Atakent-Susanoğlu Otelleri

Mersin'in şirin ve küçük Susanoğlu otelleri...

Atakent-Susanoğlu Otelleri

Susanoğlu, Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent belediyesinin Mahallelerinden biridir. Adamkayalar, Kızkalesi, Uzuncaburç gibi yerlere yakın bir konumdadır. Susanoğlu'nun tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. 

Flavius tarafından 367 375 yıllarında kurulmuş olup, en eski ismi Corasium'dur. Coraisum bugunkü ismiyle Atakent olup, Susanoğlu ise Atakent'in şirin bir mahallesidir.Susanoğlu, diğer sahil beldelerine nazaran bol güneşli, az nemli havaya sahip olup; mavi bayraklı berrak denizi, uçsuz bucaksız temiz kumsalı ile bölgenin vazgeçilmez tatil beldelerindendir. Müthiş bir kumsala sahiptir. Denizi sığ olduğundan, kıyıdan 25 metre ilerleseniz de derinlik bir buçuk metreyi geçmediği için burayı kum cenneti olarak da adlandırabiliriz. Yüzme bilmeyen ya da yeni öğrenenler için de oldukça idealdir.Ayrıca denizin tuz oranı da çok azdır. 

Eskiden liman etrafına konuşlanmış olan yay şeklindeki antik kentten günümüze, iki adet kilise, sarnıç, iki ayrı nekropol, hamam ve ambar kalıntıları ulaşmıştır. Günümüzde Susanoğlu'nda yerleşim genelde yazlık siteler şeklindedir. 

Susanoğlu'na direk karadan ulaşabilirsiniz. Mersin'e 70 km, Antalya'ya 520 km, Ankara'ya yaklaşık 530 km uzaklıktadır. Ayrıca; Susanoğlu, Adana Şakirpaşa Havaalanı'na 130 km, Taşucu Limanı'na ise yaklaşık 25 km uzaklıkta yer almaktadır. 

Atakent-Susanoğlu Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER