Kıbrıs Otelleri Toplam 47 Otel Bulundu

Harita

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs otelleri hakkında tüm detaylar...

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs, nefis doğası, bitki örtüsü, denizi ve pırıldayan yıldızı ile Akdeniz'in üçüncü büyük adası...
9000'ü aşkın yıllık bir geçmişe sahip olan Kıbrıs, çevresindeki ülkelerin hepsi için gözde bir turizm ve eğlence merkezi konumundadır.
Adada iki ülke bulunmaktaddır. Güney kısmı Rum, kuzey kısmı ise Türk hükümetlerin yönetimindedir. Kıbrıs'ın başkenti Lefkoşa'dır. Ayrıca dünyada tek bölünmüş başkent Lefkoşa'dır. Kıbrıs Adasının tamamında Akdeniz iklimi hakimdir. Kuzey Kıbrıs, Akdeniz'in ayak basılmamış en temiz plajlarına sahiptir.
Birbirinden Lüks oteller plajların kıyı kesmine toplanmıştır ve hemen hemen tüm otellerin kendilerine ait plajları vardır. Lüks otellerin yanı sıra, şehir merkezlerinde küçük oteller ve butik oteller de vardır.
Kuzey Kıbrıs'da bulunan kahvehaneler, dünyaca ünlü geleneksel Türk misafirperverliğinin en iyi şekilde devam ettiği başlıca mekânlardır.
Kıbrıs mutfağı, doğu mutfağının ve batı mutfağının sentezi, topraktan ve denizden alınan mübarek nimetlerin harika bir birleşimidir.

Kıbrıs Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Beşparmak Dağları
Beşparmak Dağları

Kıbrıs'a gelindiğinde gezilmesi yerlerin başında gelen Beşparmak dağları yer almaktadır. Beşparmak dağları ile Kıbrıs'ta bir çok efsane yer almaktadır. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türkiye'den gelen bir tankın dağın zirvesine kadar tırmanıp orada kaldığı efsanesidir. Bu tank gerçektir. Kıbrıs Harekatı sırasında Türk tankı Lapta tarafından gelen askerlerin ağır ateşli saldırısı sonucunda yanmış ve Beşparmak dağının zirvesinde kalmıştır.

Beşparmak dağları, denize paralel bir şekilde uzanan muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Zirvesine çıkan bir çok yol bulunur. Araba ile zirveye çıkılmaktadır. Zirvenin essiz manzarası tüm Kıbrıs'ı seyretmenize olanak sağlar. Zirvesinde bulunan Askeri Ordu Gazinosun da ise akşam yemeğini Girne'nin muhteşem ışıklandırmasını seyrederek bulutlara yakın bir yerde yiyebilirsiniz.

Beşparmak Dağının zirvesinde uçtan uca uzanan patika bir yol vardır. Neredeyse tüm Kıbrıs'ı görebileceğiniz muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Kıbrıs Girne Limanı

Kıbrısa geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında gelen, Girne limanıdır.  Girne limanı Kıbrıs Girne şehrinin en güzel yerleri arasındadır. Denize bakan cafe ve restorantları girne limanını eşsiz kılan özelliklerindendir. 


Girne limanında denize doğru uzanan bir kaya parçası vardır ve ortalama 1 km civarındadır. Burada yürüyerek akdenizin size çok yakından hissedeceksiniz. 

Girnede akşam yemeğini denize 0 olan herhangi bir restoranda yiyeyerek Kıbrısta muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Kıbrıs Girne Limanı