Sütlüce Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Sütlüce Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Sütlüce Otelleri

*

Sütlüce Otelleri

*

Sütlüce Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Miniatürk
Miniatürk

Kısa sürede bir Türkiye turu atıp gezi rotasını ona göre belirleyecek olanların adresi Miniatürk, şimdi siz değerli misafirlerini bekliyor.
    
30 Haziran 2001 yılında temeli atılan ve 2 Mayıs 2003 yılında tamamlanan yapı Türkiye nin ilk minyatür parkıdır. 22 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Miniatürk Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan tarafından büyük bir törenle hizmete açılmıştır.

60.000 metrekarelik bir alana kurulu olan Miniatürk te, 15.000 metrekare market alanı, 40.000 metrekare açık ve yeşil alan, 3.500 metrekare kapalı alan, 2.000 metrekare havuz ve suyolu, 500 araçlık bir otopark mevcuttur.

Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş belli başlı eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı minyatür parkından geçmişle bugün arasında bir yolculuğa çıkacaksınız. 59 eser İstanbul dan, 51 eser Anadolu dan ve geriye kalan 12 eser de bugün Türkiye dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere toplamda 122 adet maket eser Miniatürk teki muazzam yerini almış durumdadır. Antik Çağdan Bizans a, Selçukludan Osmanlı ya 3000 yıllık bir tarihi yaşanmışlıkların anılarını yaşatan bu park İstanbul da ilk ziyaret ettiğiniz yerlerden biri olmayı hak etmektedir. Burayı gezerken kendinizi adeta bir vitrinin içerisine yerleştirilmiş Türkiye ile baş başa bulacaksınız.

Bütün bunların yanı sıra Miniatürk bünyesinde bir anfi tiyatro ve misafirlerinin gezip alış veriş yapacağı mekanlarda bulunmaktadır. Birçok yerli ve yabancı turistin hayranlığını kazanan bu yapı sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır.