Manavgat Otelleri Toplam 34 Otel Bulundu

Harita

Manavgat Otelleri

Manavgat otelleri, önemli turizm cennetlerindendir...

Manavgat Otelleri

Antalya ilinin en büyük ikinci ilçesidir Manavgat... Kuzeyi Toros Dağları ile çevrilidir. İklimi Akdeniz iklimidir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Değişik bitkiler, meyveler ve ağaçlarla kaplıdır. İlçe'nin doğal yapısı tarıma elverişli olup, bölgede tarım gelişmiştir. İlçede sanayi fazla gelişmemiştir. Ancak tarıma dayalı pek çok fabrika bulunmaktadır.

Antik çağlardan günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Manavgat günümüzde de en önemli turizm merkezlerinden biridir.

Irklı ve çok soylu yer anlamına gelen Pamfilya bölgesinin doğusunda muazzam yerini almıştır. Manavgat Nehrinin iki yakasında yerini alan Manavgat ilçesinde gezmekle bitiremeyeceğiniz pek çok doğal güzellikler yerini almıştır.

1960'lı yıllardan itibaren turizmde önemli bir yükseliş gösteren bölge sadece tatil yörelerinden biri olmakla kalmamış aynı zaman da dünyanın her yerinden binlerce insanın yaşamını sürdürmek için de tercih ettiği bir yer haline gelmiştir.

Manavgat Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aslanlı Mağarası
Aslanlı Mağarası

Aslanlı Mağarası, Antalya'da Manavgat'ın Kirazlı Köyü Yayla mevkiinde bulunmaktadır. Görenlerin hayranlığını kazanırken aynı zamanda onların yeni keşif yolculuğuna çıkmalarını sağlamaktadır.

Ekim ayında ısısının 18 derece olan mağara 110 metre uzunluğuna sahiptir. İçerisinde muazzam bir şekilde yerini almış olan dikitlerden biri aslan görünümündedir. Bundan dolayı da Manavgat ta bulunan mağara; Aslanlı Mağarası olarak adlandırılmıştır ve diğer adı da yaren Mağarası dır. Büyükçe bir fay üzerinde ve mezozoik yaşlı dolomitik mermerler içerisinde gelişmiştir. Büyük bir fay üzerinde batıya doğru 26 derece eğimle inen mağara 40 metreden sonra daha da genişler ve eğimli bir salon görünümünü alır.

Manavgat ta görülesi yerlerden olan mağara; bünyesinde sakladığı sarkıtlar ve dikitler muhteşem bir görsellik sunmaktadır. Pek çok güzelliğe ev sahipliği yapan Manavgat ı gezmeye doyamayacaksınız. Her bir yerinden farklı bir haz duyacağınız bu ilçede unutulmaz anlara tanıklık edeceksiniz. Ayrıca çevrede gezi rotasına eklenmesi gereken bir diğer doğal güzellik ise; Tilkiler Mağarası dır. Antalya yurdumuzun en fazla mağarasına sahip olan bir ilimiz olarak, görülmeye değer birçok güzelliğiyle keşfedilmek için, sizleri ve sevdiklerinizi bekliyor.

Barış Manço Parkı

Barış Manço Parkı, Manavgat'ın en geniş ziyaret edilecek parklardan olup, 2001 yılında açılmıştır. Aşağı Hisar Mahallesi mevkiinde yer alan park, özellikle bölge halkı tarafından dinlenme amaçlı kullanılmaktadır.

Manavgatın görülesi Barış Manço Parkı, yaklaşık 5 bin metrekarelik arazi üzerinde yaptırılmıştır. Park içerisinde çocukların doyasıya oynayabileceği iki tane çocuk alanı, üç adet basketbol sahası bulunmakla birlikte büyük küçük herkese hitap edebilecek alanlar da mevcuttur. Örnek verecek olursak; satranç oynanabilecek kısım ile sevdiklerinizle keyifli sohbetler edebileceğiniz çimlendirilmiş alan ve gezi yollarını sıralayabiliriz.

Barış Manço Parkında ayrıca çevresinde çayınızı keyifle içebileceğiniz havuz da mevcuttur. Özellikle sıcak yaz günlerinde boğucu havadan kaçmak isteyenlere sığınak görevi görür. Manavgatın turistik yerlerini gezdikten sonra bu parkta bir mola vermeye ne dersiniz? Hoşça vakit geçirip, dinlendikten sonra Manavgatın görülesi diğer kültürel ve doğal zenginlikleri ile bütün yorgunluğunuzu alacak olan Akdenizin berrak suları sizin için bekliyor.

Barış Manço Parkı
Köprüçay
Köprüçay

Antalya Isparta arasında durmadan akar Köprüçay. Sesi insanlara huzur verirken manzarası da gözlerinizi renklendirecek. Manavgat ın doğal güzelliklerinden sadece birine tanıklık edeceğiniz Köprüçay siz değerli misafirlerini beklemektedir.

İlk kaynağını Dedegöl Dağlarından alan bu eşsiz yer kesinlikle görmeniz gereken yerlerin en başında yerini almalıdır. Doğa tutkunlarına bir de müjdesi vardır Köprüçay ın. Kampınız kurup esrarengiz doğa yürüyüşlerinize ya da adrenalin dolu kaya tırmanışlarınıza başlayabilirsiniz.

Dilerseniz Manavgat ve Side çevresinde bulunan otellerde konaklayabilir huzurun bir başka tadına varabilirsiniz. Hem ovalardan hem yüksek kanyonlardan hem de Köprüçay Milli Parkından geçer ve Serik in güneyinden sularını Akdeniz e bırakır.

Manavgat ta geçireceğiniz tatilinizi her zaman canlı tutmak için bu eşsiz doğayı fotoğraf galerinize eklemelisiniz. Serin sularda yapacağınız rafting size unutulmaz anlar yaşatacaktır. Rafting etkinliğinin yanı sıra zengin faunası ve çok türde hayvan türü de barındıran bölgede kamp da kurabilirsiniz. Ayrı heyecanlar peşinde olanlar Dim Mağarası nı Güver Uçurumu nu da gezi listelerine ekleyebilirler. Manavgat ın her bir köşesi ayrı bir cennet köşküdür. Her gittiğiniz yerden farklı bir şarap yudumlarsınız. Her yudumladığınız şarapta ayrı bir tat alırsınız. Hepside sizlere ayrı ayrı bilgiler kadar.

Köprülü Kanyon

Isparta'nın Sütçüler ilçesinden başlayıp sularını Antalya'da Side civarlarında denize döken muazzam bir yerdir. Rafting denince ilk akla gelen yerdir, Köprülü Kanyon. Rafting başlangıcının olduğu yerde de iki adet tarihi köprü yerini almıştır. Akarsuyla bütünleşen köprüler ayrı bir güzellik katmıştır.

Kanyona adını veren de bu köprü olmuştur. Köprünün küçük olanını asıl usta yaparken büyük kemerli olan köprüyü de kalfası inşa etmiştir. Sezon açıldığında günde yedi bin kişiye rafting olanağı sağlamaktadır.

Bir tatilden beklentileriniz arasında kum, güneş, denizin yanında tarihi yolculuk yapmak isteyenlerin mekanıdır, Side. Ayrıca bütün bunlarla da yetinmeyip sizleri ilginç bir atmosfere davet etmektedir. Yapacağınız raftingle adrenalinin doruklarına ulaşacaksınız.

Sizlere unutulmaz anlar yaşatırken aynı zaman da enfes tarihi dokusuyla huzuru bütün bedeninize aşılayacaktır. Sadece bu tarihi görselliğe tanıklık etmek için de Side de bulunan, bu Kanyon a gelmeye değecektir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini görmektedir. Tüm dünyada macera tutkunlarının en gözde spor merkezidir. Rafting, surf, parasailing gibi çeşitli eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz.

Köprülü Kanyon
Köprülü Kanyon Milli Parkı
Köprülü Kanyon Milli Parkı

Köprülü Kanyon Milli Parkı, rafting sporları ile ünlü olup, birçok yerli olsun yabancı olsun Manavgat taki ziyaretçilerin odak merkezidir. Rafting başlangıcının olduğu yerde de iki adet tarihi köprü yerini almıştır. Akarsuyla bütünleşen köprüler ayrı bir güzellik katmıştır. Kanyona adını veren de bu köprü olmuştur.Manavgat taki Köprülü Kanyon milli park ilan edilerek korunma altına alınmıştır. Yaz sezonu açıldığında günde yedi bin kişiye rafting olanağı sağlayan bölgede, yapacağınız raftingle adrenalinin doruklarına ulaşacaksınız. Sadece rafting değil, endemik bitki türünce geniş bir yelpazeye sahip olan bölgede kamp da yapabilirsiniz.Köprülü Kanyon Milli Parkı, ziyaretçilerin her türlü ihtiyacına yanıt verebilmek adına, çeşitli adrenaline yönelik aktivitelerin yapılabileceği bir alana dönüştürülmüş ve son zamanlarda turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Bu bakımından Manavgat ta bir ilk olan bölge 37 bin hektar genişliğindedir. Tüm dünyada macera tutkunlarının en gözde spor merkezi olan bölgede heyecanlı dakikalar geçirmeye ne dersiniz? Kesinlikle pişman olmayacak buranın adeta tutkunu olacaksınız. Civarda yer alan Oluk Köprü, Selge Antik Kenti ve Aspendos Antik Kentini de ziyaret edebileceğiniz destinasyonlar olarak listeye dahil edebilirsiniz.

Macera Park

Manavgatın mis kokulu çam ağaçlarıyla kaplı alanda kurulan Macera Park, birçok kişinin ilgi odağıdır. Farklı aktiviteleri aynı anda yapabileceğiniz belde olan Oymapınarda yer alan eğlence dolu park, adrenalin tutkunlarını cezp etmektedir.Diğer adı ile Adventure Park, birbirinden eğlenceli aktiviteleri ile kalbinizi çalmaya hazır. Daha önceleri Manavgata bağlı olan Oymapınar Barajı çevresinde; balık tutma, eşek safari turu, ip, katamaran gibi hizmetleri sunan park, günümüzde tekne ve macera sporları ile sizlere heyecan dolu dakikalar yaşatmaktadır. Bünyesinde 38 farklı oyunu barındıran Macera Park, 40 dönümlük arazi üzerinde kurulmuş olup, çeşitli tırmanma parkurları, ahşap köprüleri ve çelik halatları ile turistler yanında bölge halkının da ilgisini çekmektedir.Macera Parkta tüm güvenlik önlemleri alınmış olup,düşme riskine karşın gönül rahatlığı ile maceranın kollarına kendinizi bırakabilirsiniz. Kendinize uygun etkinlik bulabileceğiniz parkta keyifli vakit geçirdikten sonra Manavgatın diğer tarihi ve turistik varlıklarını gezebilir, birbirinden modern ve her bütçeye hitap edebilecek konaklama tesislerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Heyecan, doğa, tarih ve kültür adına aradığınız ne varsa Manavgat sizleri bekliyor.

Macera Park
Mahrumçalı Mağarası
Mahrumçalı Mağarası

Tarihi ve doğal zenginlikleri ile bilinen nadide turizm beldelerimizden Manavgatta bulunur Mahrumçalı Mağarası. Gezilesi yerlerden olan bu doğal varlık, Gebece Köyü sınırları içerisinde olup, motorlu taşıtlar ile mağaraya ulaşım sağlayabilirsiniz.Manavgat gezi listenize mutlaka eklemeniz gereken Mahrumçalı Mağarası 157 metre yüksekliği ve eksi 36 metreye dek ulaşabilen derinliği ile ziyaretçilerin ilginç bulduğu destinasyonlardandır. Oluşumunu tamamlamamış olan mağara, yatay şeklinde olup, yazları ısısı 16 ile 18 derece arasında değişmektedir.Ülkemizde ziyarete açık toplam 50 mağaraya sahip olan Antalya, alternatif turizm çeşitlerinden mağaracılık turizmi ile de gelişmiş bölgemizdir. Gebece Köyündeki Mahrumçalı Mağarası da mağaracılık turizmi dahilinde değerlendirilerek, ziyarete açılan mağaralarımızdandır. Bu mağara yanında Tilkiler Mağarasını da gezebilir, farklı aktivite isterseniz Köprülü Kanyona geçiş yaparak doğal güzelliğiyle fotoğraf çekebilir ve çılgın rafting turlarına katılarak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Manavgat Nehri

Dünyanın en uzun yer altı akarsularından biri olan Manavgat Nehri görkemli görüntüsüyle ilçeye farklı bir güzellik katmaktadır. Gezilecek yerlerin en başında yerini almıştır bu eşsiz doğa harikası.

Antalya da tatil planı yapanların görmeden edemeyeceği bir yerdir. Mineraller bakımından zenginliğini koruyan nehir turkuaz yeşili serin suları ile eşsiz bir görsel şov sunmaktadır.Oyma Pınar barajı ve Manavgat Barajı olmak üzere iki baraj yer alır nehrin üzerinde. Tek kaynaktan beslenir Manavgat Nehri. Doğanın bir armağanı olan nehir de yüzebilir, tertemiz atmosferiyle ferahlığı yaşarsınız. Birçok balık ve kuş türüne ev sahipliği yapan nehir son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini görmektedir.

Bölgenin değerli konukları isterlerse Manavgat da bulunanan nehirde yüzüp serinleyebilirler isterlerse de tekne turlarıyla tatillerine farklı bir renk katabilirler. Manavgat gezinizin ardından yeni tarihi doğal güzellikleri görmek için rotanızı Manavgat Şelalesine, Oluk Köprüye, Side Antik Kentine ya da Aslanlı Mağarasına çevirebilirsiniz. Yeni keşifler yaparken bir diğer yandan da unutamayacağınız anlar yaşayacaksınız. Her yönü ile cezbedici olan Manavgat da yaşayacağınız bu keyifli keşiflerde yaşadığınız o güze anları ölümsüzleştirmeyi unutmayınız.

Manavgat Nehri
Manavgat Şelalesi
Manavgat Şelalesi

Doğal güzelliğiyle ün yapmış olan Manavgat Şelalesi adını bulunduğu ilçeden almıştır. Antalya ile arasında 80 km mesafede yer alan şelale az bir yerden dökülmesi rağmen görüntüsü insanların beğenisini kazanmıştır.

Manavgat Çayı'nın üzerinde bulunan şelale Oymapınar Barajı yapılınca baraj gölünün içinde yer almaktadır. Görenlerin hayranlığını kazan göl birçok turist ağırlamaktadır. Bütün yılın yorgunluğunu atmak için ve eğlenceli anlar yaşamak için en ideal yerlerden biridir.

Keşfedilmemiş güzelliklere tanıklık etmek ve farklı anlar yaşamak için inanılmaz bir alandır. Şelaleyi seyrederken hafifçe yükselen güneşin altında bir kahvaltıyla güne başlamaya ne dersiniz.

Doğal güzellikleriyle size yeni keşif kapıları açacaktır. Bu kapılarda anılarınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekmeyi unutmamalısınız. Özellikle de batan güneşin mavi sularla bütünleştiği o anlara tanıklık etmek ve bu manzarayı kendi ellerinizle somutlaştırmanın tadına varamayacaksınız.Ayrıca bu eşsiz ortamda aileniz ya da sevdiklerinizle unutulmaz anlar yaşayabilmeniz için piknik alanları mevcuttur. Tatilinize farklı bir hava kattıktan sonra çevresinde bulunan otellerde konaklayabilirsiniz.

Oluk Köprü

Misafirleri oldukça çok olan köprü, Manavgat'ta bulunan Köprüçay'ın tarihi bir yapısıdır. Yıl içerisinde yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan bu köprüye uğramadan giden olmaz.

Selge Antik kentinin yakınlarında olan Oluk Köprü 14 metre uzunluğunda olup 3.5 metre genişliğindedir. Bir Roma Köprüsü özelliğini taşıyan yapının tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte yapı tekniği ve işliğine bakılarak M.S 2. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir.

Muhteşem işçiliği sayesinde günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Ayrıca görkemli görünümünü hala korumakta olan yapı doğal güzellikler ile tarihin kucaklaştığı eşsiz bir yerdir. İhtişamlı görüntüsünü ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın derim.

Size unutulmaz anlara yaşatacak olan Oluk Köprü nün altında yer alan çayda rafting gibi adranalini yüksek etkinlikler yapabilirsiniz. Oluk Köprü ziyaretinden sonra rotanızı az ilerisinde bulunan Köprüpazar Köprüsüne, Manavgat Nehrine veya da Oymapınar gölüne çevirebilirsiniz. Çevrede bulunan muhteşem görülmeye değer birçok güzelliğiyle keşfedilmek için, sizleri ve sevdiklerinizi bekliyor. Dinlenme ihtiyacınız için ayrıca civardaki otellerde konaklayarak hem ulaşımı kolaylaştırmış olursunuz hem de mükemmel dizaynları sayesinde kendinizi oldukça dinlenmiş ve rahat hissedersiniz.

Oluk Köprü
Oymapınar Gölü
Oymapınar Gölü

Manavgat Nehri üzerinde bulunan barajın arkasına gizlenmiş olan Antalya'nın doğal güzellikleri arasında ki yerini almış muazzam bir yerdir. Tatilinizde gizemli, etkileyici doğal güzelliklere tanıklık etmek istiyorsanız gezi listenize mutlaka burayı dahil etmeniz gerekmektedir.

Manavgat'taki Oymapınar Gölü'nde bir yandan yeni keşifler yaparken bir yandan da gezi turlarıyla farklı anlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca doğaseverler için dağ gezileri cazip bir teklif olabilir. Spor tutkunları içinde rafting imkanı mükemmel bir fırsattır. Dağ gezilerinizde yeni şeyler öğrenirken raftingle de adrenalinin doruklarına ulaşacaksınız.

Farklı eğlenceler arayanlar için piknik alanları da bu muhteşem manzaraya değişik bir hava katmaktadır. Hem sevdiklerinizle sohbet edip hem de kafanızı dinleyebilirsiniz. Unutmadan sevdiklerinizle geçireceğiniz bu tatlı anları ölümsüzleştirmek için yanınızda fotoğraf makinenizi götürmeyi ihmal etmeyin. Suyun o güzel görüntüsüyle bütünleşen yeşilliğin tadına doyamayacaksınız. Gölde gün batımını seyretmek farklı bir haz uyandıracaktır sizde. Keşif gezilerinize Manavgat Nehrini ve Manavgat Şelalesini eklemeyi unutmamalısınız.

