Sokakağzı Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Sokakağzı Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Sokakağzı Otelleri

Sokakağzı otelleri, Koyunevi Köyü'nde bulunan sahil kısmındadır...

Sokakağzı Otelleri

Sokakağzı, Koyunevi Köyü'nün sahil kısmına verilen isimdir. Bu isim koyda yer alan Sokak Deresi'nin döküldüğü yerden dolayı verilmiştir.Sokakağzı'na ilk yerleşimler genellikle taş yığma zeytin zamanı kullanılan evlerden oluşuyordu. Zamanla bölge cazip hale gelip, yaz kış oturulan bir yer haline gelmiştir.Bölgenin şuan nufusu çok az sayıdadır Balıkçılık, zeytincilik ve son yıllarda turizm geçim sağlamada önemli yer tutuyor.

Sokakağzı'na ulaşmak için ilk olarak Assos dan Babakale'ye doğru ilerleyen yola girmeniz gerekiyor. 9 km sonra yolun solunda ilk olarak Bektaş Köyü tabelasını, sonra sırasıyla Balabanlı ve Koyunevi tabelalarını göreceksiniz. Bu 3 yoldan birini takip ederek Sokakağzı'na ulaşabilirsiniz. Bektaş'tan girerseniz koyun en başından başlamış olursunuz. Koyun sonuna kadar ilerleyen sahil yolundan devam ederek Sokakağzı'na ulaşmış olursunuz.

Sokakağzı müdavimleri oluşmuş, doğallığını kaybetmemiş bir yerdir.Sahil boyunca sıralanmış otel, pansiyon ve kamping alanları bulunmaktadır. Tahta masalı, çardaklı restoranlar ise buraya doğal samimi bir hava katmıştır. Yanındaki Sivrice'ye göre daha geniş ve kumluk bir plajı bulunuyor. Her tesis önündeki kumsala misafirleri için şemsiye ve şezlonglar koymuştur.

Sokakağzı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER