Susurluk Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Susurluk Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Susurluk Otelleri

Balıkesir'in bir ilçesi olan Susurluk otelleri, ayranı ve tostu ile bilinmektedir...

Susurluk Otelleri

Susurluk, Balıkesir ilinin bir ilçesidir ve Balıkesir'in kuzeydoğusunda yer almaktadır. Doğusunda Bursa'nın Kemalpaşa ilçesi, kuzeyinde Karacabey ve Balıkesir'in Bandırma ilçeleri vardır. Susurluk ayranı ve tostu ile bilinir. 

Susurluk, İnebey vakfına ait iken İnebeyin torunları tarafından çiftlik haline getirilmiştir. Hacı Hatip oğullarının buraya yerleşmesiyle burası köy haline gelmiştir.Susurluk adı şimdiki bulunduğu yerin sulak olması ve bol miktarda su sığırı yetiştirildiği için Susığırlığı diye bilinmektedir.

1877 1878 Osmanlı Rus Harbinden sonra Türkiye'ye göç eden Bulgar, Kafkas Türkleri ve Türkmen ailelerin yerleştiği bir yer haline gelmiştir.

Çiftlik halindeyken, Bursa ve İstanbul gelip geçenlerin dinlenmesi amacıyla Yeniçeri Ocak elemanlarından Mustafa Çelebi tarafından bir Kervansarayla ve Mescit yaptırılmış uzun yıllar Susurluk'a uğrayan yolcuların durak ve dinlenme yeri olmuştur.

Susurluk köy olduğu halde bulunduğu yerin öneminden dolayı 19. Y. Yıl ortalarında buraya Pazar kuruluşuna izin verilmiştir.

Ayranı ile bilinen Susurluk, ilçe sınırlarında Bursa-İzmir karayolunda olması nedeni ile pek çok dinlenme tesisi bulunmaktadır.Dinlenme tesisleri ve fabrika satış mağazaları ilçe ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır.

Engebeli bir toprak yapısına sahip olan Susurluk'un bu özelliği hayvancılıkta ilerlemesine sebep olmuştur. İlçe ekonomisi büyük ve küçükbaş hayvancılığa ve ondan elde edilenlerin işlenmesine dayanmaktadır. 

Susurlukta tarım faaliyetleri de oldukça çeşitlidir. En önemli tarım ürünleri; Şekerpancarı, Domates, Biber, Ayçiçeği, Buğday ve diğer tarım ürünleridir. İlçede, Salça, hazır yemek ve dodurulmuş gıda, onsantre fabrikaları bulunmaktadır. 


Susurluk Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Susurluk Kaplıcaları
Susurluk Kaplıcaları

Termal bölge olarak en önemli illerimizden biri olan Balıkesir şehir içerisinde termal kaplıcaları barındarmaktadır. Bu Termallerin bazıları ise İpekler Kaplıcası Susurluk ilçe merkezine 20 kilometre, Acı Maden Suyu Kaplıcası ilçe merkezine 1 kilometre, Yıldız Kaplıcası Susurluk, Balıkesir karayoluna 10 kilometre uzaklıktadır. 

Balıkesir Susurluk Kaplıca suları; romatizma, nevralji, nevrit, polinevrit, felçler, kırık-çıkıklar ve kadın hastalıklarına iyi gelmektedir, termal su ise sodyum bikarbonatlı, klorürlü ve radonludur. Susurluk Kaplıcaları  nda çamurlu sular da şifalı olarak bilinir. Sağlığınız için tatile çıkmayı planlıyorsanız, Balıkesir Susurluk Kaplıcaları  nda huzurlu ve şifalı günler geçirebilirsiniz. Balıkesir'deki kaplıcada Termal oteller rahatsızlığınıza göre tedavi sürecinizi belirleyecek ve banyo süreleri ve saatlerini sizlere göre ayarlayacaktır.

Balıkesir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Balıkesirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Balıkesir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Balıkesir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Balıkesir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Balıkesir gezi rehberi be Tarihi mekanlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.