Konya Merkez Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Konya Merkez Otelleri

En uygun Konya Merkez otelleri ve detayları...

Konya Merkez Otelleri

İç anadolu bölgesinin sınırları içerisinde yer alan Konya ili,türkiyenin en büyük yüz ölçümüne sahip ilidir.Şehir toprakları bakımından elverişli yapıya sahiptir.İlin toprakları yer yer düz ve yüksek tepelerden oluşmaktadır.

Konya, coğrafi olarak 36º 41 ve 39º 16 kuzey enlemleri ile 31º14 ve 34º26 doğu boylamları arasında bulunur. Yüzölçümü 38 257 km²  göller hariç dir.Konya ili, kuzeyde Ankara, batıda Isparta, Afyon Karahisar, Eskişehir, güneyde İçel, Karaman, Antalya, doğuda Niğde ve Aksaray illeri ile çevrilidir.
Konya ili doğal ve kültürel güzellikleri açısından iç anadolu bölgesi için büyük öneme sahiptir.Önemli yerleri arasında gösterilen Mevlana türbesi ilin dünyaya tanıtılmasında büyük rol almıştır.Yıl içerisinde bölgeye yerli ve yabancı turistlerin yoğunlukla geldiği bilinmektedir.
Konya ekonomisi bakımından Türkiye de önemli bir paya sahiptir.Tarihi zenginlikleriyle bölgeyi daha da önemli bir hale getirmiştir.

Konya Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

İnce Minare Müzesi
İnce Minare Müzesi

Konya ilinin merkezinde yer alan İnce minareli medrese ilin tarihi yapı taşları arasında sayılmaktadır.Yapının mimari Keluk Bin Abdullah tır.

Döneminin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan İnce minare müzesi günümüze o günlerin tarihini göstermektedir.
Müzenin iç yapısındaki ince işçilik dış yapısında sütunlarda ve duvar üzerlerinde de yapılmıştır.Müzenin yapımında ince taş ve molaz taş kullanılmıştır.
Ziyaretleriniz esnasında bölgeyi gezerken İNce minare Müzesinide gezmeyi unutmayınız .Yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasındadır.

Mevlana Müzesi

Konyanın merkezine konumlandırılmış olan Mevlana müzesi eskiden Mevlananın dergahı olan yerde açılmıştır.Konya için büyük öneme sahip olan Mevlana dünya çapında bilinen alim insanlardan biridir.

Mevlana türbesi içerisinde kurulan bu müze 4 fil ayağı şeklinde kalın sütun üzerine kurulmuştur.Mimari açıdan da ilgi çeken bu müze tam anlamıyla sanat eseridir.

Mevlananın bu bölgede yaşamış olması hem Konya için hemde Türkiye için büyük öneme sahiptir.Yıl içerisinde milyonlarca turistin Konyayı ziyaret etmesi hem ülkemizin kalkınmasına hemde Konyanın bu denli gelişmesine olanak sağlamıştır.Konyaya yapılan yatırımlar sayesinde yabancı turistlerin yanı sıra yerli turistlerinde bu bölgeyi sıklıkla ziyaret ettiği görülmektedir.

Ziyaretleriniz esnasında Mevlana müzesini gezerken büyülenmemek mümkün değildir.Bu müzede Mevlananın kitapları ,söylevleri ve kıyafetleride sergilenmektedir.

Mevlana Müzesi
Alaeddin Camii
Alaeddin Camii

Konya merkezde konumlandırılmış olan Alaeddin cami bölgenin en eski cami olarak bilinmektedir.Şehrin merkezinde yüksekçe bir höyük üzerine kurulu olan cami döneminin önemli eserleri arasında yer almaktadır.
Selçuklu sultanları arasında yer alan Rüknedddin Mesudun son zamanlarında inşaatına başlanılmıştır.
Kılıçarslan dönemindede inşaası devam eden bu  camii,Sultan Alaeddin Keykubat tarafından 1221 yıllarında tamamlanmıştır.
Mimarisine bakıldığında islami mimari motifleriyle inşa edilen bu camii,yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Camiin üst kısmı ağaç ve topraklarla örtülmüştür.İçerisinde ağaç sütunlar kullanılmıştır.Doğal bir görünüme sahip olan Alaeddin Cami eski yapısı korunarak tadilat yapılmış ve tarihi günümüze ışık tutmaktadır.