Kıbrıs Otelleri Toplam 48 Otel Bulundu

Harita

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs Otelleri hakkında tüm detaylar...

Kıbrıs Otelleri

Akdeniz bölgesinin 3. büyük adası olan Kıbrıs çevre ülkeler tarafından da bakıldığında gözde turizm notalarından biridir. İkiye ayrılan Kıbrıs güneyinde Rum, Kuzeyinde ise Türk hükümetinin hükümdarlığı geçmektedir. Dolayısıyla Kuzey Kıbrısa gitmek isteyen bireyler, pasaport ve vize gerekmeksizin bu ülkenin ayak basılmayan muhteşem ötesi plajlarını keşfedebilirler. Birçok kişinin hayallerini süsleyen Kıbrıs, bugün oldukça güçlü mimariye sahip Kıbrıs Otelleri ile her yaz mevsiminde tatilcilerine sınırsız eğlence ve oldukça konforlu bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Kıbrıs denildiğinde ilk akla gelen çılgınlarca eğlenebilecek mekanların sayısının bir hayli fazla olması, bugün özellikle gençler için tercih sebebi olmaktadır. Ancak her yaşta insanın Kıbrıs Otelleri bünyesinde konaklaması ve kendine uygun aktiviteleri de bulması tabi ki mümkündür. Bu bölgede bulunan otellerin neredeyse hemen hepsinin kendine ait bir plajı vardır ve bu plajlar son derece bakımlıdır. Ayrıca Kıbrıs Otelleri içinde bakımsız ya da kötü mimariyle oluşturulan bir otel görmek mümkün değildir.


Görsel kaliteye son derece önem veren Kıbrıs Otelleri, bu doğrultuda otel içinde sizlerin rahatı için her konforun oluşturulduğunu da tahmin etmek zor olmayacaktır. Sahil kesiminde oldukça büyük ve lüks oteller yer alırken, şehir merkezinde daha küçük ve butik otelleri de görmeniz mümkündür. Tatil konusunda Kıbrıs Otelleri yönünde tercih yapan bireyler, Kıbrısa gelmişken Beşparmak Dağları ile Kıbrıs Girne Limanını görmeden gitmemelerini tavsiye ederiz. Eşi benzeri olmayan bir denize sahip olan Kıbrıs bölgesi, tartışmasız her insan için unutulmaz anıların birikeceği bir tatil bölgesidir. Su sporlarının her birine elverişli olan denizinde, ayrıca otellerin düzenlediği su oyunları da yapılmakta ve tatilcilere oldukça keyifli anlar yaşatılmaktadır. Yeme ve içme konusunda sınırsızca restoran, kafe ve bar gibi seçeneklerinizin olduğu Kıbrıs bölgesinde, Türk mutfağından lezzetler bulmanız hiç de zor değildir. Hemen her restoranda Türk yemekleri vardır ve usta aşçıların ellerinden çıkan istediğiniz bir yemeği tercih ederek damağınızı şenlendirebilirsiniz.


Eğer Kıbrıs da tatil yapmayı planlarsanız, herşey dahil Kıbrıs Otelleri konseptine göz atmanızı tercih ederiz. Otel bünyesinde sınırsızca yeme ve içme ihtiyacınızı giderebilir ve otel dışı gereksiz bir masraftan kaçınmış olursunuz. Bunun yanı sıra sitemiz üzerinden Kıbrıs paket turlarını inceleyebilir ve dilerseniz uçaklı Kıbrıs turlarını da değerlendirerek oldukça uygun fiyata Kıbrıs gezisi düzenleyebilirsiniz. Yine sitemizden Kıbrıs Otelleri hakkında detaylı bilgi edinebilir, otellerin tarafınıza sunduğu çeşitli aktiviteleri inceleyebilirsiniz. Hayatınız oyunca hiç tatile çıkmadıysanız ve bu sizin ilk tatiliniz olacaksa kesinlikle Kıbrıs Otelleri sizler için ilklere uygun bir tercih olacaktır. Ailece, tek başınıza ya da sevgilinizle hoş vakitler geçirmek ve sınırsızca eğlenebilmek adına sizlere sunulan imkanları sitemizden takip etmenizi ve tatilinizde tüm sıkıntılı düşüncelerden sıyrılmanızı öneririz. Unutmayınız ki, sizler kendinizi ne kadar yenilerseniz rutin yaşamınızda o kadar mutlu ve başarılı olabilirsiniz. Bu yüzden günümüzde kolaya indirgenen tatil imkanlarından faydalanmalı ve herkes gibi sizlerde kendinizi ödüllendirmelisiniz.

Kıbrıs Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Beşparmak Dağları
Beşparmak Dağları

Kıbrıs'a gelindiğinde gezilmesi yerlerin başında gelen Beşparmak dağları yer almaktadır. Beşparmak dağları ile Kıbrıs'ta bir çok efsane yer almaktadır. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türkiye'den gelen bir tankın dağın zirvesine kadar tırmanıp orada kaldığı efsanesidir. Bu tank gerçektir. Kıbrıs Harekatı sırasında Türk tankı Lapta tarafından gelen askerlerin ağır ateşli saldırısı sonucunda yanmış ve Beşparmak dağının zirvesinde kalmıştır.

Beşparmak dağları, denize paralel bir şekilde uzanan muhteşem bir güzelliğe sahiptir. Zirvesine çıkan bir çok yol bulunur. Araba ile zirveye çıkılmaktadır. Zirvenin essiz manzarası tüm Kıbrıs'ı seyretmenize olanak sağlar. Zirvesinde bulunan Askeri Ordu Gazinosun da ise akşam yemeğini Girne'nin muhteşem ışıklandırmasını seyrederek bulutlara yakın bir yerde yiyebilirsiniz.

Beşparmak Dağının zirvesinde uçtan uca uzanan patika bir yol vardır. Neredeyse tüm Kıbrıs'ı görebileceğiniz muhteşem bir güzelliğe sahiptir.

Kıbrıs Girne Limanı

Kıbrısa geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında gelen, Girne limanıdır.  Girne limanı Kıbrıs Girne şehrinin en güzel yerleri arasındadır. Denize bakan cafe ve restorantları girne limanını eşsiz kılan özelliklerindendir. 


Girne limanında denize doğru uzanan bir kaya parçası vardır ve ortalama 1 km civarındadır. Burada yürüyerek akdenizin size çok yakından hissedeceksiniz. 

Girnede akşam yemeğini denize 0 olan herhangi bir restoranda yiyeyerek Kıbrısta muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Kıbrıs Girne Limanı