Kıyıköy Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Kıyıköy Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Kıyıköy Otelleri

Kıyıköy otelleri, Kırklareli ilinde doğal görüntüleriyle öne çıkmıştır.

Kıyıköy Otelleri

Kıyıköy, Kırklareli ili sınırları içinde ve Vize ilçesine bağlı, doğal görüntüleriyle öne çıkmış küçük  bir sahil kasabasıdır.
1987 yılında belediye olmuştur ve 2000 yılındaki verilere göre nüfusu 2443 kişidir.
Karadeniz kıyısındaki bu kasabanın etrafı ormanlarla çevrili olup Pabuçdere ve Kazandere dereleri de Karadeniz e bu kasabadan dökülmektedir. Yöre halkının geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılıktır. Dünyanın en eski taş oyma manastırlarından Aya Nikola Manastırı buradadır. İstanbul dan günübirlik gezi turları için uygundur. Kasaba yakınındaki Bahçeköy manda yoğurduyla ünlüdür.
Kırklareli ili, Vize ilçesine bağlı Kıyıköy ün sınırları içinde bulunan Kastro (Çamlıkoy) Körfezi Tabiatı Koruma Alanı ise, 329 hektarlık bir alan üzerinde yayılmıştır. Ancak, bu Körfez in batısı Kırklareli ne dâhil iken, ortası Tekirdağ ve doğusu da İstanbul sınırları içinde kalmaktadır.
Trakya nın yegane karaçam ormanlarının bulunduğu bu alan değişik bitki türlerini kapsamaktadır. Bunların başında karaçam, Macar meşesi, sapsız meşe, saçlı meşe, doğu gürgeni, kara gürgen, dişbudak, kayın, akçaağaç, ıhlamur ve kızılağaç gelmektedir. Ayrıca koruma alanında, karaca, yaban domuzu, kurt, çakal, sansar, tilki, porsuk, tavşan gibi hayvanlar yaşamaktadır.
Ayrıca, Karyalılarca kurulduğu kabul edilen Kıyıköy ün antik çağdaki adı Salmydessos tur.

Kıyıköy Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aya Nikola Manastırı Kırklareli
Aya Nikola Manastırı Kırklareli

Kıyıköy kasabası na 700 mt mesafede güney yamaçta yer alır. Bizans dönemi 6. 9. yy. kaya manastırlarının en iyi örneklerinden biridir.