Palandöken Otelleri

Erzurum'un en gelişmiş ve en kapsamlı kayak merkezine sahip Palandöken otelleri ülkemizin kış turizmi açısından önemli bir yere sahiptir.

Palandöken Otelleri

Yaz mevsimi en başta mükemmel tatili ile insanları cezbederken, pek çok insanın özellikle çalıştığı işyerinden de iznini yaz mevsimine göre ayarladığı bilinmektedir. Oysa son dönemler içerisinde kış turizmi de ülkemizde son derece canlı bir noktaya gelirken, Palandöken otelleri doğunun turizm incisi olarak dikkat çekmiş, belki de dünyanın en güzel kayak pistlerine sahip tesislerden birini temsil etmiştir. Amacı kayak yapmak ve eğlenmek olan çok sayıda insan için ideal bir tercih olan Palandöken otelleri, bölge turizminin geldiği olağanüstü imkânları görmeniz açısından da önemli bir ayrıcalığı temsil etmiştir. Kaliteli ve olağanüstü imkânları destekleyen sunumlar kar yağışı bol olan bu bölgede, kış turizmini de olumlu yönde etkilerken, Palandöken otelleri ve ayrıcalıklı sunumları mükemmel bir tatilin adresi olmaya en uygun şartlarda devam etmiştir.


Turizm ve otelcilik konusunda oldukça tecrübeli olan bu bölgede, yıllardan beri belki de Türkiye?nin en eski kayak pistlerinden biri olması, buradaki tesis ve personelin daha fazla tecrübeli olmasında da etkili olmuştur. Erzurum?un bu muhteşem dağında ve olağanüstü imkânlarının arasında sizlere ayrıntılı hizmet sunumunda bulunan Palandöken otelleri, kış turizminin ülkemizdeki geldiği noktayı gösterme açısından da önemli bir hamle ve kaliteli bir sunum olarak dikkat çekmiştir. Kış mevsiminin uzun sürmesi, kar yağışının bu sebepten dolayı bol olması, imkânları daha geniş sunumları, önümüze Palandöken otelleri imkânları ile bütünleştirerek sunmaya devam edecektir. Elbette ki Erzurum?un bu muhteşem bölgesini kış mevsimi boyunca aktif olarak görmek, kalabalığa kalmadan erken rezervasyon sistemini devreye sokmak, sizin için iyi bir ayrıcalığı temsil edecektir. Ülkemizde kış turizm potansiyelini belirleyecek ölçüler arasında, özellikle yüksek dağların ve onların sağladığı düz ve olağanüstü kayak pistlerinin önemi çok fazla olacaktır. Elbette ki soğuk iklimin kendini gösterdiği bu bölgelerde, oldukça fazla olan kar yağışı da bu gelişimi destekleyecektir. İşte Palandöken otelleri bulunduğu konum itibariyle, tüm bu özelliklere sahip olup, modern ve kaliteli kış turizmi konusunda insanlara önemli avantajlar sunma şansına sahip olmuştur.


Bölgesel turizmi destekleyen girişimler içerisinde yer alan her türlü imkânlar, Palandöken otelleri ve bu bölgede bulunmakla birlikte, insanlara soğuk kış günlerinde sıcacık etkinliklerin imkânı da bu kaliteli yerde uygun şartlarda sunulmaktadır. Bölgenin coğrafi dokusu, iklim özellikleri, kış turizmi açısından çok aranılan bir fırsatı temsil ederken, Palandöken otelleri sunumu ve ayrıcalıkları, kış mevsiminde mükemmel bir tatilini ayağınıza serme açısından da önemli bir ayrıntı temsil edecektir. Her ne kadar çetin ve soğuk bir kış mevsimi geçse de esasen bu bolca yağan karın, kış turizmi açısından önemli bir avantaj ve nimet olduğunu da unutulmamalıdır. Bu açıdan oldukça şanslı olan bölgede, Palandöken otelleri ve konuklarının da kayak yapma imkânı bakımından oldukça şanslı olduğunu belirtmemiz gerekir. kış turizminin bu gözde merkezi uygun koşullar tatil be önemli fırsatlar açısından da iyi bir adres olmayı başarmıştır.

Palandöken Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Palandöken Kayak Merkezi
Palandöken Kayak Merkezi

Ülkemizin kış turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Erzurum, Palandöken Kayak Merkezi ile birçok yerli ve yabancı turistin gözdesi haline gelmiştir. Kışın da tatil yapmayı sevenlerdensiniz Palandöken'e gelip kayak yaparak yılın ilk karının tadını çıkarabilirsiniz. Palandöken Dağları yılın 6 ayı karla kaplıdır. Palandöken Kayak Merkezindeki pistler Dünya'nın en uzun ve dik kayak pistleri arasında olup, en uzun pisti 12 kilometredir. Pistleri toplam uzunluğu ise 28 km'ye kadar uluşmaktadır. Palandöken de yer alan kayak alanları uzunlukları 2200 - 3176 metre arasındadır.

Kayakla Atlama Kuleleri

2011 Yılında, 27 Ocak - 6 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen, Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan Erzurum'da inşaa edilen Kayakla Atlama Kuleleri, iki atlama kulesi, iki atlama rampası ve üç antrenman rampası ve hilal şeklindeki görüntüsü ile kış oyunlarının sembolü haline gelmiştir. Atlama kuleleri genel olarak 90m ve 120m yükseklikte inşa edilirken, Erzurum, Kandilli, Kiremitlik Tepe'ye inşa edilen kuleler, 95m ve 125m'lik uzunluklarıyla dünyada ikinci sırada bulunmaktadır.
Kandilli, Kiremitlik Tepe atlama kulelerinin, mimari şekli hilali andırıyor. Kulenin en üst katında ise kafeterya bulunmaktadır. Gövdesinde ise, 5 tane, farklı renklerde, 5 kıtayı temsil eden hilal bulunmaktadır. Palandöken Kayak Merkezi'ne gelen ziyaretçilerin burayı da görmelerini tavsiye ederiz.

Kayakla Atlama Kuleleri