Sarımsaklı Otelleri Toplam 22 Otel Bulundu

Harita

Sarımsaklı Otelleri

Altın renkli plajları ile dünya ya adını duyuran Sarımsaklı otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Sarımsaklı Otelleri

Altın renkli plajları ile dünya ya adını duyuran ve bu isimle markalaşmış olan Sarımsaklı, Ayvalık ve Cunda Adasına olan yakınlığıyla da bu beldelerin ziyaretçilerini de kendisine çeken ender tatil yerlerimizdendir.

Küçükköy beldesinin sahil kısmıda bulunan bu yer Sarımsaklı plajı olarak adlandırılır.Ayvalık bölgesinin yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilme nedenlerinden biride plajın kum olması ve denizinin sığ olmasıdır. 

Sarımsaklıda gündüzleri yapacağınız en güzel şey bu eşsiz deniz de bol bol yüzmek ve plajında güneşlenmek olacaktır. Ayrıca; dilerseniz yemekli ve eğlenceli tekne gezilerine de katılabilirsiniz. Eğer rüzgar sörfünde hoşalanıyorsanız Sarımsaklı'nın denizi bunun için en ideal yerdir. 

Ayrıca, güzel bir gün batımı izlemek isterseniz size önereceğimiz ilk yer Şeytan Sofrası olacaktır. Şeytan Sofrası'nın yanı başında yer alan Tavşan Kulakları Tepesi'nin manzarasıda Şeytan Sofrasını aratmayacak güzelliktedir. 

Sarımsaklı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aya Athanasiu Kilisesi
Aya Athanasiu Kilisesi

Sarımsaklı Aya Athanasiu Kilisesi, savaş zamanı öncesi Ayvalık, Sarımsaklı ve çevresinde yaşayan Rumlar'ın, Sarımsaklı civarında kurdukları 3 Manastır, 3 Kilise den günümüze en sağlam olarak kalan kiliselerdendir. Kilise halka açılması için halen restarasyonu devam etmektedir. Şu an sadece ibadet etmek isteyenler için camii olarak kullanılmaktadır. 


Sarımsaklı da tarihi birçok yapı bulunmaktadır. Bazıları alınan izinle gün yüzüne çıkabilmiştir, bazıları ise halen gün yüzüne çıkmayı bekleyen eserlerdir. Bunların bazıları ise yapılaşma sonucu yer altında bir ömür boyu kalarak unutulmaya yüz tutmuştur. Ülkemizde ne yazıkki bunun gibi yüzlerce eser toprak altında kalmaya mahkum edilmiştir. Aya Athanasiu Kilisesi en şanslı olanlarından.


Turizm ve Kültür Bakanlığı nın izniyle bölgede yapılan araştırmalar sonucu daha birçok küçük çaplı eserler ortaya çıkmış ve sergilenmek üzere müzelere dağıtılmıştır. Değerleri milyonlarla ölçülemiyecek bu eserlere ülkemiz daha fazla sahip çıkması lazım. Umarım sanata, tarihine sahip çıkabilen daha da iyi bir ülke olabiliriz.

Deliklitaş

Sarımsaklı muhteşem manzarasıyla insanı büyüleyen sayfiye bir beldedir. Burada görebileceğiniz yerler arasında Deliklitaş ilk tercihiniz olabilir. Taşın ismi ortasında bulunan doğal delikten gelmektedir. Taşın tam olarak konumu dalyan boğazı adı verilen yerdedir.


Deliklitaş için sadece yerel halk değil, çevre illerden gelen birçok misafir dilek ve gezmek için uğramaktadırlar. Sarımsaklının doğal güzellikleriyle beraber tarih kokan çevreside buraya gelen konukları mest etmektedir. Sarımsaklının havası ve suyu fazla sıcaktan rahatsız olanların uğrak yeridir.


Sarımsaklı Deliklitaş bir eşi benzeri olmayan yapısıyla dikkat çekmektedir. Bu sene tatil planınızı Sarımsaklı için yapıyorsanız burayı görmeyi ve eğer çocuklarınız varsa da mutlaka göstermeyi ihmal etmeyin. Tarihimizi, eserlerimizi ve doğal güzelliklerimizi erkenden ne kadar çabuk tanıtırsak  hem ülkemiz için hem de gelecekteki nesiller için faydalı olacaktır.

Deliklitaş
Sarımsaklı Badavut
Sarımsaklı Badavut

Ayvalık tarafında bulunan Badavut, Sarımsaklı bölgesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. O güzel deniz ve doğadan artan kalan zaman yaratıyorsanız mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Ayvalık tarafından geliyorsanız istikamet olarak Sarımsaklı merkeze gelmeden sağa doğru döndüğünüzde yolun sonu Badavut a çıkar. Badavut adeta kaybolmuş bir cennetin kapıları gibidir. Doğasıyla, denizin bin türlü renk cümbüşüyle harmanlanan bu cennet mekanda tatil yapabilme lüksüne mutlaka erişin.


Sarımsaklı ve Ayvalık gibi Badavut ta da birçok pansiyon, otel ve motel gibi yerler mevcuttur. Badavut Ayvalık ta yeni yeni bilinen yerler arasındadır. Bu muhteşem doğal yerlerin tanıtımını biraz daha fazla yaparsak hem yatırımcıların dikkatini çeker hem de turistlerin dikkatini çeker. 


Bölge daha çok yazlıkçıların mekanı olmuştur. En fazla yazlık satın alınan yerler arasındadır. Özellikle Sarımsaklı ve Ayvalık civarında satışlar fazla yapılmaktadır. Badavut ta çok fazla yerleşim yeri yok , ama yakın yerlerine inşa edilen yerlerden satın alınmaya başlayan yerler çoğunlukta. Bir yandan bu yerlerin doğallığından bahsederken bir yandan yapılaşmanın olması çok ironik olsa gerek.

Sarımsaklı Cem Pastanesi

Sarımsaklı beldesi her yıl binlerce turistin akın ettiği nezih ve sakin yerlerden biridir. Antalya gibi biraz daha keşmekeş turizmin yaşandığı yerlerden kaçmak isteyen ve daha çok doğa turizmine, sıcağının çok yüksek derecelerde olmamasından dolayı Sarımsaklı tatil için seçilecek uygun yerlerden biridir.

Çevre bölgelerde de geziceğiniz birçok yer vardır. Deniz, kum, sahil ve plaj anlayışı dışın da da kültürel ve tarihi açıdan da önemli bir yeri olan Sarımsaklı dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirlerin uğrak yeridir.

İşte bu büyük gezi maratonlarından sonra bölgede günümüze kadar gelebilen Cem Pastanesi bölgenin ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz yerlerinden biridir. Pastane olarak da bilinen bu yer, işletmenin büyümesiyle içerdeki hizmetlerde değişmiştir. Lokanta, küçük alışverişinizi yapabileceğiniz, çeşitli doğal ürünleri de alabileceğini Pastane'ye uğramayı ,eğer yolunuz düşerse mutlaka yapın.

Sarımsaklı Cem Pastanesi
Sarımsaklı Gelinkaya
Sarımsaklı Gelinkaya

Sarımsaklı Gelinkaya ismi bir rivayete göre birbirlerini delicesine seven, fakat bir türlü birleşemeyen ve evlenemeyen bir çiftin hikayesinden gelmektedir. Sarımsaklı beldesinde görülmesi gereken ender yerlerden biridir.

Hikayenin aslını anlatırsak; Yine rivayete göre birbirini seven bu iki genç ailelerinin karşı gelmesi sonucunda bulundukları şehri terkederler. Eski geleneklere göre aileler çocuklarının öldürülmesi kararı alırlar. Ailelerinden kaçan bu gençler büyükçe bir kayanın dibine saklanırlar ve bu kaya gençleri rivayete göre görünmez kılar.

Günümüzde sürekli ziyaret edilen Gelinkaya'ya gelen turistler ellerini kayaya sürüp kalplerine dokunur. Bu ritüeli yapanların sevdiklerine kavuşacağına inanılır.

Sarımsaklı Gelinkaya'da her yıl mutlaka birkaç çiftin nişan, evlilik veya ilk buluşma yeri olarak gelebildiğine şahit olabilirsiniz. Hatta Kaya ile ilgili funclub sitesi bile kuran misafirler hem kültürel anlanma gezi içeren aktivitelerde yapmakta, hem de burda buluşan çiftlerin hikayelerini ele almaktadırlar.

Sarımsaklı Kurugöl

Sarımsaklı Kurugöl Ağustos ayında tamamer kurur ve daha sonraki aylarda ise bu kuruluğun yerini tekrar doldurup göl haline gelir. Buranın birbirini deliler gibi seven iki gencin efnasi olma özelliğinden dolayı her yıl binlerce turist çekmektedir.

Birbirlerine aşık olan bir çoban ve güzeller güzeli sarışın bir kızın efsanesi bu. Derler ki; çoban ve sarışın kız birbirlerine aşık olmuşlar. Fakat o dönemlerde ağanın oğlu da kıza aşık olup, sevdiğine kavuşmak için kızı kaçırıp büyük bir tepe üzerine çıkarır. Sarışın kızı ikna etmek için elinden geleni yapar. Kız kurtulamayacağını anlayınca bir fırsatını bulur ve kendini kayalıklardan atar.

