Mersin Merkez Otelleri

En iyi Mersin Merkez otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Mersin Merkez Otelleri

Hem çevresi, hem beldeleri, hem de merkezi ile tam bir tatil şehri olan mersin, ülkemizin Akdeniz kıyısındaki en şirin ve en güzel illerinden birini temsil etmektedir. Turizmi döneminde önemli bir yoğunluğa ulaşan ve insanları ağırlama konusunda modern tesislerinde bu şehirde, Mersin merkez otelleri önemli ve özellikli bir ayrıcalığı temsil etmiş, aynı zamanda şehir merkezinin insanlara sağladığı avantajları da en uygun şartlarda herkesin ayağına sunmayı başarmıştır. Çok sayıda Mersin merkez otelleri, özellikle bu güzel ve kaliteli şehrin merkezinde daha geniş imkânlardan yararlanmak isteyen insanlar içinde önemli bir alternatif yol olurken, çoğu zaman tatil için değil, iş için de gelen insanların isteklerini karşılamak konusunda da en önemli yardımcılarından biri olarak dikkat çekmiştir. 


Oldukça farklı çeşitte ve niteliklerde hizmet veren Mersin merkez otelleri ve bunların özel sunumları da her zaman ayrıcalıklı olmuş, turizm ve tatil konusunda bölgeyi tercih eden insanların bu girişimden yararlandığı da net bir şekilde görülmüştür. Plaja oldukça yakın mesafede çok sayıda şehir içerisinde bulunan Mersin merkez otelleri ve bunların her türlü geniş imkânları, turizm ve tatil anlamında önemli bir ayrıcalığı temsil etmiştir. Muhteşem güzellikleri olan ve Akdeniz kıyısındaki bu güzelliklerini insanlarla paylaşan bir şehirde, Mersin merkez otelleri konaklama imkânları da elbette ki buraya gelen misafirleri ağırlamak konusunda en önemli gerekçelerini ortaya koymuştur. Son derece donanımlı ve olağanüstü gelişmiş yapılarıyla da insanlara hizmet veren ve destek sağlayan bu bölgedeki kaliteli Mersin merkez otelleri, modern bir tatil anlayışının yanı sıra her türlü konaklama imkânı da insanlara yardımcı olan bir sitemi temsil etmiştir. Her köşesi cennet olan bir ülkede yaşamak önemli bir avantaj olurken, özellikle Akdeniz kıyılarında burada ayırmak ve bu bölgedeki şehirlerin güzelliğini apayrı bir pencereden incelemek gerekebilir. Konaklama konusunda size her türlü yardımı yerinde ve zamanında yapacak olan Mersin merkez otelleri ve onların özel sunumları, hem bu bölgede konakladığınız onların değerini artırmak hem de mükemmel bir tatil geçirmek için size yardımcı olacaktır. Şehir merkezinde bulunmak her zaman önemli bir avantajı da beraberinde getirirken, Mersin merkez otelleri tam da bu noktada konaklamanın en önemli sorununu çözmek adına önemli bir görevi üstlenmiştir. 


Son derece modern yapılaşmaları ile dikkat çeken, bunu da en uygun şartlarda ayağınıza getiren Mersin merkez otelleri ve özel imkânları, modern ve kaliteli tatilcilik anlayışının da göstergesi olmayı her zaman en ön sırada başarmıştır. Kurban bayramının yaklaştığı şu günlerde büyük bir şehirde kalmanın avantajını kullanarak aynı zamanda turizm, tatil ve tesis yönünden de önemli avantajları ayağınıza getiren seçenekleri değerlendirmeyi olmalısınız. Kaç günlüğüne olursa olsun size özel tatil imkânı sağlayan çok sayıda Mersin merkez otelleri bulunmakla birlikte, bu şehirde geçireceğiniz zamanın olağanüstü bir tatil ve geniş imkânları da beraberinde getirdiğini aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Her türlü etkinliğe imkân bulabileceğiniz bu mükemmel oteller kısa da olsa, uzun da olsa en iyi tatil işinize yaşatmak adına gerekli girişimlerde bulunmaya devam edecektir.

