Taşucu Otelleri Toplam 0 Otel Bulundu

Harita

Taşucu Otelleri

Toroslar'ın yeşili, pırıl pırıl Akdeniz'in mavisi, Taşucu otelleri...

Taşucu Otelleri

Taşucu, Mersin'in Silifke ilçesine bağlı bir kasabasıdır ve Mersin'e 96 km uzaklıktadır.Turizm açısından büyük öneme sahip olan bu kasabada Mersin Limanı'ndan sonra en büyük ikinci liman olan Taşucu Limanı bulunmaktadır. Buradan Girne Limanı'na düzenli olarak deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. 

Taşucu, Atatürk'ün en sevdiği yer olarakta bilinmektedir. Burayı sık sık ziyaret eden Atatürk'ün bu sevgisinin nedeni ise Taşucu'nu Selanik'e benzetmesiymiş. Bu sebepten dolayı 12 mayıs 2005'te buraya Taşucu Atatürk Evi açılmıştır. 

Taşucu'nun bir ''Denizkızı Efsanesi'' de vardır. Hatta Taşucu Festival Alanı'na bir denizkızı heykelide yapılmıştır. Festival alanında; konserler, tiyatrolar düzenlenir. 

Taşucu, aynı anda farklı turizm aktiviteleri yapabileceğiniz (kültür, deniz, inanç, yayla ve doğa turizmi gibi) herkese hitap edebilen ender bölgelerdendir. Doğal ve kültürel güzellikleri, güneşlenme süresinin uzunluğu, iklimi, uzun sahil şeridi ile turizmde bir çok değere sahip olduğundan, günümüzde ilçe ekonomisinin büyük bir kısmı turizme dayanmaktadır.

Caretta caretta kaplumbağaları ve kuş cenneti ile ünlü Kummahallesi de Taşucu'nda yer almaktadır. Taşucu'na yapılması düşünülen havaalanı kuş cennetinin olması sebebiyle hiç başlamamıştır. Bu hareketle kuş cennetinin korunması amaçlanmıştır. Tüm bu çabalara rağmen ne yazıkki son yıllarda kuş cennetinde çok az kuş kalmıştır. 

Taşucu bir çok uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. Roma, Selçuklular ve Osmanlı dönemlerinden kalan yapı ve eserlerle birlikte, Hristiyanlarca kutsal sayılan Ayatekla Bazilikası'nı da ziyaret edebilirsiniz. 


Taşucu Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Akçakıl Koyu
Akçakıl Koyu

Çam ağaçları arasında son derece doğal bir ortamda tatil yapmak isteyen kampçılar için en doğru adrestir Akçakıl Koyu...
Silifke'ye bağlı Taşucu'nda bulunan Akçakıl Koyu, huzurlu zaman geçireceğiniz bir yerdir. Silifke ilçe merkezine 12 km, Taşucu'na ise sadece 3 km uzaklıktadır. Sahili ince çakıllarla doludur. Kampçılar ve Karavancılar için oldukça ideal bir konumdadır. Şehrin gürültüsü ve stresinden uzakta sessiz, sakin bir tatil geçirmek istiyorsanız Akçakıl Koyu tam size göre bir tatil olacaktır.  

Tokmar Kalesi

Mersin ilinin Taşucu- Antalya yolu üzerinden 15 km sonraki yoldan 4 km kadar daha gidildiğinde Tokmar Kalesine ulaşabilirsiniz. Tomar Kalesi nin bazı söylentilere göre kaç yılında yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Yine bazı söylentilere göre de kalenin XII. yüzyılda Bizanslar tarafından yapıldığı söylenmektedir. Kalenin halk tarafından lanetli olduğu da bilinmektedir. Bir köylünün burada bulduğu heykeli evine götürmesi ile tüm ev halkının evde ölü bulunduğu ve yine burada bir çiftçinin küp dolusu altın bulduğu ve bu altınları daha satmadan öldüğü gibi birçok hikaye bulunmaktadır. Gizemli bir kale olan Tokmar Kalesini Taşucu tatilinizde mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. 

Mersin bölgesine geldiğinz zaman bölgedeki oteller ve pansiyonlarda kalarak tatilinizin keyfini çıkarabilir,hem  de gideceğiniz yerlere ulaşımınız kolay olacaktır.Mersin bölgesine her yıl milyonlarca yerli yabancı turist gelerek bölge ziyaret akınına uğramaktadır.Sizde Mersin in bu inciliklerine şahit olabilir tatilinizi daha zevkli hale getirebilirsiniz.Mersin e geldiğiniz zaman Kleopatra Kapısını ziyaret edebilirsiniz.Mersin de gezebilceginiz yerler arasında Aya Tekla Kilisesi,Adam Kayalar,Mamure Kalesi,Astım Dilek Mağrası,Silifke Kalesi,Cennet Cehennem obrukları,Gülek Kalesi,Kleopatra Kapısı,Tarsus Şelalesi ni ziyaret edebilirsiniz.Mersin e geldiğiniz zaman mutlaka uğrayarak tatilinizi daha keyifli hale gelmesiniz sağlayabilirsiniz.

Tokmar Kalesi