Çoban ise sevdiği kızın kaçırıldığını duyunca hemen tepeye çıkar. Fakat artık çok geçtir. Sevdiğinin cesediyle karşılaşır. Çoban öğle ağıtlar yakar, öyle çok ağlar ki bulunduğu toprağın zemini çatlamaya başlar. Sonrasında zemin çobanın gözyaşlarıyla dolup taşar. Çoban ve genç kızın cesedi ise sular altında kalır. Yöre halkı tarafından gölün suyu sürekli aranır fakat bulunamazlar.

Günümüzde Kurugöl olarak adlandırılan nokta ağustos aylarında kurur, sonra tekrar kendiliğinden dolar. Şimdiki yöre halkı bu iki gencin ruhlarının hala Kurugöl'de olduğuna inanır.

Sarımsaklı Kurugöl
Sarımsaklı Plajı
Sarımsaklı Plajı

Ayvalık Sarımsak deyince herkesin aklına ilk başta Sarımsaklı Plajı gelmektedir. Plaj kendini hem ülkemizde hem de yurtdışında tanıtabilmiştir. Tatilcilerin ve yazlıkçıların uğrak yeri olan plaj konumuyla çok önemli bir yerdedir.

Akdenizin o acımasız sıcağından biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız kesinlikle tercih ettiğim yerlerden biridir Sarımsaklı Plajı. Buraya yılın 15 veya 20 gününü kesinlikle ayırmanız gerekir. Plaj şehre de uzak değil, yaklaşık 10 dakikalık mesafesi olan plaj, tatilcilerin ihtiyaçlarını gidermesi adınada uygun. Sarımsaklı plaj uzunluğu yaklaşık 7 km civarındadır. Bu uzunluğundan dolayı bölge de birçok restaurant, cafe ve pub tarzı yerler açılarak gelen yerli yabacı turistin ihtiyaçları karşılanmıştır.

Sarımsaklı Ayvalık Küçükköy beldesindeki plaj özellikle çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Konumu, doğası, temizliği ve dinginliğiyle en çok çocuklu aileler tercih etmektedir. Denizinde sığ olması ekstra bir avantajdır. Ama önlem alınması her zaman şarttır, çünkü bazen bazı yerleri derinleşebiliyor.

Şeytan Sofrası

Sarımsaklı tatilinize renk katmak istiyorsanız burayı görmeniz gerek. Özellikle gün batımına doğru görmeniz gereken bir manzara. Bölgeye sadece 2 km mesafesi vardır. Doğa ve denizin harmanlandığı, huzurun ve dinginliğin kol gezdiği Sarımsaklı tarihiyle, çeşitliliğiyle vazgeçilmez turistik yerlerden biridir.

Bir efsaneye göre cennetten kovulan şeytan, yeryüzünde kendine bir yer ararken buraya gelir ve yine rivayete göre ayağını basarak izini bırakır. Sönmüş bir volkandan oluşan lav birikintisiyle meydana gelmiş tepe, yuvarlak sofra biçiminde şekil almıştır.

Şeytan Sofrasına çam ağaçlarının o muhteşem kokusu ve manzarası arasından çıkacağınız tepenin bir yanından denizi izleyebilirsiniz. Bu muhteşem görüntüyü ister bir tuala, isterseniz fotoğrafla renklendirebilirsiniz. İlerde tekrar tekrar resmine bakabileceğiniz muhteşem bir anı olarak kalacaktır.  

Şeytan Sofrası
Tımarhane Adası
Tımarhane Adası

Sarımsaklı başlı başına güzellikleri ve tarihiyle beraber görüp yaşayabileceğiniz bir yer. Sarımsaklı için tatil planı yapıyorsanız, bu doğa ve deniz güzelliklerinden sonra tarih kokan Tımarhane Adası nıda ziyaret etmeyi unutmayınız.

Zamanında buranın doğal güzelliklerine, denizine zarar veren ve huzursuzluk çıkaran insanların götürüldüğü bir yerdi ada. Genellikle sarhoşların çıkardığı bu küçük isyanlar, adaya götürülüp bir süre kendilerine gelmesiyle son bulurdu.

Çok sessiz olan bu ada, bırakılan insanların anlattığına göre büyük bir sessizliğin içinde çalan ürpertici bir rüzgar uğultusundan başka Bir şey yoktu. O yüzden adaya Tımarhane Adası ismi verilmiştir. Ayvalık ve Cunda nın tam ortasında kalır Tımarhane Adası. 


Sarımsaklının eşsiz parlak denizinden ve o altın renkli incecik kumundan faydalanıp biraz da tarihi dokularını gezmek isterseniz, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir bu ilginç Ada. Fotoğrafınızı ve kameranızı alıp gelecek anılara hemen yelken açmanız gerekir. Bu güzellikleri vakit geçmeden görünüz.