Kuşadası Otelleri Toplam 98 Otel Bulundu

Harita

Kuşadası Otelleri

Aydın ilinde bulunan Kuşadası otelleri, Türkiye'nin turizm cennetlerindendir...

Kuşadası Otelleri

Aydın iline bağlı ilçe olan Kuşadası,il merkezine 71 km uzaklıkta yer almaktadır.Doğusunda ve güneyinde Söke İlçesi, batısında Ege Denizi, kuzeyinde ise İzmir ile çevrilidir.

Kuşadası ilçesinin ekonomisi turizm ve tarıma dayanmaktadır. Güney kıyıları doğal kumsallarla kaplı oluşundan ötürü buraya turizm yönünden çeşitli yatırımlar yapılmıştır. Tatil Köyleri, oteller, moteller ve pansiyonlar bunların başında gelmektedir. Ancak bu yoğun yapılaşma doğal ve tarihi çevrenin tahribine de yol açmıştır.

İlçede eskiden geçim kaynağı sebzecilik ve meyvecilik iken, bu alanların turistik tesis yapımına yönelmesiyle bitkisel üretim ciddi anlamda gerilemiştir. Bununla birlikte zeytin, buğday, mısır, incir, turunçgiller ve arpa yetiştirilmektedir. Son yıllarda şeftali üreticiliğinde artış görülmüş, az da olsa üzüm, yerfıstığı, baklagiller ve pamuk da yetiştirilmektedir. Kuşadası'nın çevresinde maden suları bulunmaktadır. Ayrıca ilçede zımpara taşı yataklarına da rastlanmaktadır.Kuşadası Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Ahmet Gazi Camii
Ahmet Gazi Camii

Aydın Kuşadası İlinin Eski tarihiyle ve mimarisiyle göz dolduran eserleri arasında yer alan Ahmet Gazi Camii.

Kuşadası ilçesindeki  Köyü içerisinde yer almaktadır, 1308 yılında inşa edilmiş olsa da bu kesin bilgi olmamakla birlikte başka bir bilgide bulunmamaktadır. Örneğin Kim tarafından yaptırıldığı bilinmiyor. Sadece Caminin Menteşoğullarından Orhan Bey in oğlu Hızır Bey tarafından yaptırıldığı ön görülmektedir. Aydın İlinin bilinmekte olan en eski camisi olduğu düşünülen Ahmet Gazi Camii yapımında moloz ve kesme taş kullanılmıştır. Duvarlarının kalınlığı tahmini 2 metreye yakındır.

Caminin günümüze kadar çok fazla revizyondan geçmiş olduğu ilk bakışta anlaşılabilmektedir. Buna rağmen caminin o eski izlerine rastlamak hala mümkün. Üst bölümünün her yönünde birer tane olmak üzere toplam dört tane, alt bölümünde ise dokuz tane penceresi bulunmaktadır.

Andız Kulesi

Tarih ile iç içe bir yerde kalmış olan ve Aydın Kuşadası yolu üzerinde yer almakta olan Andız Kulesine ilk olarak Lidyalılar, Karyalılar ve Legellerin oluşturduğu küçük milletler yerleştirilmiştir.

Pilav Dağı eteklerinde yerleşmiş olan bu göçmenler geçimini genellikle Tarım ve Hayvancılıkla sağlamışlardır. Kulenin en tepesi ise eski savaş dönemlerinde gözcü kulesi olarak da kullanılmaktaymış.

Anlatılan bazı rivayetlere göre Kuşadası Yılanlı Burun denilen bir bölgede, Neapolis isimli ve Efes yakınlarına bağlı kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte İyonlar tarafından kurulduğu söylentiler arasındadır. Daha sonraları ise Bizans İmparatorluğuna ait olduğu sanılan kıyılarda Bizans hükmünü yitirip Venedik ve Cenevizlilere ekonomik açıdan bir üstünlük kurmuşlardır.

Ulaşım sorunu oluşmaması ve daha öncesinde ulaşımın daha güç olduğu zamanlar nedeniyle Aydın Kuşadası Mevkii Eski mevkii olan Andız Kulesi mevkisinden taşınarak şuan ki bulunduğu yere yani Yeni İskele ismi ile tekrar inşa edilmiş ve günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Andız Kulesi
Dilek Yarımadası
Dilek Yarımadası

Aydın şehri sınırlarında bulunan Dilek Yarımadası, Paleozoik şistler ile Neojen mermerler, Mezozoik kalkerler ve kütleleriyle oluşmuştur.

Aydın Kuşadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Dilek Yarımadasındaki plajlar tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Yaklaşık olarak 27.675 hektarlık alana sahip olup, alanın 10.685 hektarı Milli Park olarak ilan edilip devlet tarafından koruma altına alınmıştır.

Aydın Kuşadasında bulunan Mykale tepesi Dilek yarımadasının en yüksek tepesidir yaklaşık olarak yüksekliği, 1.237 metredir. Dilek Yarımadası 36 çeşit memeli hayvandan ve 42 tür sürüngene 45 çeşit deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır ayrıca bu yarımadada bulunan yunuslar ve kaplumbağalar özgürce dolaşabilecek bir ortamda yer almaktadırlar.

Aydın Kuşadası Güzel Çamlı otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Aydın Kuşadası Güzel Çamlı tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Aydın Kuşadası Güzel Çamlı çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Aydın Kuşadası Güzel Çamlı gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Aydın Kuşadası Güzel Çamlı seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Aydın Kuşadası Güzel Çamlı gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Efes Kongre Merkezi

Aydın Çam Limanı mevkiinde bulunan Efes Kongre Merkezi 2013 yılında Aydın Kuşadasında açılmıştır. Ulaşımı oldukça kolay bir konumda yer almaktadır. 


Aydın Kuşadası Liman manzarasına karşı konuşlanmış Efes Kongre Merkezi, bölgenin en kapsamlı kongre merkezi olarak inşa edilmiştir.Kongre merkezi baştan aşağı son teknoloji ekipmanlarla dizayn edilmiştir. Efes Kongre Merkezi İzmir Adnan Menderes Havalimanına 45 dakika uzaklıktadır.

Büyük toplantılara ve organizasyonlara ev sahipliği yapmış ve yapacak olan Aydın Efes kongre merkezi, şimdiden tüm gözleri ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Aynı zamanda içerisinde konaklama imkanı da bulunmakta olan bu büyük yapı kompleksine Türkiye nin her noktasından Aydın Efes Kongre Merkezine kolay kara ulaşımı imkanı bulunmaktadır.

Aydın Efes Kongre merkezin baştan aşağı son teknolojiyle tasarlanmıştır ve toplantı salonları muhteşem bir akustik içermektedir.

Ayrıca Avrupa da tüm kongre merkezleri içinde, kapasitesi bakımından ilk onda yer almakta olan Aydın Efes Kongre Merkezi. Büyük Sempozyumlara ev sahipliği yapacaktır.
Hem kalabalık toplantılara hem de küçük ölçekli görüşmelere uygun olarak tasarlanmıştır.Aydın Efes Kongre Merkezi Aynı anda birkaç kongreyi ve pek çok toplantıyı kaldıracak donanımda bir merkez mekan olarak isminden sıkça söz ettirecektir.


Efes Kongre Merkezi
Kuşadası Milli Parkı
Kuşadası Milli Parkı

Kuşadası Milli Parkı, Aydın il sınırları içerisindedir. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz Kuşadası Milli Parkı, Kuşadası Davutlar mevkiine 28 km uzaklıkta yer almaktadır. Bu bölge Dilek Yarımadası Aydın Milli Parkı olarak da adlandırılmaktadır. Park, 1966 yılında Milli Park ilan edilmiştir. Muhteşem bir deniz manzarası ile karşılamaktadır misafirlerini. Aydın tatilinizde Kuşadası Milli Parkını da mutlaka gezi listenize eklemenizi tavsiye ederiz. Burada hem denizin keyfini çıkarabilir, hem de sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz.

Aydın Kuşadası Davutlar Milli parkın özellikle kuzey kesimi, Akdeniz Bölgesinde ender görülen potansiyelde bitki örtüsü ile kuşanmıştır. Özellikle defne ve kestane bitki kuşakları ile Akdeniz maki florasının hemen bütün bitki türleri yarımadada en canlı ve sağlıklı örnekleriyle bulunmaktadır. Aydın ilinde bulunan bu Milli park, Kuzey Anadolu ormanlık yörelerine has kestanenin en güneye indiği, ülkemizde birkaç yerde bulunan kartopunun ve Finike ardıcının küçük bir topluluk meydana getirdiği, pırnal meşesi ve dallı servilerin yetiştiği tek yerdir.

Kuşadası Davutlar Güzel Çamlı otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Kuşadasının tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Kuşadası çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Kuşadası gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Kuşadası seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Kuşadası gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aydın ilinde bulunan Milli parkın hemen kuzeydoğu sınırında Dilek Tepesini de gezebilirsiniz.Meryem Ana Evi

Aydın Kuşadası mevkiinde yer alan ve 90 lı yılların sonlarına doğru 4. Papa olan Paul tarafından Hıristiyan alemi için resmi bir hac merkezi olarak ilan edilmesiyle birlikte Meryem Ana Evi son zamanlarda en uğrak yerlerden ve en çok turist çeken bir tarihi yer olarak dikkat çekmiştir.

Gelen misafirler arasında sadece Hac amacıyla gelenler için değil günü birlik turist gezileri için gelen misafirlerinde etkileyici ve büyüleyici havasından etkilenmektedirler. Hıristiyan inançlarına göre 15 Ağustos günü onlar için kutsal sayılmaktadır sebebi ise Meryem Ananın o tarihte göğe yükseldiğine inanılır ve bu sebepten ötürü her yıl Ağustosun 15inde Meryem Ana Evi bahçesinde geleneksel olarak dualar ve ayinler yapılmaktadır

Meryem Ana Evi kültürel açıdan ve arkeolojik, kültürel tarihi sanatsal güzelliğiyle son dönemlerde en çok turist çeke ve rağbet gören yerler arasında yer almaktadır. Mevkii olarak Kuşadası Bülbül dağının zirvesinde yer alan bu kültürel yapı bir bahse göre Yuhanna nın kendi incilinde bahsettiği bir yazıya göre Hz. İsa nın annesi olan Meryem Anayı en çok sevdiği havariyle birlikte birbirlerine emanet etmişlerdir. Hz İsa nın çarmıha gerilmesinden sonra Aziz Yuhanna Meryem Anayı da yanında götürerek Efes bölgesine gitmiştir. Elde bulunan bazı diğer bilgiler dahilinde Efes kentine geldikten sonra burada yaşadığı varsayılmaktadır.

Meryem Ana Evi 1800 lü yıllarda keşfedilmesi ile birlikte Almanya içerisinde şifası bulunamamış bir hastalığa yakalanmış Anne Catherine nın anlatımlarına dayanarak gerçekleşmiştir. Şifası bulunmayan bu hastalığa yakalandığı süre içerisinde görmüş olduğu rüyalar ve özel görümlere dayanarak kendi elinden 1842 li yıllarda Meryem in Hayatı adlı bir kitap piyasaya çıkartılmış olup bu kitap Hıristiyan aleminde çok büyük bir sükse yaratmıştır.

Meryem Ana Evi
Tralleis Antik Kenti
Tralleis Antik Kenti

Aydın ilinde ve Kuşadası şehir merkezine yakın olan Tralleis Antik Kenti, hem ulaşım olarak rahat hem de zengin bir tarihi kalıntıya ev sahipliği yapmasından kaynaklı gelen misafirler keyifle gezilebilecek tarihi ender yerlerden bir tanesidir.

Kuşadası merkezine 1 kilometre uzaklıkta yer almakta olan bu kentin Tralleisler ve Argoslular tarafından kurulduğu öngörülmektedir. Kuruluş yılı ise kesin olarak bilinmemekle birlikte bir söylentiye göre,  Tralleis M.Ö. 334 yıllarında İskender tarafından alınmış ve daha sonraki dönemlerde Hellenistik krallıklar tarafından sürekli olarak taraf değiştirmiştir

Antik kentin bugüne kadar ayakta kalmayı başarabilen tek yapısı Üç Gözler olarak adlandırılan gymnasium olarak bilinmektedir. Kentte yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ise yer altından birçok kalıntı günümüze ulaştırılmıştır.  Ayrıca günümüze ulaşmış Heykel sanatının dünyaca ünlü iki heykeli olan Genç Atlet ve Farnese Boğazı isimli kalıntılar da gün yüzüne çıkan müthiş eserler arasında gösterilmektedir.

Koçarlı Cihanzade Mustafa Camii

Adında bahsedildiği üzere ismini Eski Paşazade lerin birinden alan Koçarlı Cihanzade Mustafa Camii,  Kuşadası mevkiinin en eski yapılarından ve tarihi eserlerin bir tanesi olma unvanında sahibidir.

Kuşadası Koçarlı merkezinde bulunan Koçarlı Cihanzade Mustafa Camii 17. Yy tarihi ve mimarisini ve tarihi kalıntılarını taşımaktadır. Caminin Mimarisinde sekizgen taşlar kullanılmakta olup Cami Kare planlarla inşa edilmiştir.
Ayrıca pencere tavan ve kapılardaki kullanılmış olan ahşap işçilik gelen misafirlerin ayrıca dikkatini çekmektedir. Koçarlı Cihanzade Mustafa Camii Minaresi tek şerefeli olmakla birlikte Mihriban üzerinde Mekke panoramik bir görüntüye sahip olması ayrıca gelen misafirlerin ilgi odağı olmuştur. Bu panoramik Görünümü İtalyan uyruklu bir ressam tarafından yapıldığı bilinmektedir.

Caminin batı tarafında ise eski bakımsız ve minik bir mezarlık yer almaktadır. Bu mezarlıkta Cihan oğlu ailelerinden bazı kişiler ile camide daha önce görev yapmış bazı din adamlarının mezarları yer aldığı bilinmektedir. Camide bulunan pencereler iki sıra halinde inşa edilmiştir. Alt sıradakiler daha büyük ve ana malzeme olarak ahşap kullanılmıştır. Üst sıradaki pencereler ise daha küçük ve iç kısımları barok süsleme sanatı ile süslenmiştir.

Koçarlı Cihanzade Mustafa Camii