Seleukeia (Lyrbe) Antik Kenti

Manavgat'ın Bucakşeyhler Köy'ünde bulunan, Seleukeia (Lyrbe) Antik Kenti, MÖ 3. yüzyılda Suriye Kralı Seleukios'a ithafen yapılmıştır. 1970 li yıllarda yapılan kazı uğraşları ve araştırmalar neticesinde günümüze dek sağlam ulaşmış olan, Hellenistik zamana ait mozaik bulunmuştur. Manavgat'taki Seleukia'da rastlanan eser ve yapıların büyük çoğunluğunun Roma ve Hellenistik dönemlere ait olduğu gözlenmiş olup, en değerli olanı günümüz Antalya Müze'sinde sergilenen Yedi Bilgeler Mozaiği'dir. Antalya müzesinde bulunan Yedi Bilgeler Mozaiği üzerinde yer alan renkler ve muhteşem işçiliği ile, dönemin en ünlü filozoflarının üzerine işlendiği çok kıymetli bir eserdir.Manavgat ta yer alan Toros Dağları nın eteğinde bulunan Lyrbe adına kitap dahi yazılmıştır. Yarı daire düzenine göre yapılmış olan kentte ayrıca hamam, agora, nekropol alanı ve kalıntıları günümüzde de gözlenen nekropol kilisesi vardır. Bulunduğu alana farklı bir güzellik takdim eden bu kent, girişte sizi karşılayan tabi çam ağaçlarıyla ilk andan itibaren gönlünüzü fethetmeye başlayacaktır. Antik kent gezinizde karşınıza çıkan iki katlı agora, hamam ve küçük bir şapel kalıntılarının çevreye kattığı enfes görüntüye şahit olacaksınız.

Seleukeia (Lyrbe) Antik Kenti
Tilkiler Mağarası
Tilkiler Mağarası

Manavgat'ın Tilkiler Köyü'nde bulunan mağaraya aynı isim verilmiştir ve pek çok tanınmayan mağara, son günlerde dikkat çekmeye başlamıştır. Oymapınar Barajı civarında yer alan mağara, baraj yapımı esnasında keşfedilmiştir. Manavgat'ın bu şirin köyü, özellikle Avrupalı turistlerce ilkbahar ve sonbahar aylarında yapılan doğa yürüyüşleri ile hareketlenmeye başlamıştır. Turist kapasitesi bulunan Tilkiler Mağarası oluşumunu tamamlamamıştır ve 7 kilometre uzunluğa sahiptir. Henüz tam anlamıyla turizme kazandırılamamış olan mağara, yetkili kişilerce değerlendirilmeyi beklemektedir. 6600 metre uzunluğu ile yurdumuzun en uzun mağaralarından olan Tilkilerin içerisi günümüzde su ile kaplıdır. Tilkiler Mağarası konumu itibari ile de, seyahatine farklılık katmak isteyenlerin tercih ettiği destinasyonlardandır. Yılın her ayı turizme elverişli olan bölge, mağaranın da turizme kazandırılması ile sosyal yaşantı bakımından gelişme kaydedecektir. Manavgatın doğal güzelliklerini keşfe çıkmak için fotoğraf makineniz en iyi yardımcınız olacaktır.

Alarahan

Manavgat'ın yaklaşık 8 kilometre batısında bulunan Alarahan, Selçuklular devrinde inşa edilmiştir. Geçmiş zamandaki ticari ilişkiler doğrultusunda yaptırılan kervansaray, tüccar kesiminin rahatça konaklamasını sağlamıştır.Manavgat ilçe sınırları içerisinde Alara Çayı kıyı kesiminde yer alan kervansarayda; mutfak, cami, mescit ve çeşme gibi birimler yer almaktadır. Ayrıca depolama alanları da bulunan Alarahanda geçmiş dönemlerde konaklayanlar ürünlerini buralarda saklayabilirlerdi. Bunun yanı sıra kervansarayda ufak bir hamam da mevcuttur. Görkemli yapısı ile göz dolduran Alarahanın vadiye karşı duruşu görülmeye değerdir.Bundan birkaç yıl önce harabe görünümünde olan Alarahan, 2000 li yılların başlarında aslına uygun olarak restore edilmiş ve turizme kazandırılmıştır. 760 senelik bir geçmişe sahip olan kervansaray, günümüzde kültürümüzü yansıtan en gelişmiş örneklerden bir tanesidir. Manavgata yolunuz düştüğünde Alarahan gezi listenizde mutlaka bulunması gereken, ziyaret edilesi yerlerden olmakla birlikte civarda yer alan Alara Kalesi de görülmeye değerdir. Seleukeia Antik Kentine de ayrıca uğramadan dönmeyiniz.

Alarahan