Kaş Otelleri Toplam 43 Otel Bulundu

Harita

Doğal güzelliklerle bütünleşen Kaç otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Kaş Otelleri

Kaş, Antalya ilinin en batısında yer alan bir ilçedir. Etrafında birçok antik kent ve harabe yeri vardır. Bunlar irili ufaklı yerleşim yerleridir. Kaş'ta Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlıdır. Yüksek kesimleri ise karasal iklim etkisindedir.

Gündüzleri denizin akşamları da eğlencenin tadına doyamayacağınız Kaş tam bir tatil cennetidir. Denizin ve eğlencenin yanı sıra tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyenlerin rotasıdır. Gezilecek, görülecek ve tadılacak birçok lezzeti bulunan Kaşa merhaba demeye ne dersiniz?

Lykia tipi lahit, Antiphellos kenti üzerine kurulmuş olan Kaşın önemli simgelerinden biridir. Küçük ve sakin koylarında huzurun doruklarına çıkarken tarihi doğal güzellikleriyle de yeni şeyler keşfedeceksiniz. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı Kaş, şimdi de siz değerli misafirlerini bekliyor.

Muazzam deniz manzarasıyla Kaş Antik Tiyatrosu ve binlerce yıllık geçmişi günümüze taşıyan Antiphellos Antik Kenti görülmeye değer yerlerden sadece birkaçı. Xanthos Antik Kenti de Likya uygarlığının en eski yerleşim yeridir.

Bir yandan Küçük Çakıl Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Patara Plajı ya da Kaputaş Plajında serinliği hissederken diğer taraftan antik çağlarda fantastik bir yolculuğa çıkacaksınız. Ülkemizin tek batık kenti olan Kekovaya da bir tene turu yapmayı sakın unutmayın. Likya döneminden kalma Myra Antik Kentini de gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Kaş Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aslanlı Lahit
Aslanlı Lahit

Antalya'nın turizm güzellikleri arasında gösterilen Aslanlı Lahit Kaş kasabasında yer almaktadır. Kaş'ın merkezine yaklaşık 5 dakika mesafede yer alan Aslanlı Lahit turistlerin bölgeye yaptığı ziyaretlerde uğradıkları yerler arasındadır.

Antalya'nın tarihini ve o büyülü atmosferini bölgeye yapacağınız ziyaretlerde daha iyi anlayacaksınız. Eşsiz güzellikteki plajlara sahip kaş ilçesi tarihi eserleriylede göz doldurmaktadır. Kaş ilçesi yerli ve yabancı turistler tarafından ilk tercih edilen yerler arasındadır.

Bölge tarihinde çok sayıda kente ev sahipliği yapmıştır. Doğal güzelliği bozulmadan güzelleştirilen bu yapılar tatilcilerin beğenisine sunulmuştur. Arkeolojik kazılarda çıkan eserler antalya merkezde olan müzede sergilenmektedir. Yöre halkınında destek verdiği bu bölge zamanla gelişmiş ve dünyanın ilgisini çekmiştir.

Uzun çarşı yakınlarında yer alan Aslanlı Lahit, etrafında eski ahşap evleriyle ve arnavut kaldırımlı sokaklarıyla turistlerin rabet gösterdiği yerler arasındadır. Bu doğal güzellik korunarak günümüze kadar ulaşması sağlanmıştır.

Uzun çarşı diğer bir adıyla sanat sokağı olarak adlandılmaktadır. Bölgeye bu ismin verilmesi tesadüf değildir. Çok sayıda ressamların ve el işçiliği yapan ustaların yer aldığı görünmektedir. Sizlerde bölgeye yapacağınız ziyaretler esnasında burada kurulu olan dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Bayındır Limanı ve Mağarası

Dünya'nın en önemli dalış merkezi ve su altı çalışmaların yapıldığı yerler arasında gösterilen Kaş,Türkiye'nin göz bebeği niteliğindedir. Çok sayıda deniz canlısının her türlüsünün yer aldığı bölge turizm açısından da büyük öneme sahiptir. Su altında çok sayıda batıkların da yer aldığı bilinmektedir.

Su altında çok sayıda tarihi ve doğal güzelliklere rastlamak mümkündür. Özellikle Kaş bölgesinde su altında adeta bir yaşam süregelmiştir. Tarihin izlerini halen günümüze taşıyan Bayındır Limanı ve Mağarası ya da Batık Şehri turistlerin ilgisini çekmektedir.

