Tavaklı İskelesi Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Tavaklı İskelesi Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Tavaklı İskelesi Otelleri

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Tavaklı otelleri hakkında bilgiler...

Tavaklı İskelesi Otelleri

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı bir köy olan Tavaklı'nın önceki ismi Larissa'dır.Ezine'ye 24 km uzaklıkta bulunan Tavaklı İskelesi, Sakar Dağı'nın eteklerinde yer almaktadır. Denizden 3 km içeride yer alan Tavaklı deniz seviyesinden 200 metre yüksekliktedir. 

Tavaklı Köyü'nün plaj alanı Tavaklı İskelesi olarak anılır. Şuanda bir iskelesi yoktur ancak geçmişte bu iskeleden meşe palamudu ihracatı yapıldığı söylenir. Buranın sahili boyunca birçok yazlık ev, birkaç otel ve bazı restoranlar vardır.

Tavaklı Köyü, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.Tarıma dayalı bir ekonominin görüldüğü Tavaklı İskelesi meşe palamudu ve zeytinleri ile ünlüdür. Son yıllarda turizm açısından da hareketlenmeye başlamıştır. Tavaklı İskelesi'nde yer alan oteller de ahşap malzemeden yapılmıştır ve doğa ile uyumludur.

Tavaklı ve çevresindeki başlıca tarımsal ürünler meyveler kayısı, armut, elma, şeftali, tatlı ve sulu kavun, karpuz, domates ve sebzeler, karnabahar, yeşil biber, fasulye, buğday, bakla ve bezelyedir. Bölgede badem ağaçları da yetişmektedir. 

Tavaklı Köyü'nde sığır, koyun ve keçi yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Deniz kıyısında olmasına rağmen burada balıkçılık bir endüstri olarak gelişmemiştir. Buranın denizi temiz, sahili ise bozulmamıştır. 


Tavaklı İskelesi Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER