Tarlabaşı Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Tarlabaşı Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Tarlabaşı Otelleri

Beyoğlu Semtinin Salaş mekanları arasında Tarlabaşı otelleri...

Tarlabaşı Otelleri

İstanbul Beyoğlu Semtinin yeni kentsel dönüşüm projesi ile yenilenmeye başlayan İstanbulun en eski tarihi yerlerinden birisidir.

Tarlabaşı İstanbul, Beyoğluna bağlı tarihi semtlerden biridir. Dolapdere Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı Kasımpaşa ve Talimhane ile çevrili olan Tarlabaşı, günümüzde İstanbul da yürütülen kentsel dönüşüm projelerinin en kapsamlılarından biri dahilinde yenilenmeye devam etmektedir. İstanbul un en eski semtlerinden biri olmakta olan Tarlabaşı, 1500 lü yılların başında yurt dışından gelen elçilerin hem elçilik binalarının hem de konutlarının yer aldığı bölge olarak konuşlandırılmıştır.

Aynı zamanda Beyoğlu nda yaşayan tüccarların ve gayrimüslim ailelerin de hem iş yerlerinin hem de evlerinin yer aldığı semttir Tarlabaşı. Bu nedenle semtteki mimari yapısı ile İstiklal Caddesindeki binaların mimarisine oldukça benzerlik göstermektedir. 1960 lı yıllarda Anadolu dan İstanbul a başlayan göç dalgası ile de İstanbul Tarlabaşı bu dönemde şehirde en çok göç alan bölgelerden biri olmuştur.

Tarlabaşı için en önemli olaylardan biri ise 1980 li yıllarda Tarlabaşı Caddesi nde tarihi nitelikli 350 binanın yıkılıp semtin Tarlabaşı Bulvarı ile çevrilmesi ve Taksim den tam anlamıyla koparılması olmuştur. Bu dönemden itibaren Tarlabaşı İstanbul kendi içine kapanmış ve kapalı bir yer halini almıştır. Tarlabaşı, İstanbuldaki sosyal olaylardan oldukça etkilenen bir semt olmuştur. Bunların en önemlilerinden biri Varlık Vergisidir. Gayrimüslim nüfusa uygulanan bu ağır vergilerden sonra bu kesim sahip olduğu mal varlığının neredeyse tamamını kaybetmiş ve ülkeyi terk etmişlerdir. Tarlabaşı da terk edilen semtlerden biridir.

Tarlabaşı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER