Kızılay Otelleri Toplam 34 Otel Bulundu

Harita

Kızılay Otelleri

Ankara, Türkiye'nin Başkenti olan bir ilimizdir, bizce Ankara'nın Başkenti'de Kızılaydır..

Kızılay Otelleri

Ülkemizin başkenti olan Ankara'nın merkezi konumundadır Kızılay. Bulunduğu konum itibariyle Türkiye Cumhuriyeti devletinin yönetildiği bakanlıkları bünyesinde barındıran semtimizdir.

Konumu sebebiyle her yere, birden farklı uluşım imkanı sağlayan Kızılay'dan bir yere gitmek oldukça kolaydır. Metro ve Ankaray'la ulaşımında sağlandığı Ankara Kızılay semtinde, ulaşım olanakları açısından herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Kızılay tam anlamıyla Ankara'nın gözbebeği niteliğindedir.

Kızılay, aynı zamanda alışveriş,eğlence ve Kültürün bir arada bulunduğu ender semtlerimizdendir. Sadece Ankara'nın değil, tüm Türkiye'nin en çok metropolleşmiş, en yoğun nüfus barındıran semtlerinin en başında gelir. Gün içinde çok yoğun olduğu istatistiklerle belirlenmiş olup, kilometrekareye düşen nüfus yoğunluğu ile Türkiye rekortmenidir. Bu durumu örnekle açıklamamız gerekirse , NewYork için Manhattan ne kadar yoğunsa Ankara için de Kızılay o kadar yoğundur.

Ankara Kızılay otellerinde konaklayacak misafirler için bir çok kültür sanat merkezi, bir çok bakanlık ve pekçok alış veriş merkezi, yürüyüş mesafesindedir.

Kızılay Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Güvenpark Anıtı
Güvenpark Anıtı

Emniyet Abidesi olarak da adlandırılan Güvenpark Anıtı, Ankara'nın en işlek yerlerinden olan Çankaya Kızılay Meydanında Güvenpark içerisinde bulunmaktadır.

Türk milletinin  jandarma ve polise  olan güveninin , Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı nda ve İnkılap hareketlerinde beraber bulunduğu arkadaşlarının anısına yapılmıştır.

Heykeller ve insan zekasını, çiftçinin tarım çalışmalarını anlatan kabartmalardan oluşmaktadır. Heykellerin mimarları Prof. C. Holzmeister, Prof. A. Hanak ve Prof. J. Thorak tarafından tasarlanıp yapılmıştır.

Ankara taşı Ankara'da birçok eserde kullanıldığı gibi bu anıtın yapımında  kullanılmıştır. Anıttaki heykellerde Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nda birlikte olduğu arkadaşlarıyla birlikte betimlemesi yapılmıştır. Aynı zamanda çiftçinin tarım çalışmalarını betimleyen heykel kabartmaları da vardır.

Hitit Güneşi Kursu Anıtı

Ankara'nın simgeleri arasında yer alan Hitit Güneş Kursu Anıtı, 1978 yılında önemli heykeltraş ustası  Nusret Suman tarafından yapılmıştır ve Ankara'nın Kızılay semti Sıhhiye Meydanı'nda yer almaktadır. Hitit güneşi kursu anıtı Alacahöyük'teki kazılarda ele geçirilmiş bir Hatti eserinin kopyasıdır. 1973'te Ankara belediye başkanı Vedat Dalokay tarafından şehrin sembolü yapılmıştır. Baktığımızda, Anadolu'nun en eski uygarlıklarından olan Hattilere aittir. Anıtın üzerinde bulunan çıkıntılar üremeyi temsil ederken, anıttaki kuşlar özgürlüğü simgeliyor. Bu sembol, genellikle dini törenlerde kullanılmıştır. Hatti krallarının mezarlarından çıkan Hitit Güneş Kursu örnekleri Ankara Ulus'ta bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde görülebilir.

Ankara'nın merkezi bir yeri olan Sıhhiye meydanında bulunan Hitit Güneş Kursu Anıtı, Ankara' ya gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Konum itibariyle sizi karşılar nitelikte bulunmaktadır. Hitit Güneşi Kursu Anıtı'nın orijinali halen Ankara Ulus'ta bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenmektedir.

Ulus Otellerinde kalanlar anıtı gezmek istelerse 15 dakika içinde anıta ulaşabilirler. Ulusta bulunan anıt medyada çok yer aldığından genelde Ulus'a gelen ziyaretçiler anıtı gezmek isterler.

Hitit Güneşi Kursu Anıtı
Kızılay Meydanı
Kızılay Meydanı

Şehrin en kalabalık meydanlarından biri olan Kızılay'dan Ankara'nın diğer ilçelerine ulaşım sağlamaktadır ve Çankaya'nın hatta Ankara'nın kilit noktası konumundadır. Kızılay Adı; 1929 yılında yaptırılan ve günümüzde olmayan Kızılay genel merkez binasından alınmıştır. 

Ankara tatiliniz boyunca mutlaka yolunuzun bir yerden kesişeceği bir noktadır Kızılay... Ayrıca; alışveriş yapmak isteyenlerin de uğrak noktasıdır. Ankara Kızılay da aradığınız her şeyi bulabileceğiniz mağazalar yer almaktadır. Ankara Kızılay otellerinde konaklayan misafirlerimiz yürüyüş mesafesinde bulunan bir çok kültür sanat merkezine de rahatça ulaşabilir.

TBMM

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22 nisan 1920 yılında kurulmuştur. Avusturyalı ünlü mimar hozmeister tarafından 1938 yılında yapılmıştır. Bina  yeni Meclis binası yarışmasında birincilik almıştır. 1937 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından anıtsal bir değer taşımıştır.
Yeni Meclis binası toplamda 475,521 m2 bir alan üzerine kurulmuştur. Bina beş katlı olup ön kısmı 248 metredir. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası Türkiye Cumhuriyeti'nin kuvvetini ve kalıcılıcığını temsil etmektedir. Sağlamlığın ön planda tutulduğu  mimari bir dışa vuruma sahiptir. Dünyanın en büyük parlemento binasıdır.

TBMM
Ankara Oyuncak Müzesi
Ankara Oyuncak Müzesi

Müze 1920 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde tarafından açılmıştır.
Amacı, unutulmaya yüz tutmuş ve eskimiş oyuncakları, günümüzde oyuncak meraklılarına ve çocuklara hatırlatmaktır. Ankara oyuncak müzesi, her yaşa hitap etmektedir. Müzede, geleneksel oyuncaklar, tatta, teneke, kağıt, plastik ve yumuşak oyuncaklar sergilenmektedir. Müzeye yurtdışından ticari amaçla getirilmiş oyuncaklar da bulunuyor.

Kızılay Alışveriş Merkezi

Kızılay Meydanı'ndan adını alan Kızılay Alışveriş merkezi 20 bin metrekare alana sahiptir. Kızılay Avm de birçok büyük markanın da bulunduğu 110 mağaza yer alıyor. Çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Siz alışverişinizi yaparken çocuklarınız eğlenceli zamanlar geçirebilir.
Meydanın çehresini değiştiren alışveriş merkezi, ağaçlandırılmış açık alanda oturmanın sohbete kattığı keyif yaşamak için Kızılay alışveriş merkezini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kızılay Alışveriş Merkezi
İzmir Caddesi
İzmir Caddesi

Ankara'nın göbeğinde İzmir ile alakasız bir ortamda bulunan cadde ve caddeler zinciri içerisinde birçok mağaza,dükkan,aparatif tarzda birşeyler yemek isterseniz size en yakın büfelerde ya da restaurant tarzı yerlerde bulabilirsiniz. Gezinmekten yorulduğunuzda İzmir caddesinin orta kısmında kalan banklarda oturup dinlenebilirsiniz.

Sakarya Caddesi

Kızılay'da ucuza karnınızı doyurabileceğiniz satış mekanlarını bünyesinde bulunduran nahoş bir caddedir. Özellikle bahar ve yaz aylarında kalabalığın çok olduğu, bir yerdir. Acıktığınızda ekmek arası balık, yada fast-food yiyecekler bulabileceğiniz, burada bulunan bank, taş, beton vb. oturulacak bilumum mekanlar sizi kucaklamaya hazırdır.
Ayrıca ekmeğinizin bir kısmını paylaşmaya can atan güvercinlerle kaynaşmanıza da fırsat doğmuş olur. Ankara'da, özellikle Kızılay civarında geç saatlerde açık mekanların bulunabileceği tek yerdir.

Sakarya Caddesi
Yüksel Caddesi
Yüksel Caddesi

Kızılay Metrosunun Yüksel Caddesi çıkışından Kızılay'a çıktığınızda sizi Ankara'nın en renkli mekânlarından biri karşılar. Güven Parkın tam karşısında yer alan bu cadde Ankara'nın en hareketli, en popüler, en renkli ve bazen de en karışık yeridir. Yüksel Caddesine girmeden kafanızı sola çevirirseniz Kızılay Meydanı, Kızılay Gökdeleni ve Gazi Mustafa Kemal Bulvarının Yüksel caddesine paralel olduğunu görürsünüz. Kafanızı sağa çevirdiğinizde ise Bakanlıklar, Yüksel Caddesine paralel olan Meşrutiyet Caddesi ve bu caddeyi geçmemizi sağlayan tüp geçit görünür.Yüksel caddesinde, ortalama 20-30 metre yürüyünce, caddeye dik olarak Karanfil sokak karşımıza çıkar. Yüksel caddesinin en hareketli ve en popüler sokaklarından biri de Karanfil Sokaktır. Günün her saatinde gençlerle dolar taşar. Kitapçılar, dershaneler, çayhaneler, kafeler, pastaneler, büfeler buradadır. Keyifli vakit geçirilebilen mekânlardan biridir.

Meclis Parkı

Meclis'in hemen yanında yer alan, park halka açık bir parktır. Havalar ısındığında Ankaralı vatandaşlarımız yada Ankara'yı ziyarete gelen vatandaşlarımız  kendilerini bol yeşillikli olan bu parka bırakabilirler.
Yıllar önce ilk kurulduğunda farklı devletlerin veya devlet yetkililerin değişik ağaç hediyeleriyle kurulmuş olup bu sebeple Ankar'a iklimine ait olmayan yüzlerce ağaçtan ortaya çıkmış bir parkdır.
Türkiye'mizde çeşit çeşit ağaç görsek de Kızılay meydanına yakın olan bu parkta görebileceğimiz ağaçların çeşitleri bizi yine de şaşırtacaktır.   

Meclis Parkı