaktadır. Kaş Antik Tiyatrosu'nun en önemli özelliği Anadolu'nun denize cepheli tek tiyatrosu oluşudur.

Kıbrıs Kanyonu (Antalya Kaş)

Elmalı ile Kaş ilçeleri arasında bulunan Kıbrıs Kanyonu cezp edici doğal güzelliğiyle sizleri bekliyor. Macera tutkunlarının yoğun ilgisini gören Kıbrıs Kanyonu, eğlenceli, huzurlu tatilinize bir de adrenalin ekleyecektir.

Sinekçi Beli ne gelindikten sonra toplamda beş altı saat sürecek olan keşif geziniz size unutulmaz dakikalar yaşatacaktır. Yerli ve yabancı tutkunları oldukça fazla olan kanyon 4 kilometrelik bir mesafeye sahiptir.

Doğanın muhteşem hediyelerinden biri olan kanyonda yürüyüşe başlamadan önce özel kıyafetler giyilip gerekli malzemeler de belinizdeki yerini alıyor. Grup rehberinizin önemli bilgileri paylaşmasının ardından heyecan dolu anlar başlıyor. Yürüyüş tutkunlarının büyük bir haz duyacağı bu yolda kendinizi fantastik bir filmin ortasında gibi hissedeceksiniz.

Doğa sporları tutkunlarının yaptığı bu esrarengiz yolculukta kimi zaman iple yukarı tırmanıp kimi zaman da iniliyor. Yaklaşık 10 derece sıcaklığa sahip olan su unutulmaz anlar yaşamanıza tanıklık edecek. Tatiline farklı eğlenceler katmak isteyen bu yolculukta ki yerinizi kesinlikle almalısınız. Sizler de bu heyecan dolu yolculuğun içerisinde yer almak istemez misiniz?

Kıbrıs Kanyonu (Antalya Kaş)