Dünya çapında da Kaş bölgesinin adı çok kişi tarafından bilinmektedir. Bölgenin her türlü turizm faliyetibe sahip olmasından dolayı tatil planı yapan turistler özellikle bu bölgeyi tercih etmektedirler. Bölgede yat limanının da var olması yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisine uğramıştır.

Akdenizin serin temiz sularında yüzerken milyonlarca türden deniz canlısı görebilmek mümkündür. Bölgenin adeta sahipleri olarak gösterilen caretta carettalar size tatiliniz boyunca eşlik edeceklerdir.

Kaş'ın en önemli limanları arasında gösterilen Bayındır Limanı, Kaş'a 2 deniz mili uzaklıktadır. Limanın hemen güney kısmında kayalara oyulmuş Lykia döneminden kalma kaya mezarları yer almaktadır. Deniz içerisinde ve kayaların içerisine oyulmuş çok sayıda mağaralara rastlamak mümkündür.

Bayındır Limanı ve Mağarası
Büyük Çakıl Plajı
Büyük Çakıl Plajı

Kaş ilçesinin 1.750 metre doğusunda saklanmış olan bu doğa harikası yer kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. Turizm de önemli bir yere sahip olan Kaş'a gelip de bu eşsiz şaheseri görmeden gitmek içinize sinmeyecektir.

Masal gibi bir tatil yaşayacağınız Kaş günlerinize berrak suyu ve temiz atmosferiyle Büyük Çakıl Plajı'nı eklemeyi sakın unutmayın. Bütün yılın yorgunluğunu üzerinizden alırken türkuaz rengiyle sihirli bir etki yaratacaktır.

Fantastik atmosferiyle oldukça fazla eğlenceli anlar yaşayacaksınız. Bu unutamayacağınız günleri ölümsüzleştirerek her zaman taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Her iki yanı kayalık olan plajın uzunluğu 50 metredir. Denizin içinden kaynak çıkması sebebiyle suyu soğuktur. Dalgaların sesinde kendinizi dinleyeceğiniz bu yer görülmeye değer. Farklı bir alternatif olarak Patara antik kentine gidebilir ve buranın yakınında bulunan Patara Plajında geleceğinize dair mutlu anılar kaydedebilirsiniz.

Elmalı Yaylası

Kaş'ın en yüksek yerlerinden birine sahip olan Elmalı Yaylası kenti hem kuşbakışı seyretmenize hemde yazın sıkıcı ve bunaltıcı havasında serinlemenize olanak sağlayacaktır. Çok sayıda turistin Antalya ilini ziyaret ettiği bilinmektedir. Bu yoğunlukta deniz kum güneşin yanı sıra yaylalarıylada turist çekim yerleri arasında gösterilmektedir.

Elmalı, 1100 metre yükseklikte yer alan bir tepede konumlandırılmış ve bu küçük köy yaz aylarının vazgeçilmezi olmuştur. Tatilcilerin unutulmaz anlar yaşayabileceği bu küçük şirin köy, Kaşı kuşbakışı izlemek isteyenlerin uğrak yerleri arasında olmuştur.

Tarihi çok eskiye dayanan Kaş kasabası,bir zamanlar antik dönemede ev sahipliği yapmıştır.Bölgede tarihin halen yaşadığı bilinmektedir.Öyleki geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Elmalı yaylası yakınlarında bulunan antik döneme ait hazineler yurt dışına kaçırılmıştır.Bu eserlerin bu bçlgede çıkması bölgeye olan ilginin artmasına neden olmuştur.

Bölgede tarihin halen yaşadığı bilinmekte ve bugüne kadar dimdik ayakta kalan Ömerpaşa camii dikkatleri üzerine çekmektedir. 1600'lü yıllarda yapıldığı bilinen camii Ömer paşa tarafından yaptırılmış ve zamanla çok kez restorasyon çalışmaları yapılmıştır.

Elmalının tarihine tekrar bakacak olursak,bölgenin çok fazla değişmediği anlamak mümkündür.Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan bu bölge yüzyıllarcada bu şekilde doğal güzelliğine dokunulmadan gelişmeye devam edecektir.

Elmalı Yaylası
Küçük Çakıl Plajı
Küçük Çakıl Plajı

Antalya'dan sahil şeridi boyunca gidildiğinde eşsiz güzellikteki kasabaları gördüğünüzde ülkenin turizm açısından ne kadar önemli olduğunu anlamak yeterli olacaktır. Her bölgenin kendine özgü bir güzelliği vardır. Bunlar içerisinde Kaş ilçesi Antalya'nın turizm cenneti halini almıştır.

Çok sayıda plajları olan kaş ilçesinde Küçük Çakıl Plajı'nı yakından incelemeye ne dersiniz?

Bölgenin önemli turizm faliyetlri arasında olan deniz,kum,güneşin bir arada olduğu nadide plajlardan biridir.Çok uzun kum plajı olmasada yemyeşil doğayla turkuaz mavisinin buluştuğu doğal harikadır.

Denizin içerisi dağlardan gelen sularla birleştiği içib suyu biraz serindir.Sıcağın kavurucu etkisinde denize girerek kendinizi rahatlatabilirsiniz.Kaş merkeze yürüme mesafesinde olan Kğçük çakıl plajı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Doğal kaynak suyunun tepelerden gelerek deniz suyuyla birleşmesi denizin tertemiz berrak bir görünümde olmasına yardımcı olmuştur.Bu yüzden kaş ve kalkan bölgesi plajları ve deniz suyunun berraklığıyla meşhurdur.

Kyaneai Antik Kenti

Antalya Kaş'ta yer alan Kyaneai Antik Kenti, Kaş Merkeze yakındır. Yaklaşık olarak 25 kilometre mesafede olan Kyaneai Antik Kenti Yavı Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgenin tüm özelliklerini üzerinde taşıyan kent tarihinden günümüze çok sayıda eser bırakmıştır.

Lykia dilinde koyu mavi anlamına gelen Kyaenai kelimesi kente adını vermiştir. Bu adı denizin mavi sularından da aldığı bilinmektedir. Zamanla çok sayıda isimle adlandırılan kent Çınlayan kayalar adıyla da anılmaktadır.

Çınlayan kaya isminin verilmesi kayalar üzerinden uğultu sesi gelmektedir.Bu doğal oluşum rüzgarın kayalara çarpması sonucu oluşan bir sestir.Bu sesin zamanla daha çok çıktığı bilinmetedir.Bu yüzden yöre halkı bu isimle adlandırmıştır.

Kentin tarihi çok eskiye dayanmaktadır.Tarihi notlar içerisinde herhangi bir bilgiye ulaşılmamıştır.Bölgenin tarihini kentte çıkan eserlerden öğrenebilmek mümkündür.Ortalama m.ö 4. yüzyıla kadar dayandığı sanılmaktadır.

Lykia şehirleri arasında bilinen bu kent önceden beri yerleşim teri olarak kullanıldığı bilinmektedir.Bölgede çok sayıda eserlerle karşılaşılmış ve bu eserler Antalyada yer alan müzede sergilenmektedir.

Kyaneai Antik Kenti
Meis Adası
Meis Adası

Sevimli küçük yapısıyla bir o kadar da gelişmiş olan Kaş, ülkemizde özellikle İngiliz turistlerin büyük hayranlık duyduğu yerlerden biridir.

Ayrı dünyanın kapılarını aralayan bu şirin kasaba çok fazla rağbet görmektedir. Antalya'nın Kaş ilçesi yılların verdiği güvenle dimdik ayakta kalmıştır.

Bu küçük, sevimli, şirin kasabada yer alan Meis Adası, küçük olmasına rağmen görüntüsüyle tüm gözleri üzerine çekmektedir. Çukurbağ yarım adasına ve Yunanistan'a yakın olan bu ada turistler tarafından çoğunlukla gezilen yerler arasındadır.

Daha önceleri Meis Adası'yla Kaş arasında yoğun bir ilişki olduğu bilinen bölge şimdileri çok fazla alışveriş yapılmamaktadır.

Özellikle akşam saatlerinde akdenizin büyülü havasında o muazzam görüntüde etkilenmemek mümkün değildir. Bölgeye yapacağınız ziyaretler esnasında bu doğal güzellikte büyülenmemek mümkün değildir.

Saklıkent

Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihininde halen korunduğu Saklıkent mesire alanı ve turist çekim yerleri arasındadır.Bölge çok sayıda turist çekim alanına sahiptir.Antalya başlı başına bir turizm cennetidir.Bu büyülü şehirde etkilenmemek mümkün değildir.

Yapacağınız tatil planında bölgenin tarihini ve güzelliğini kitaplardan okuduğunuz kadarıyla değil görerek ve gezerek daha iyi anlayabilirsiniz.Adından da anlaşıldığı gibi saklı bir güzelliğe sahiptir.Etrafı ağaçlarla ve ormanla çevrili olan bu kent sizleride ağırlamaya devam ediyor.

Diğer bir özelliği de Türkiyenin en güzel kanyonlarından biri olma özelliğine sahiptir.18km uzunluğa sahip olan bu kanyon dar ve yüksek kayalardan oluşmuş, doğal bir turist çekim merkezidir.

Çok dar bir alana sahip olan bu kanyon pek fazla güneş almamaktadır.Farklı turdeki kayalara ve taşlara rastlamak mümkündür.Bu kayalar doğal yolla oluşmuş ve bu yüzden eşine pek rastlanmamaktadır.

Bu tür değişik şekildeki taşların,tepenin en üst kısmından akan suların aşındırması sonucu oluşan eşsiz bir görünüme sahip bir bölgedir.Bu kayaların aşınması sonucu üzerleri aşınması sonucu çok kaygan ve keskin bir yapıya sahiptir.Yapacağınız ziyaretler esnasında bu bölgenin büyülü havasına kendinizi kaptıracaksınız.

Saklıkent
Uçansu ve Yaylası
Uçansu ve Yaylası

Sıcak yaz aylarında Akdeniz'in bunaltıcı ve nemli havasında bunalıyorsanız Kaş'a 60 km mesafede olan doğanın armağanı olarak bilinen Uçansu ve Yaylası tatilcilerin yaz aylarında serinlemek için alternatifi olmuştur. Doğal serinliğiyle dikkat çekmektedir. Kaş üzerinden Elmalı istikametine giderken sağ tarafta yer alan ve yol boyunca uzanan yayla tatilcilerin buluşma noktasıdır. Rahat bir ulaşıma sahip olan Elmalı Yolu ve yol üzerinde yer alan çam ormanlarıyla büyülü bir yolculuğa çıkarmaktadır sizleri. Yol üzerinde giderken orman yoluynun büyülü havasından sonra 1300 merte yükseklikte yer alan Sinekçi Beli'ne geleceksiniz Kaş'ın büyülü havasını kuş bakışı seyredebilir ve bu serin havada yazın sıcağından kurtulabilirsiniz. Yayla köyü olarak bilinen Gümbe Köyü turistler tarafından yoğun ilgiye mağruz kaldığı için adeta turistik yer olarak adlandırılmıştır. Yol üzerinde çok sayıda meyve tezgahlarının kurulduğunu göreceksiniz. Yöre halkı tarafından sergilenen bu tezgahlar turistlerin ilgisini çekmektedir.

Mavi Cennet Plajı

Antalya'nın ve kaşın doğal güzelliklerini ve tarihi dokusunu yakından incelemeye ne dersiniz? Türkiye'nin en önemli turizm şehirleri arasında gösterilen Antalya ili Türkiye'nin turizm başkenti olarak da anılmaktadır.

Yıl içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turistler bu bölgeye gelerek hem yılın stresini atıyorlar hemde kendilerini ödüllendirmiş oluyorlar. Sımsıcak havası serinletici denizleri ve sıcak kanlı halkıyla bölgeyi doyulmaz hale getiriyor.

Bölge halkının yüzde 80'i kırsak kısımda oturmaktadır. Bölge toprakları oldukça zengindir. Bu nedenle sahile yakın köylere oteller yapılarak turizm faaliyetleri sürdürülmektedir. En önemli plajlarından olan Mavi Cennet Plajı tatilcilerin büyük ilgi gösterdigi plajlar arasındadır. Bu nedenle yıl içerisinde bu bölgeye günübirlik turlar da düzenlenmektedir.

Ziyaretleriniz esnasında çok azda olsa burada yapacağınız tatili hiç unutamayacaksınız. Adeta çarşaf gibi düz berrak olan denizi ve kum plajlarıyla göz doldurmaktadır. Kaşın en önemli simgeleri arasında olan mavi cennet plajı yabancı turistlerin bölgeye gelmelerindeki önemli öncelikleri arasındadır.

Sizlerde bölgeye gelmeyi planlıyorsanız kesinlikle hiç düşünmeden havaların ilk ısınmasıyla tatilinizi başlatabilirsiniz.

Mavi Cennet Plajı