Söğütözü Otelleri

Söğütözü otelleri, Ankara'nın geçmişini günümüze taşır...

Söğütözü Otelleri

Başkent Ankara'nın en elit semtlerinden biri olan Söğütözü, Çankaya'ya bağlı bir semtimizdir. Önceki yıllarda daha kırsal bir yapıya sahip olan Söğütözü 10 yıl içinde oldukça gelişmiştir. Ve Ankara'nın ve Çankaya'nın en gözde yerleşim yerlerinden biri olmuştur.

Çankaya Söğütözü'nün özellikle son 5 yıl içindeki değişimi gerçekten önemli bir boyuttadır. Bu süreçte Söğütözü, çok sayıda yüksek yapıyla çevrelenmiştir. Plaza ve gökdelenleriyle de Ankara'da iş hayatında önemli bir yere sahiptir.

Son yıllarda çok hızlı bir gelişim gösteren semt, günümüzde bazı bakanlıkların, medya kuruluşlarının Ankara temsilciliklerinin, ticaret odalarının, üniversitelerin, siyasi partilerin merkezlerinin, hastanelerin, kongre ve iş merkezleri ile lüks otellerin bulunduğu bir yerdir.

Söğütözü Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Başyazıcıoğlu Camii
Başyazıcıoğlu Camii

Son zamanlarda hızlı bir gelişme göstererek çok katlı büyük binaların, iş merkezlerinin ve kamu kurumlarının yer aldığı bölge olan Söğütözü'nde konumlandırılmıştır.
Mimarisiyle ön plana çıkan cami, Medine'de bulunan Mescid-i Nebevi'nin küçültülmüş hali olarak tabir edilmektedir. Açılışında ilk namazı Medine'den gelen imam Muhammed Lütfullah El Abbasi kıldırmıştır. Ayrıca Mescid-i Nebevi'den getirilen parça halı da camiye hediye edilmiştir.
Birçok ünlü sanatçıların, siyasetçilerin  ve oyuncularında ziyaret ettiği cami her gün ziyaretçi akınına uğramaktadır. Sizler de Ankara'ya yolunuz düşerse Başyazıcıoğlu Cami'ni ziyaret edebilirsiniz.

Atatürk 'ün Dinlenme Evi

1926 yılında Atatürk,  Orman Çiftliği'ni kurarken bir gün atıyla gezintiye çıkar ve şuan evin bulunduğu alana küçük bir ev yapılmasını ister. Dinlenmek için yaptırdığı eve her gün uğrar, dinlenir ve evin çevresine kendi elleriyle söğüt ve çamlar diker. Orman çiftliği bitene kadar da sürekli gelip burada dinlenmiştir.
Ev tek odadan oluşmaktadır ve önünde küçük bir havuzu vardır. Bir kişinin sığabileceği bir kapısı ve 2 adet pencereli olan evde günümüzde hala içerisinde Atatürk'ün eşyaları mevcuttur.
Tarım ve Orman Bakanlığı İşletmeler Müdürlüğü'nce sürekli korunmakta ve ziyaretlere açık tutulmaktadır. Odanın içerisinde ise; ortada beyaz örtülü masa, hasırdan koltuk ve minderlerle döşeli 2 adet sedir vardır. Ayrıca annesi Zübeyde Hanım'ın hediye ettiği rivayet edilen seccade de mevcuttur.

Atatürk 'ün Dinlenme Evi
Atatürk Orman Çiftliği
Atatürk Orman Çiftliği

Atatürk Orman Çiftliği arazisi Kurtuluş Savaşı öncesinde Ankara Belediye reisi olan Hacı Ziya Bey'in mülkiyetindeydi. Cumhuriyet kurulduktan sonra Mustafa Kemal Paşa'ya hediye edilmiştir.
O zamanlarda bataklık konumunda olan arazi Atatürk'ün emriyle bataklıkta çalışmalar yapılıp bağlar, fidanlar, meyveler ve hayvanlar yetiştirilmeye başlanmıştır. Mustafa Kemal Paşa yeni başkent olmuş Ankara'ya, Ankaralıların sosyalleşmesi ve dinlence merkezli amaçlamış ve Ankaralılara hediye etmiştir.
Kamulaştırıldıktan sonra her geçen gün daha da gelişmeye başlamış ve günümüzde içerisinde hayvanat bahçesinin yanı sıra, havuzlar, lokantalar, çocuk bahçeleri ve süt ürünleri üretim de merkezleri bulunmaktadır.

Armada, Cepa ve Kentpark Alişveriş Merkezleri

Her geçen gün globalleşen dünya başkentlerinde olduğu gibi Ankara da bünyesinde birçok alışveriş merkezlerini barındırmaktadır.
İnsanların sosyal anlamda en çok vakit geçirdikleri mekanlar haline gelen alışveriş merkezleri bünyesinde restoranları, cafeleri ve birçok sosyal aktiviteleri bulundurmaktadır.
Söğütözü bölgesinde konumlandırılmış Armada, Cepa ve Kentpark Alışveriş Merkezleri de Ankaralıların çok sık gittiği merkezlerdir. Sizlerde alışveriş yapmak, eğlenmek ve sosyal aktivitelere katılmak isterseniz alışveriş merkezlerine uğrayabilirsiniz.

Armada, Cepa ve Kentpark Alişveriş Merkezleri
Yarens Saklı Bahçe
Yarens Saklı Bahçe

Ankara'da şehrin kalabalığından arınmış, doğayla baş başa kalmak için en ideal mekânların başındadır. Hafta sonu kaçamaklarında sevdiklerinizle yeşillikler içerisinde taze kahvaltılıklar ile hazırlanmış kahvaltı sofrasına oturabilir, sizler için özel hazırlanan en lezzetli menü seçenekleriyle öğlen ve akşam yemeklerinizi yiyebilir ve canlı müzik eşliğinde eğlenebilirsiniz.
Farklı organizasyonlara da ev sahipliği yapan butik tesiste sıkılmak için küçükte olsa bir sebep bulamayacaksınız.
Her anında sizlere huzur veren ortamıyla, yemekleriyle ve hizmetleriyle günün bütün stresinden kurtulacaksınız.
Ankara'ya gittiğinizde görmeniz gereken ilk yerler arasında sizlere tavsiye olarak sunabiliriz. Otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler Ankara Güven Park'tan hareket eden 192 ve 194 numaralı Ego Otobüsleriyle gidebilirler.