Lara Otelleri Toplam 29 Otel Bulundu

Harita

Türkiye'nin en uzun kumsalı olan Lara otelleri, Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

Lara Otelleri

Antalya'nın güneyinde doğusunda yer alan Lara, Mitolojide su perisi anlamına gelen Lara, eşsiz manzarasıyla ülkemizin en uzun kumsalıdır. Bir peri gibi saf güzeldir Laranın atmosferi. Roma mitolojinde de Lauium ırmağının perisi anlamına gelir bu nacizane belde.

Tatil cennetlerinden biri olan Lara'nın kumsalı 2 km ve 450 dönümlük bir araziyle görenlerin hayranlığını kazanmaktadır. 11 adet plaj ünitesi, 2 adet futbol sahası, 4 kır kahvesi, 1 adet disko, 4 adet yeme ünitesi, 1 adet lunapark, açık sergi alanları, voleybol sahası ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır.Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucun da bölgede 50 bin yıl öncesinde insanların yaşadığı bilgisine ulaşılmıştır. M.Ö 2000-1200 yıllarında Hititler bölgeye hükmetmiş, M.Ö 546 yılında persler, M.Ö 133 de Roma devleti hükmederken 1206 yılında Selçuklu topraklarına katılmıştır.

Lara Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aşağı Düden ( Karpuzkaldıran) Şelalesi
Aşağı Düden ( Karpuzkaldıran) Şelalesi

Etkileyici bir görsel şölen ile akar Aşağı Düden ( Karpuzkaldıran) Şelalesi. Karpuzkaldıran Şelalesi olarak da bilinen doğal güzelliğin, Akdenize dökülürken oluşturduğu gökkuşağı şekli görülmeye değerdir. Şelalenin akış yönü falezlerden denize doğru olduğundan, en iyi görüntüyü deniz yolu ile alabilirsiniz. Düden çayı üzerinden denize dökülen şelalenin aktığı yer oldukça derin olup, çayın tatlı suyu ile Akdenizin tuzlu suyunun karıştığı bu alanda balıkları da görebilmeniz mümkündür.

Ülkemizin önemli turizm beldelerinden olan Lara, ince kumları, pırıl pırıl suları ve Antalya iline olan yakınlığı ile en çok ziyaret çeken yerlerdendir. En uzun plajlarımızdan olan Lara Plajı önemli cazibe merkezi olduğu gibi, Düden Şelaleri de Antalyanın turizm sembollerinden birini oluşturur.

İzlemeye doyamayacağınız Lara sınırlarında dökülen şelalenin etrafında dinlenebileceğiniz bir park, lavabo, cafe gibi mekanlar mevcuttur. Sakinlik isteyenlerin kafa dinleyebileceği alanlardan olan Karpuzkaldıran Şelalesi, sizlerde unutulmaz hatıralar bırakacaktır. Ölümsüzleştirmek adına ihtiyacınız olan tek şey, fotoğraf makinenizdir. Kışında ziyaret edilebilen bir yer olan Karpuzkaldıran Şelalesinin, rüzgarın etkisi ile ters yönde akışı oldukça ilginç ve hoş görüntüler ortaya koymaktadır. Doğal güzellikleri ile bölgeyi keşfetmek istiyorsanız, lüks ve modern tesis sayısı fazla olan Lara beldesinden hemen yerinizi ayırtın.

Cırnık Köprüsü

Antalya havaalanı yolu üzerinde bulunan tarihi Cırnık Köprüsü, Laraya sadece 10 km mesafede yer alır. 275 metre civarı yüksekliği bulunan tarihi köprü, 5 metre genişliğinde bir taş köprüdür.

Cırnık Köprüsü, Düden Çayı üzerinde kurulmuştur ve sekiz gözden oluşmaktadır. Bir çok turistin rağbet ettiği Lara bölgesi, tarihi köprü ile de ilgiyi üzerine çekmektedir. Ancak günümüzde bakımsız ve korunmasız olan köprü, terk edilmişlik hissi uyandırmaktadır. Yetkili kişilerce ilgilenilmeyen köprü için derhal harekete geçilmelidir ve çevre halkıda bu konuda bilinçlendirilmelidir.

Lara beldesi, doğal varlıkları yanında tarihi ve turistik değerleri ile de yurdumuzun en önemli tatil yörelerinden olup, cennetten bir köşedir. Bu tarihi köprüyü ziyaret ettikten sonra, rotanızı dünyaca ünlü Lara Plajına çevirebilirsiniz. Burada serinledikten sonra, Aşağı Düden Şelalesi ve de tüm doğal görselliği ile sizleri bekliyor. Antalya merkeze sadece 15 km mesafesi olan Lara beldesinden Antalya il merkezine kolayca ulaşım sağlayabilir ve tarihi yerleri gezebilirsiniz.

Cırnık Köprüsü
Hadrian Kapısı
Hadrian Kapısı

Roma İmparatoru Publius Aelius Hadrianus un M.S 130 yılında Antalya'yı ziyareti şerefine yapılan Hadrian Kapısı bugüne kadar en iyi koruna gelmiş yapıtlardan biridir ve Lara ya yaklaşık 9 km mesafede bulunmaktadır.Şahane mimarisiyle insanları etkisi altına alan yapı Pamphylia nın en güzel kapısı olarak nitelendirilmektedir.

Larada Üçkapılar olarak da bilinen Hadrian Kapısı zamanla şehir surlarıyla kapanmış ve uzun yıllar boyunca kullanılamamıştır. Kapının güzümüze kadar korunmuş olmasında hiç şüphesiz bununda etkisi bulunmaktadır. Surların yıkılmasıyla kullanıma açılan kapı, sütunları hariç tamamen beyaz mermerden yapılmıştır. Oyma ve kabartma süslemeleriyle göz alıcı olan yapının Latince Kitabesi günümüze dek korunabilmiştir.

Laraya olan yakınlığı ile Hadrian Kapısının; orijinali iki katlı olan kapının üç gözü bulunmaktadır. Keşif listesine yenisini eklemek isteyenlerin gezi duraklarından birisi de burası olmalı. Şehrin tarihsel ve doğal güzelliğini tamamlayan Cami Altınbeşik Düdeni, Kesik Minareli ve görenlerin beğenisini kazanan Çığlıkara yı da unutmamak gerek. Antalya bütün doğal tarihi güzellikleriyle sizlere unutulmaz bir tatil yaşatmaya hazır. Sizler Antalya nın her bir karesinden farklı lezzetler alacak ve her bir yerinden yeni şeyler öğreneceksiniz. İster tarihi, ister kültürel anlamda, isterse eğlece anlamında olsun Antalya ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek düzeyde bir çok güzellik barındırmaktadır.

Kaleiçi

Kaleiçi, Lara ya yaklaşık 8 km uzaklıktadır ve bu tarihi yapıya dört farklı yerden giriş yapabilir, bununla birlikte etrafı surlarla çevrili olan yapının surlarının büyük bir kısmı harabe şeklindedir.

Lara sınırları içerisindeki tarihi yapının kalıntıları pek sağlam ulaşamamış, ulaşabilen kulelerinden bir tanesinden ise şu an saat kulesi olarak faydalanılmaktadır. İç ve dış sur olarak adlandırılan surların bir tanesi yat limanını, diğeri ise Kaleiçi nin yer aldığı alanı çevrelemektedir.

Yıllardır süregelen restorasyon çalışmaları neticesinde Turizm Bakanlığı Altın Elma ödülüne layık görülmüş olup, 1984 de FİJET tarafından ödüllendirilmişir. Dar sokakları, otelleri ile büyüleyici atmosferi bulunup, turizm merkezi olan Kaleiçi mutlaka gidilesi görülesi yelerdendir. Lara civarında yine tarihi bir yapı olan Suna İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi ile Perge Antik Kenti ni de görmeden dönmeyiniz. Ayrıca Kaleiçi nde yeni açılan Şemsiyeli Sokağı da mutlaka ziyaret ediniz. Fotoğraf makinenize çok ihtiyacınız olacak.

Kaleiçi
Karaalioğlu Parkı
Karaalioğlu Parkı

Lara'ya 7 kilometre mesafedeki Karaalioğlu Parkı'nın alanı 7 bin metrekare olup, 1940 senesinde yapılmıştır ve ilin eski parkı olma özelliğini taşımaktadır. Karaalioğlu Parkı nın yapı planı Perge Antik kenti nden esinlenerek yapılmıştır ve toplam üç kapısı vardır.

Laranın en gözde parklarındandır ve zengin çiçek türü ile mis kokular eşliğinde buraya hayran kalırsınız. Karalioğlu Parkı nda ayrıca çok ayıda ağaç bulunduğundan, yazları sıcak havadan bunalanlara serin gölgeler sunar. Ayrıca park içerisinde çocuklarınızın güvenle eğlenebileceği oyun alanı, sizler için ise çay bahçeleri ve gazinolar da mevcuttur.

Antalya nın birçok tarihi ve doğal güzelliklerini gezdikten sonra Laraya yakın konumdaki bu parkta çayınızı yudumlayarak o eşsiz deniz manzarasını izlemeden dönmeyiniz. Ayrıca bu parkta gemi heykeli ile büyük de bir el heykeli mevcuttur. Bu el heykelinin avucu yukarı dönük şekilde olduğundan burada fotoğraf çektirmeyi de unutmayınız. Yakın bölgede bulunan Perge Antik Kenti, Kaleiçi, Düden Şelalesi gibi tarihi ve doğal güzellikleri de ziyaret etmeyi unutmayınız. Antalya daha bir çok sürprizi ile sizleri şaşırtmak için bekliyor.

Karpuzkaldıran Plajı

Lara sahil kesiminin batı tarafında bulunmaktadır. Karpuzkaldıran Plajı'nın ismi ilginç bir rivayete dayanır. Plajın bulunduğu kesimin deniz suyunun tuz oranı yüksek olduğundan, suya bırakılan karpuzların dibe batmadığı için bu ismi aldığı söylenir.

Karpuzkaldıran Plajı, ayrıca Aşağı Düdenin denize karıştığı yerdir. Günümüzde Larada yer alan bölge, askeri dinlenme alanı olarak kullanılmaktadır. Denizinin oldukça sığ, kumsalının çok ince kumlardan oluşması nedeni ile özellikle yüzmeye yeni başlayanlar için uygundur. Lara bölgesi, caretta carettaları ile de bilinmektedir. Karpuzkaldıran Plajının bir kısmında yer yer caretta caretta yuvalarına rastlanılmış ve buralar güvenlik şeridi ile çevrelenmiştir.

Türkiyenin en büyük askeri dinlenme kampı olan Karpuzkaldıran Plajına asker ve asker yakınları harici ziyaretçi girememektedir. Doğal güzellikleri ile cenneti andıran Lara, berrak denizi yanında lokanta ve barların fiyatlarının uygun oluşu nedeni ile de tercih edebileceğiniz yerler arasındadır. Bölge yakınında yer alan antik kentler, Antalya Müzesi ve Konyaaltı Plajına da gezi listenizde yer verebilir, her anınızı dolu dolu geçirebilirsiniz.

Karpuzkaldıran Plajı
Lara Anadolu Beach Club
Lara Anadolu Beach Club

Lara'nın ince kumlu plajı, dünya çapında bilinen ve en çok ziyaretçi oranına sahip, Akdeniz Bölgesi'nin nadide sahillerindendir. Huzur bulabileceğiniz atmosferi ile bütün gün plaj keyfi yaşatmaktadır. Fazla sayıda ziyaretçi oranına sahip oluşunun bir diğer nedeni ise, şüphesiz Antalya şehir merkezine ve havalananına yakın oluşudur.

