Taksim Otelleri Toplam 51 Otel Bulundu

Harita

Taksim Otelleri

Herkesin Buluşma Noktası Taksim otelleri...

Taksim Otelleri

İstanbulun en işlek ve neredeyse 7 / 24 hayatın hiç durmadığı yer Taksim semti. Meydanı adını, eskiden Galata , Beyoğlu suyunun taksim edildiği yer olarak bilinmektedir.


İstanbulun Beyoğlu İlçesine bağlı olan ve İstanbul şehrinin en ünlü noktalarından biri olan Taksim. Meydan olmadan önce, eski evlerin sıralandığı dar bir bölge olan semt idi meydan haline getirilip genişletildikten sonra zamanla bugünkü görünümünü almıştır.

Meydanın ortasındaki Cumhuriyet Anıtı ve çevresi bugün tören yeri olarak kullanılıyor ve buluşma yeri işlevini üstleniyor. Meydanın başlangıcından Tünel e kadar nostaljik tramvay çalışmaktadır. Taksim aynı zamanda kültür,eğlence ve büyük bir alışveriş merkezidir. Çok sayıda mağaza, sinema ve tiyatro salonu, sanat atölyeleri, sergi salonları, bar, disko, kafe barındırır. Özellikle haftasonları Taksim de 24 saat hareket vardır.

Meydanın girişinde bulunan dönercilerin ( bazıları haftaiçi de dahil olmak üzere ) çoğu haftasonu tüm gün açıktır. Saat 05.00 e kadar geceklüpleri kapanmaz. Meydanın yakınlarında bulunan taksiler ile günün her saati ulaşım vardır. Çevresindeki lokanta, mağaza, eğlence yerleri ve otelellerle İstanbul un en büyük turistik çekim yerlerinden bir tanesidir.

Taksim Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER