Kavaklıdere Otelleri Toplam 19 Otel Bulundu

Harita

Kavaklıdere Otelleri

En uygun Kavaklıdere otelleri hakkında bilgiler...

Kavaklıdere Otelleri

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan bir semt olan Kavaklıdere, sosyal yaşamın önemli merkezlerinden biridir. Kuğulu Park, Tunalı Hilmi Caddesi gibi Ankara'yla özdeşmiş mekanlara sahiptir.

Kavaklıdere, Atatürk bulvarının bulunduğu kısımdan Çankaya köşkünün bulunduğu bölge üzerinde sınırlıdır. Ankara Çankaya Kavaklıdere semtinde 30'a yakın ülkenin büyük elçilikleri bulunmaktadır. Bu nedenlede semt itibariyle yurt dışından gelen birçok turistin uğrak yeri olmuştur.

Ankara'nın tarihi temel taşlarını bünyesinde barındıran semt aynı zamanda günümüzün gelişen ve modern yüzünü de yansıtmaktadır. Son yıllarda çok hızlı bir gelişim gösteren Çankaya Kavaklıdere günümüzde bazı bakanlıkların, medya kuruluşlarının Ankara temsilciliklerinin, ticaret odalarının, üniversitelerin, siyasi partilerin merkezlerinin, hastanelerin, kongre ve iş merkezleri ile lüks otellerin bulunduğu bir yerdir.

Kavaklıdere Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Botanik Park
Botanik Park

Ankara'da Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi arasında saklı olan ve küçük bir vadiyi andıran park tamamen doğal bir parktır. Toplamda 65.000 m2 alana sahip olup 35.000 m2 alanı yeşilliklerle kaplıdır.
Ankara'nın en işlek caddelerinden birinde olmasına rağmen en sakin parkı olarak Ankaralıların en çok tercih ettiği parkların başında gelmektedir.
Ankara'da olanlar ya da Ankara'ya yolu düşecek olanlar kesinlikle ziyaret etmelidir. Birbirine sarmaşık ağaçlarla örülmüş, çimlerle kaplanmış ve ortasında küçük bir havuzu ve havuzun etrafındaki banklarıyla sizleri büyüleyecek bir ortama hazır olun.

Çağdaş Sanatlar Merkezi

Ankara'nın kültür ve sanat alanında 19 yıldır eğitmenleriyle ve öğrencileriyle birbirinden özel eserler kazandırmış olan Çağdaş Sanat Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte ve Uluslararası Kalite Belgesi alarak Türkiye'de bir ilke imza atmıştır.
Ünlü sanatçıların ziyaretleri ve destekleriyle konserler, halk oyunları, sergiler ve bunun gibi bir etkinlikler yaparak insanları her zaman sanata bir adım daha yaklaştırmıştır.
Sizlerin de eğitmenlerimiz ve öğrencilerimizin başarılı çalışmalar sonucu ortaya çıkardıkları eseleri görmek ve etkinliklere katılmak için sizlerinde Çağdaş Sanatlar Merkezi'ne gitmenizi öneriyoruz.

Çağdaş Sanatlar Merkezi
Karum İş ve Alışveriş Merkezi
Karum İş ve Alışveriş Merkezi

1991 yılında faaliyete geçmiş ve günümüze kadar kalitesinden ödün vermemiş Karum Avm, Türkiye'nin ilk iş ve alışveriş merkezi özelliği taşımasıyla oldukça önemli bir yere sahiptir. Dış mimarisi ve iç dekorasyonuyla da ön plana çıkmış ve kısa bir sürede Ankara'da yoğun ilgi görerek Ankaralıların fenomen merkezi haline gelmiştir. Ziyaretçilerine ünlü markalardan fotoğraf sergilerine, restoranlardan eğlence merkezlerine kadar birçok seçenekler sunmaktadır.
Ünlü markaların yeni trendlerini takip etmek isteyen ya da ben alışveriş yapmayı seviyorum diyorsanız ve Ankara'ya yolunuz düştüyse ilk durak noktanız Karum İş ve Alışveriş Merkezi'dir.

Kocatepe Cami

Ankara'nın simgeleri arasında yer alan, Çankaya'nın Kocatepe semtinde bulunan, Kocatepe Camii'nin 1967 yılında inşaatına başlanmıştır. Uzun süre inşaat olarak kalan camii, Diyanet Vakfı tarafından 1987 yılında tamamlanmıştır.
İhtişamlı yapısıyla gözleri büyüleyen Çankaya Kocatepe Camii 4500 m kare'lik bir alan üzerinde inşa edilmiştir. Camii olmasının yanı sıra alt kısmında konferans salonu, kütüphane, otopark, ticarethane ve idari birimler bulunmaktadır.
Mimar Sinan'ın kulladığı stil örnek alınarak inşa edilen Kocatepe Camii'nin ana mekânı 4 fil ayağı üzerine oturan bir merkezi kubbe ve dört yarım kubbeden oluşur. Caminin 88 m uzunluğunda 4 minaresi vardır. Minarelerin şerefelerine hem asansörle hem de merdivenle çıkılabilir. Camideki yazılar Hamit Aytaç ve Mahmut Öncü tarafından, konferans salonundaki yazılar ise Emin Barın tarafından yazılmıştır. Caminin halı desenleri Afyon Ulu Camii'ndeki halı desenleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Caminin avizeleri, mihrabı, minberi, kapıları, çinileri ve mermerleri özel olarak tasarlanmış ve ince bir işçilikle yapılmıştır. İç tezyinatta Klasik Osmanlı Mimarisi örnek alınmış, malzeme olarak çini, mermer, sarı maden, altın varak ve özel boyalar kullanılmıştır.
Çankaya Kocatepe Camii yapılmadan önce projesi için yarışma yapılmıştır. Yapılan yarışmayı Mimar Vedat Dalokay'ın yaptığı proje kazanmış ve bu projeye göre camiinin temeli atılmıştır. Fakat Vedat Dolakayın projesi mimari anlamda çok modern bulunduğu için bu projeden vazgeçilmiştir. Bunun yerine 1967 yılında Hüsrev Tayla ve Fatih Uluengin'in hazırladığı projeye göre temeli tekrar düzenlenmiştir, 1987 yılında inşaatı biten camii Turgut Özal tarafından açılmıştır. Çankaya Kocatepe otellerinde konaklayan misafirler Kocatepe Camiine yürüyerek gidebilirler.

Kocatepe Cami
Seğmenler Parkı
Seğmenler Parkı

Seğmenler Parkı, Ankaranın simgesi haline gelen parklar içerisinde popülerlik açısından Kuğulu Park'tan sonra ikinci sırayı almış bir parktır. Toplamda 67.000 m2 alan üzerine kurulmuş parkta anfi tiyatroda mevcuttur.
Yaz aylarında vazgeçilmez mekânlar arasında olan seğmenler parkında, bir ağacın gölgesinde amatör sanatçıların bestelerini dinleyebilir, anfi tiyatroda gösteri izleyebilir, ya da kuş cıvıltılarının havuzdan gelen su sesleriyle kaynaşarak farklı bir melodi eşliğinde gölgede kitabınızı okuyabilirsiniz.
Kış aylarında ise beyazlara bürünmüş, bizlere muhteşem ve doğal bir görsel sunum yapan Seğmenler Parkı bu anı kalıcı kılmak için fotoğraf karelerine sığdırmaya çalışan binlerce insanın akınına uğrar.
80'li yılların başlarından günümüze kadar milyonlarca kişiyi kucaklayan park günümüzde hala aynı heyecan ve sevgiyle insanlara huzur ve sevgi aşılamaya devam ediyor.