Artuklu Kervansarayı Mardin

Fiyatlar, Fırsatlar ve Özellikler

Genel Özellikler

  • 740 yıllık tarihi bina
  • Wi-Fi
  • Ücretsiz otopark

Ücretsiz Çocuk

Otelimizde 0-6 yaş arası 1.çocuk ücretsiz olarak konaklamaktadır.

Tesis Özellikleri

  • İnşaa Tarihi1275
  • Yenilenme Tarihi2004
  • Toplam Oda Sayısı42

Genel Bilgiler

Artuklu Kervansaray Otel, tarihler boyunca medeniyetlerin beşiği olan Mezopotamya coğrafyasına hakim olmuş Artuklu Medeniyetinden kalma bir konukevidir. Işık saçan mimarisi ve dönemim özellikleri ustaca korunmuş olan binamız 800 yıllık bir tarihi yansıtmaktadır. Otel Artuklu Kervanseray konukseverlik yapısı bozulmadan konfor ve yüksek teknolojilerle donatılan 42 odasıyla hizmet vermektedir. Her odamız birbirinden değerli kadim taş işçiliğinin örneklerini taşımaktadır. Otelimizde en büyüğü 350 kişi kapasiteli iki adet restaurant ve 40 kişi kapasiteli çok amaçlı olarak kullanılabilen Şark Odası bölümü bulunmaktadır.

Konaklama Bilgileri

Otelimizin her birinde tarihi tüm dokularıyla yaşayacağınız Mezopotamya Ovası manzaralı 35 Standart, 3 Kayıp Oda, 3 Suit ve 2 Kral Suit olmak üzere toplamda 42 adet misafir odası bulunmaktadır.

Yiyecek Bilgileri

Otelimiz oda kahvaltı sisteminde çalışmakta olup, zengin kahvaltı mönüsünü misafirlerine açık büfe şeklinde sunmaktadır. Günün diğer saatlerinde 150 kişi kapasiteli üstü kapalı ve 350  kişi kapasiteli Teras Restaurantımız, usta aşçıları ile Doğu Mutfağının en güzel örneklerini Ala Carte şekilde sunmaktadır.

Aktivite Bilgileri

Otelimiz tarihi ve kültürel miraslarıyla ünlü Mardin şehrinin tam merkezinde yer aldığı için Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Eski Ptt Binası, Zinciriye Medresesi, Sabancı Müzesi, Hz. Muhammedin ayak izinin bulunduğu Sittiradaviye Medresesi ve Savurkapı Hamamına oldukça yakın konumdadır. Otelimizde misafir olmayı tercih ederseniz Mardini çok daha yakından tanıyacaksınız. Misafirlerimiz gün içinde restaurantlarımızda veya Şark odasında dostlarıyla lezzet dolu ve keyifli dakikalar yaşayabilirler. Otelimizin tüm odalarında ve ortak kullanım alanlarında Wi-fi internet erişimi bulunmaktadır. Misafirlerimizin ücretsiz olarak yararlanacakları otoparkımız mevcuttur.

Toplantı Salonu Özellikleri

Otelimizin Şark odası bölümü, çeşitli organizasyonlarınza ev sahipliği yapabilecek şekilde isteklerinize göre 40 kişiye kadar toplantı salonu olarak düzenlenebilmektedir. Toplantı salonumuzda son teknoloji barkovizyon ve işitsel cihazlar bulunmaktadır.

İnternet Kullanımı

Otelimizin tüm odalarında ve ortak kullanım alanlarında Wi-fi internet erişimi bulunmaktadır. Misafirlerimizin ücretsiz olarak yararlanacakları otoparkımız mevcuttur.

Artuklu Kervansarayı Mardin

Oda Tipleri ve Fiyatları

 Standart Oda Online Rezervasyon
Standart Oda
  • Oda Kahvaltı

Fiyat Listesi

Tarihlere göre fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

Konaklama Tarih Aralığı İndirim Oranı İki Kişilik Odada Kişi Başı Ek Yatak Fiyatı Tek Kişilik Oda 1. Çocuk 2. Çocuk

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Hattı: 0 232 218 01 66

Çağrı Merkezimiz, haftaiçi saat 09:00-22:00 arasında çalışmaktadır. Telefonlarımıza ulaşamadığınız taktirde "Biz Sizi Arayalım" bölümümüzden bize arama talebi bırakabilirsiniz. Müşteri hizmetlerindeki arkadaşlarımız size en kısa sürede geri dönüş yapacaklardır...

Konum ve Adres

1. Cadde No: 70 Artuklu / Mardin

Artuklu Kervansaray Hotel,Mardin şehir merkezinde yer almakta olup tarihi ve doğal güzellikler ile iş ve alışveriş merkezlerine oldukça yakın konumdadır. Hotel Artuklu Mardin havalanına 10 km. ve otogara 1.5 km. mesafede bulunmaktadır.Misafirlerimiz merkezde bulunan Zinciriye ve Kasımiye Medresesi'niz gezebilir.Tarihi kalıntıları ile tarih kokan Rabbat ve Mardin kalesini gezmeyi misafirlerimize öneririyoruz.