Kundu Otelleri

Tabiatın Kucağında bir yer olan Kundu otelleri, tüm güzelliğiyle sizler tarafında keşfedilmeyi bekliyor...

Kundu Otelleri

Kundu'nun geçmişinin M.Ö 220 bin yılına kadar gittiği bilinmektedir. Likya'nın M.Ö. 7. ve 8. yüzyıllarda bu bölgeye hakim olduğu bilinmektedir. 1086 yılında Türkler'in eline geçen bu bölge, Haçlı seferlerine kadar da Türkler'in elinde kalmıştır. 1126 yılında ise Bizanslılar'ın eline geçmiştir. Daha sonra ise I. İzzeddin Kaykavuz bölgeyi tekrar fethetmiş ve tekrar Selçuklular'ın eline geçmiştir.

Antalya'nın güzellikleri ne anlatmakla ne de gezmekle bitmez. Bu cennet diyarlardan biriside hiç şüphesiz ki Kundu'dur. Kundu'nun tertemiz mavi sularında dilediğiniz gibi eğlene bilir ve günün sıcaklığının sizleri boğmasına izin vermezsiniz. Serin sularında rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.

İl merkezine sadece 18 kilometrelik bir mesafede bulunan Kundu ya rahatça ulaşabilirsiniz. Ankara ve İstanbul güzergâhından Kundu'ya gitmek isteyen değerli misafirler Afyon ,Burdur ,Antalya yolunu tercih ettikleri takdirde daha rahat bir ulaşım imkanı elde etmiş olacaklardır.

Toroslar'ın bağrından kopup gelen ve Kundu'da denize akan Aksu Nehri gözlerinizi kamaştıracaktır. Tabiatın kucağında kendinizi adeta peri masalında hissedeceksiniz.

Kundu Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Acısu
Acısu

Oteller beldesi olarak tanınan Kundu, doğal güzellikleriyle çok sayıda turisti bünyesine çekmektedir. Aynı zamanda ülkemizin en büyük kumullarına sahip olmakla birlikte Aksu Çayı ve Acısu beldeye ayrı bir güzellik katmaktadır.

Kundu'nun doğal güzelliği Acısu, şehrin kasvetli havasından bunalmış, gürültüden uzak sakinlik arayanların bir numaralı tercihidir. Sakinleştirici manzarasını görünce büyüleneceğiniz Acısu'da, sevdiklerinizle birlikte keyif içerisinde balık tutabilirsiniz. Aynı zamanda yoldan geçenlerin uğramadan gidemediği Acısu'yun etrafında çay ve yemek molası verebileceğiniz restoranlar mevcuttur.

Acısu'da sizi hayrete düşürecek bir diğer şey ise, atlı jandarmalardır. Günün belirli saatlerinde devriye gezen jandarmaları görebilirsiniz Acısu Çayı'nın bulunduğu kısma günümüzde tatil projesi yapılmak için karar alınmış olup, buna paralel olarak, döküldüğü kısım taşla doldurulmuştur. Kundu bölgesi fıstık çamı ağaçları, kumulları ve berrak denizi ile tatilcilerin nadide destinasyonlarındandır.

Aksu Irmağı

Kundu mevkinde yer alan Aksu Irmağı, Göller Yöresinden kaynağını alarak Akdenize dökülen akarsularımızdandır. Açık havza sınıfına dahil olan Aksu Irmağının havzasının bir kısmı Burdur da yer almaktadır. Davras Dağı ile Akdağın sularının birleşiminden oluşan çayın akış hızı yüksektir.

Kundunun doğal bitki örtüsünün nedeni biraz da Aksu Irmağıdır. Çünkü verimli alüvyonlar taşıyan bu akarsu toprağa adeta can vermektedir. Doğal bitki örtüsüne etki edici niteliğe sahip olarak, havza içerisinde bir çok türden bitki çeşidine rastlayabilirsiniz. Ayrıca balıkların yaşam olanı nehirde, ister hafta sonu tatilinizde isterseniz de tatile çıktığınızda sevdiklerinizle balık tutma gibi aktiviteler de yapabilirsiniz.

Antalyanın şirin beldesi Kundu daha bir çok saklı güzellik ve heyecan dolu alternatiflerle kapılarını size açıyor. Bu eşsiz doğa harikası şirin tatil beldesinde yerinizi şimdiden ayırtarak gezi rotanızı oluşturmaya başlayın. Birbirinden seçkin restoranları, incecik kumsalı, göz dolduran Toros Dağı manzarası,safari turları, rafting ve daha bir çok şeyde karar vermekte zorlanacaksınız.

Aksu Irmağı
Anadolu Park Restaurant
Anadolu Park Restaurant

Kunduya 10 kilometre mesafede bulunan Anadolu Park Restaurant, 2006 yılında seçkin yemekleri ile hizmete açılmıştır. Yaklaşık 165 dönüm ormanlık alana kurulmuş olan restoranın inşası esnasında doğal dokuyu bozmamaya gayret edilmiştir. Mis kokulu çam ağaçları içerisinde birbirinden leziz yemekler iştahınızı kabartacak.

Şehrin hareketli yaşamından kaçmak isteyenlere nefes aldıran nitelikte bir restoran olarak, ayrıca Kundu bölgesinin oksijen oranı en yüksek olan mekanıdır. Mekanda; iş toplantısı, düğün ve nişan, seminer ve eğitim, barbekü partisi, gala yemeği ve Pazar brunchı gibi birçok organizasyona yönelik hizmetleri bulunmaktadır. Restoranın iki ayrı kapalı salonu ve üç adet geniş terası bulunmaktadır.

Doğanın cömertçe sunduğu görselliği ve seçkin özenle hazırlanmış menüleri ile Anadolupark Restaurantın müdavimi olacaksınız. İki kapalı salon ve üç geniş terası ile gerek belde halkının, gerekse de yerli yabancı ziyaretçilerin uğramadan gitmedikleri mekandır. Siz de tabiatın yeşil kucağında alabildiğine keyifle yemek yemek istiyorsanız şimdiden yerinizi ayırtın.

Güneşev

Güneşev, Antalyada bir ilke imza atılarak yetkili kişilerce 11000 metrekarelik alana kurulmuştur. Yeryüzünün nimetleri en iyi şekilde değerlendirilerek, rüzgar ve güneş enerjisinden faydalanılmaktadır. Kunduya yaklaşık 12 kilometre mesafede bulunan alan, günün her saati enerji sağlamaktadır.

Ülkemizde yenilenebilir kaynakların kullanımı doğrultusunda Güneşevde elektriğin üretiminden, temiz su kullanımına ve serada topraksız üretime kadar yararlanılmaktadır. Elektriğin nasıl üretim sürecinden geçerek, akülerin çalışma şeklini gelen ziyaretçiler özel olarak yapılmış cam kısımdan izleyebilmekte ve bununla ilgili eğitim alabilmektedir.

Antalya güneşli gün sayısı uzun olan illerimizden olduğu için, Güneşevin yanında güneş arabalar da ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Güneşevle kalınmayarak, güneş tarlaları ve güneş parkları yapmayı planlayan yetkililer, temiz enerji için öncü olmuşlardır. Güneşevin ziyaretçi kitlesi olarak; yerli ve yabancı turistler, yaşlılar, öğrenciler ve dernekleri sıralayabiliriz. Kunduya oldukça yakın bulunan Güneşev herkesin ilgisini çekmektedir.

Güneşev
Jeep Safari Turu
Jeep Safari Turu

Antalya'nın Toros Dağları'na sırtını dayamış seçkin tatil beldelerimizden olan Kundu'da heyecana ne dersiniz? Doğa ile iç içe müthiş benzersiz dağ manzarası, tozlu ve virajlı yollar, korku, endişe sizleri bekliyor!

Jeep Safari Turu ile hayatınız boyunca anımsadıkça sizi heyecanlandıracak zorlu parkurlar Kunduda. İsterseniz dört kişilik, isterseniz de sekiz kişilik araçlar halinde çıkabileceğiniz safari turu ile çamurlarda kirlenmeyi, iniş çıkışlarda nefesinizin tutulmasına kadar her şeye hazırlıklı olun. Manzaranın benzersizliği, çamların yeşili, inatçı çalılar ve derelerle geçireceğiniz bu zorlu keyif dolu yolculukta, farklı bir sürüş deneyimi yaşayacaksınız.

Kundu sadece deniz, kum, güneş ile değil adrenalin içerikli çeşitli aktiviteleri ile de tatilinizi zenginleştirecek her şeye sahiptir. Bu keyif dolu küçük tatil beldesinde bulabileceğiniz Atv, Safari turu yanında rafting, kano gibi de aktiviteleri deneyebilir, ilklere imza atabilirsiniz. Tek yapmanız gereken turların hangi gün, saat kaçta yapıldığını takip etmek.

Karatay Medresesi

Karatay Medresesi Antalya Karadayı Sokağında yer alıp, Kunduya 24 kilometre mesafesi vardır. Selçuklu devrinden kalma tarihi eser, 1250 yılında inşa edilmiştir. Emir Celaleddin Karatayın kendi soyadını verdiği medrese, kültürümüzü yansıtan görülesi yerlerdendir.

Döneminin taş işçiliğini en iyi yansıtan örneklerden olan Karatay Medresesi, iki eyvanlı sınıfına dahil edilmektedir. Değerli kültürel miraslarımızdan olan oyma sanatının en doğru şekliyle yapılan medresenin günümüzde görülebilen kısımları; portal, giriş eyvanı ve büyük eyvana ait mihraptır. Karadayı Cami olarak da literatürlerde ara ara rastladığımız medrese, Kundu gezinize farklılık katacaktır.

Karatay Medresesinin nişleri ile süslü mihrabı işlemeleriyle göz doldurmaktadır. Tarihi eserleri ve kültürel birikimi ile ülkemizin ve dünyanın göz bebeği olan Antalya, dikkat çekici diğer alternatifleri ile tatil severlere unutulmaz anlar tattırmaktadır. Kunduda tatil geçirmeye karar verdiyseniz, gezi rotanızı yola çıkmadan hazırlamanızda fayda vardır.

Karatay Medresesi
Kundu Ormanı
Kundu Ormanı

Buram buram tarih kokan, asırlardır yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış, Antalya'nın şirin mi şirin tatil beldesidir Kundu. Yurdumuzda çok nadir bulunan fıstık çamı ağaçlarından oluşur Kundu Ormanı. Torosların heybetli sırtına yaslanmış olan Kundu Köyü sahilleri mis kokulu bu ağaçlarla doludur.

Kundu, her geçen gün turizm alanında gelişme göstererek önemli yatırımların yapıldığı turistik bir belde olup, bitki örtüsü oldukça zengindir. Yaklaşık 115 tane farklı bitki çeşidi ve 30 adetten çok çeltikçi, nadir ve yalıçapkını gibi hayvanlarla, fazla sayıda kuş türü, sürüngen ve omurgasız canlı türlerinin yaşam alanıdır Kundu Ormanı. Ayrıca 40'a yakın endemik bitki çeşidi ile Antalya'nın en önemli ormanlarından birini oluşturur.

Kundu Ormanı, sadece doğal özellikleriyle değil, aynı zamanda sahil kesiminden doğru etki eden rüzgar ve deniz hareketlerine karşı, güçlü bir bariyer de oluşturmasıdır. Caretta carettalara ayrıca ev sahipliği yapan ince kumullarıyla Kundu sahilleri görülesi yerlerden olup, Antalya gezinizi unutulmaz kılacak tüm güzelliğe sahiptir. Belde hava alanına oldukça yakın mesafede olduğundan çok sayıda farklı tematik görsellikte konaklama tesislerini de görmek mümkündür.

Kundu Plajı

Turizm açısından Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında olan Antalya sahil şeridi üzerine kurulmuş eşsiz güzellikteki plajlara sahip doğal güzelliği ve tarihi yapısı oldukça güzel olan beldemiz Kundu ve Kundu Plajı turistleri ağırlamaya devam ediyor.

Antalya'nın dağlara olan yakınlığı sebebiyle denize dik bir şekilde uzanması denizin derin olmasına neden olmuştur. Bu nedenle plajlara dolgu malzemesi ile kaplanarak sahil şeridini biraz daha denize girilebilir hale getirmiştir. Türkiye genelinde Antalya ve tatil beldelerine yapılan yatırımlar sonucu bölge gelişmeye devam etmektedir. Kundu ve diğer tatil bölgeleri Antalyanın kalbi niteliğinde ve yabancı turistler tarafından tercih edilen yerler arasındadır.

Belek sahillerinin en önemli bölümünü olan Kundu sahilleri tatilciler tarafın tercih edilen yerler arasındadır. Sahil şeridi boyunca çok farklı plajlara sahip olan Antalya ilinin mavi bayraklı plajları Kundu sahillerinde de yer almaktadır. Bölgeye yapacağınız tatillerde çok sayıda tarihi ve doğal güzellikleri de bir arada görmek mümkündür.

Kundu Plajı
Perge Tiyatrosu
Perge Tiyatrosu

Kundu'ya ortalama 10 kilometre mesafede olan Perge Tiyatrosu, iki aşamalı tiyatrolardandır. İlk kademede 29 adet oturma yeri mevcut olup, bu oturma sıralarına ait olan 12 tane merdivenli yol vardır. Orta yolun alt tarafında bulunan bu kısım birinci kademe olarak adlandırılır.

Perge Tiyatrosunun ikinci kademesinde ise 19 adet oturma sırası bulunup, yine buraya ait 23 tane basamaklı ışınsal yol bulunmaktadır. Yurdumuzun en ihtişamlı tiyatrolarından olan Perge Tiyatrosundan günümüze dek ulaşan kalıntılar; sahne binası ve tiyatro tanrısının mermerden kabartma heykelleridir. Yarım daire şeklinde olan yapı, Aspendos tiyatrosu ile benzerlik gösterir.

Perge Tiyatrosu Antalyanın turistik değerleri arasında olup, sahne binası 70 ayaklık yüksekliği, orkestrasının 52 ayak olan yarıçapı ile ülkemizin üçüncü tiyatrosudur. Kundu gezi rotasını Aksuya yönelterek tarihi Perge Ören Yeri ve Perge Tiyatrosunun inceliklerini gördükten sonra, keşif listenize Kundu Plajını ekleyebilir, hem turistik mekanları hem de doğal güzellikleri aynı anda gezebilmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Kundu Rafting Turu

Rafting, küçükten büyüğe herkesin hayatında bir kez mutlaka denemesi gereken macera dolu bir spordur. Eğlenceli, adrenalini hayli yüksek olan bu Kundu Rafting Turu ile çılgınca vakitler geçirmeye hazır olun. Kundunun bunaltıcı sıcak havalarında sizi rahatlatacak en iyi rahatlatacak aktivitelerdendir.

Kundunun Aksu Nehri üzerinde yapılan bu aktivite ile, Aksu Kanyonun benzersiz güzelliği, buz gibi serin suları ve nehrin hırçın akışı karşısında, nefes kesici dakikalar yaşayacaksınız. Profesyonel rehberler önderliğinde, sekizer ve onar kişilik şişme botlarla çıkılan bu zorlu yolculukta, çevrenin doğal güzelliğini seyretme imkanı yakalayacaksınız.

Kundudaki rafting turlarında, rehberler sizlere dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgilendirme verir ve can yeleğinizi giyerek botlara yerleştirilirsiniz. İhtiyacınız olacak diğer ekipmanlar ise, kask ve kürektir. Heyecan dolu yolculukta ayrıca fotoğraf çekimi için verilen molada eşsiz fotoğraflar çekebilir, tatil dönüşü sevdiklerinize aynı anı duyumsayarak keyifle anlatabilirsiniz. Yüzme bilen bu keyifli doğa turuna katılmak isteyen herkesin, bir gün önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

Kundu Rafting Turu