Kıbrıs Otelleri Toplam 47 Otel Bulundu

Harita

Kıbrıs Otelleri

Akdeniz in üçüncü büyük adası Kıbrıs... Kıbrısın eşsiz güzelliği ve muhteşem otelleri sizleri ağırlamayı bekliyor. Akdenizin en güzel otellerine ev sahipliği yapan Kıbrıs denizin ve güneşin keyfini sizlere sunmak için bekliyor. Türkiyenin hemen yakının da olan bu eşsiz güzellik hayata kısa bir ara verip keyifli vakit geçirmek için Kıbrısta tatil ayrıcalıktır diyoruz.

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs, nefis doğası, bitki örtüsü, denizi ve pırıldayan yıldızı ile Akdeniz'in üçüncü büyük adası...
9000'ü aşkın yıllık bir geçmişe sahip olan Kıbrıs, çevresindeki ülkelerin hepsi için gözde bir turizm ve eğlence merkezi konumundadır.
Adada iki ülke bulunmaktaddır. Güney kısmı Rum, kuzey kısmı ise Türk hükümetlerin yönetimindedir. Kıbrıs'ın başkenti Lefkoşa'dır. Ayrıca dünyada tek bölünmüş ...

Bölge Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kıbrıs bölgesi Akdeniz Bölgesi mevkisinin alt bölgesidir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile tüm zayaretçilerinin ilgisini çekmektedir. Kıbrıs otelleri ile de tam bir turizm cennetidir.
Akdeniz Bölgesi bölge olarak bünyesinde toplamda 0 otel ve tesis barındırmaktadır. Bu tesislerin 50 tanesi bu yörede yer almaktadır.

Akdeniz Bölgesi bölgesinin Kıbrıs haricinde birçok alt bölgesi de mevcuttur. Bu bölgelerdeki otellere yandaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

GEZİLECEK YERLER

Beşparmak Dağları

Kıbrıs'a gelindiğinde gezilmesi yerlerin başında gelen Beşparmak dağları yer almaktadır. Beşparmak dağları ile Kıbrıs'ta bir çok efsane yer almaktadır. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı zamanında Türkiye'den gelen bir tankın dağın zirvesine kadar tırmanıp orada kaldığı efsanesidir. Bu tank gerçektir. Kıbrıs Harekatı sırasında Türk tankı Lapta tarafından gelen askerlerin ağır ateşli saldırısı sonucunda ...

Beşparmak Dağları
Kıbrıs Girne Limanı
Kıbrıs Girne Limanı

Kıbrısa geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerlerin başında gelen, Girne limanıdır.  Girne limanı Kıbrıs Girne şehrinin en güzel yerleri arasındadır. Denize bakan cafe ve restorantları girne limanını eşsiz kılan özelliklerindendir. 


Girne limanında denize doğru uzanan bir kaya parçası vardır ve ortalama 1 km civarındadır. Burada yürüyerek akdenizin size çok yakından hissedeceksiniz. 

Girnede akşam yemeğini ...