Mersin Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Mersin Jeep Safari
Mersin Jeep Safari

Mersin bölgesinde bulunan 8 adet Safari bölgesi bulunmaktadırAvgadı, Güzeloluk-İvriz, Konya Ereğlisi Parkuru,Gözne-Ayvagediği-Cehennem Deresi-Sebil-Namrun Parkuru,Lamas-Esenpınar-Kızılgeçit-Uzuncaburç-Silifke Parkuru,Erdemli-Kırobası-Çömelek-Mut Parkuru,Silifke-Uzuncaburç-Kırobası-Mavga Kalesi-Dağpazarı -Alahan Manastırı Parkuru,Aydıncık-Şeyh Ömer-Gezende-Mut Parkuru,Anamur-Kazancı-Ermenek-Mut Parkuru ve Dragon Çayı Parkurudur.

Mersin de bulunan bu parkurlarda grubunuzla beraber gelerek Safari keyfini çıkarabilir,heyecan ve aksiyonla beraberinde korku dolu anları da birlikte yaşayabilirsiniz.

Mersin bölgesine geldiğinz zaman bölgedeki oteller ve pansiyonlarda kalarak tatilinizin keyfini çıkarabilir,hem  de gideceğiniz yerlere ulaşımınız kolay olacaktır.Mersin bölgesine her yıl milyonlarca yerli yabancı turist gelerek bölge ziyaret akınına uğramaktadır.

Sizde Mersin in bu inciliklerine şahit olabilir tatilinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz.Mersin e geldiğiniz zaman Kız Kalesini de  ziyaret edebilirsiniz.

Mersin de gezebilceginiz yerler arasında Aya Tekla Kilisesi,Adam Kayalar,Mamure Kalesi,Astım Dilek Mağrası,Silifke Kalesi,Cennet Cehennem obrukları,Gülek Kalesi,Kleopatra Kapısı,Tarsus Şelalesi ni ziyaret edebilirsiniz.Mersin e geldiğiniz zaman mutlaka uğrayarak tatilinizi daha keyifli hale gelmesiniz sağlayabilirsiniz.


Göksu Nehri

Sadece Akdeniz in değil Türkiye nin de en önemli akarsularından biri olan Göksu Nehri, suların oluşturduğu o müthiş ahengiyle görülmeye değer yerlerden biri.
Eski çağda Cleadnos adıyla anılan Göksu Nehri, Antalya, Konya, Karaman ve Mersin den geçip sularını Akdeniz in o eşsiz maviliğine bırakır. 260 km uzunluğundaki nehir su sporları için muazzam bir yerdir. Yerköprü Mağarası ve şelalesi de en önemli doğal değerlerinden biridir.
300 den fazla kuş türüne ev sahipliği yapan aynı zamanda nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağası Caretta ve mavi yengeç yumurtalarını bıraktığı Göksu Nehri çevre bakanlığınca koruma altına alınmıştır.
Yağmur ve kar sularıyla beslenen Göksu Nehri temiz atmosferiyle her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Doğanın en saf haliyle kucaklaşmak için bu eşsiz doğa harikasını görmeye ne dersiniz? 
Antalya geziniz sizleri farklı diyarlara götürecektir. Her gittiğiniz yer sizlere ayrı bir gezenin kapısını açacak ve her seferinde yeni şeyler öğrenmeye devam edeceksiniz. Ne gezmekten ne de görmekten asla sıkılmayacağınız Antalya geziniz hafızanıza kazınacaktır.
Eğlence gezinize devam ederken hem yetişkinlere hem de miniklere hitap eden Antalya Oyuncak Müzesi ne ve tarihi dokusuyla Hadrian Kapısı na uğramayı ihmal etmemelisiniz.

Göksu Nehri