Lara'nın pırıl pırıl mavi bayraklı plajına sahip olan Lara Anadolu Beach Club'ta, sevdiklerinizle birlikte deniz, kum ve güneş üçlüsünün tadını çıkaracak, adeta buranın müdavimi olacaksınız. Plaj içerisinde ayrıca kahvaltı yapabileceğiniz ve aperatif olarak bir şeyler yiyebileceğiniz modern mekanlar da bulunmaktadır. Sahilde, şezlongunuza uzanarak güneşin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Lara beldesinin kalabalık sahillerinden olan Anadolu Beach Club için yerinizi önceden ayırtmanızda fayda vardır. Aksi takdirde beklentinize yönelik, kalabalıktan ötürü uygun şezlong ve şemsiye bulamayabilirsiniz. Sizlerin memnun kalabilmesi adına hizmet veren Anadolu Beach Club; soyunma kabinleri ve cafe gibi hizmetleri yanında çılgın partileri ile de tüm beklentilerinizi karşılayabilecek düzeydedir.

Lara Marina Plaj

Dünya çapında ün salmış Lara Plajının en sakin plajıdır burası. Gürültüden ve kalabalıktan uzak, deniz keyfi yanında sakin ortamı ile kafa dinleyebileceğiniz seçkin plajlardandır Lara Marina Plaj.

Lara sakinleri yakında yerli ve yabancı turistlerin de ilgi gösterdiği sahilin denizi biraz kayalık olup, Antalyanın sıcak yaz günlerinde bölgede esen, hafif serin rüzgarı ile müdavimi olacaksınız. Plajda güneşlenme keyfi yaşarken, huzur bulabileceğiniz harika müziklerle yenilenebilir, isterseniz de tavla turnuvası gibi yapılan çeşitli aktivetelere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Akşamları ayrı bir güzel olan hafif dalgalı denizini denemeden dönmeyiniz.

Lara Marina Plajda ayrıca kahvaltı yapabileceğiniz cafe restoran mevcut olup, sevdikleriniz ile eşsiz manzaraya nazır kahvaltı keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca akşamları canlı müzik yapılmakta olan Lara Marina Plajda müzik dolu eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Lara bölgesi pek çok alternatif bulabileceğiniz tatil yörelerimizden olup, Akdeniz tatilinizde unutamayacağınız anılar bırakacak sizlere. Buralara kadar gelmişken ayrıca Antalya Müzesi, Kaleiçi ve Hadrian Kapıyı da gezinize dahil etmeyi unutmayınız.

Lara Marina Plaj
Lara Plajı
Lara Plajı

Lara ilçesi, Antalya il merkezine yaklaşık 18 kilometre mesafesi bulunur. Lara Plajı'nın diğer adı Altınkum Plajı olup, ulaşım yönünden oldukça kolay olan plaj, çok sayıda ziyaretçiyi kendine çeker. 2 km uzunluğunda olan bu plaj, etrafı çam ağaçları ile kaplı olup, şehir gürültüsünden kaçmak isteyenlerin, kafa dinleyebileceği yerlerdendir.

Lara Plajı nın kendine has incecik kumları ile tercih edilmesinde büyük etken olmakla birlikte, bu kumulların bir diğer tercih sebebi ise romatizmal rahatsızlıklara iyi gelmesidir. Özellikle yaz aylarında plaj civarında kurulu olan çadırlara rastlarsınız.

Lara ya gelip de Lara Plajı nın o muhteşem kumullarına ayak basmamak olmaz. Ayrıca Lara Plajı nda ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarına yanıt verecek düzeyde soyunma kabinleri, çeşitli restoranlar ve kafeler mevcuttur. Bunun yanı sıra çevrede yer alan, Karpuzkaldıran Plajı ile Kumköy Plajı da görülmeye değer yerlerdendir. Bu yerlerin yanında tarihi yapılar ilginizi çekiyorsa; Aspendos Antik Kenti, Ariassos Antik Kenti ve Perge yi de ziyaret edebilir, tatilinizi unutulmayacak anlarla zenginleştirebilirsiniz.

Seven Beach Lara

Lara'nın yoğun rağbet gösterilen plajlarındandır Seven Beach Lara. Küçükten büyüğe her kesimin kendine hitap edebileceği etkinlikleri olan plajda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Seven Beach Lara Plajı'nda kaliteli servis hizmeti yanında sizlerin güven içinde plaj keyfi yapabilmesi güvenlik hizmetleri de bulunmaktadır. Sıcak kumlardan buz gibi serin denize gün boyu Akdenizin tadını çıkarmanız için her ihtiyacınızın düşünüldüğü plajda unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Sadece deniz keyfi sürmenizle bitmez Seven Beach Laranın süprizleri. Düğünden konsere, konserden parti ye dair bir çok farklı etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Talebin yoğun olduğu dolayısıyla kalabalık olan plajda yer bulabilmek için erken saatlerde bulunmanız gerekmektedir. Bunun yanında Akdenizin benzersiz manzarası ile büyük bir keyifle sabah kahvaltısı yapabileceğiniz mekanlar bulunmaktadır.

Lara'nın altın sarısı kumları, ışıl ışıl parlayan denizi ve kızgın güneşten korunmak amacıyla yapılmış çardakları ile Seven Beach Lara ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Yorgun bir haftanın ardından bütün yorgunluğunuzu giderme, ruhunuzu yenileme adına her imkana sahiptir burası. Bunun yanı sıra Antalyanın diğer zenginliklerinin keşfine hazır olun! Deniz, kültür, güneş ve eğlenceye dair ihtiyacınız olan her şey burada. Civardaki son derece modern tesislere şimdiden rezervasyon yaptırın ve keşfetmenin heyecanı ile tatile çıkmayı bekleyin.

Seven Beach Lara
Uluslararası Kum Heykel Festivali
Uluslararası Kum Heykel Festivali

Uluslararası Kum Heykel Festivali, dünyanın diğer ülkelerince de bilinen, her yıl onlarca sanatçının katılımı ile Laranın ince kumlu plajında yapılır. Lara Plajının 9. ve 10. Plajlarının ortasında yer alan etkinlik alanı, yüzlerce ince ince işlenmiş kum heykelleri ile göz doldurmaktadır.

En büyük kum heykel festivallerinden olan etkinlik için, dünyanın farklı bölgelerinden getirtilen nehir kumları ile heykeltıraşlar adeta harikalar yaratırlar. Bu sergi için Lara Plajı kum kalitesi açısından oldukça elverişli olup, sanatçılar tek ya da ekip halinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Kum heykelciliği son zamanlarda yaygınlaşan bir sanat dalı olarak, hiçbir şeyin sonsuza dek sürmeyeceği mesajını iletmektedir. Ziyaretçileri kendine hayran bırakan bu sanat eserleri, sadece su ve kum ikilisinden yapılmaktadır.

Uluslar arası Kum Heykel Festivali, Haziran ayının ilk ya da ikinci haftasında sergiye açılarak, sanatın en ince ve en doğal detaylarını ziyaretçilere sunmaktadır. Lara Plajında her yıl gösterime açılan sergiyi gün içerisinde saat 10.00 ve 23.00 arasında ziyaret edebilir, sizler için oluşturulan çalışma bölümlerinde kendi eserinizi yaparak, merakınızı giderebilirsiniz. Led ışık sistemi kullanılarak aydınlatılan eserleri farklı bir atmosferde gezerken, diğer yandan denizden gelen hafif esinti ve arka fonda çalan müzik eşliğinde unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.