Tekirdağ Merkez Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Tekirdağ Merkez Otelleri

Tekirdağ Merkez otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Tekirdağ Merkez Otelleri

Tekirdağ, Türkiye nin kuzeybatısında, Marmara denizinin kuzeyinde ve tamamı Trakya topraklarında yer alan 3 ilden biri olup, 6313 km2. Yüzölçümüne sahiptir.
Marmara denizi ve Karadeniz e kıyısı bulunan Tekirdağ ili; Türkiye de iki denize kıyısı olan 6 ilden biridir. Marmara denizinin kuzeyinde ve tamamı Trakya topraklarında yer alan Tekirdağ; doğudan Silivri ve Çatalca ilçeleriyle, kuzeyden Kırklareli iline bağlı Vize, Lüleburgaz, Babaeski ve Pehlivanköy ilçeleriyle çevrili olup, Kuzeydoğudan Karadeniz e 1.5 km lik bir kıyısı bulunmaktadır
Akdeniz İkliminin etkileri görülen Tekirdağ sahil şeridinde yazlar sıcak, kışlar ılıktır. Ergene havzasını içine alan kıyı ardı şeridinde, daha ziyade kara iklimi hâkimdir. Toprağa düşen yağış türü genellikle yağmur olup, kar yağışı azdır. İklimin mutedil oluşu ziraatın yapılmasını kolaylaştırır. Tekirdağ da ortalama olarak en az yağış Ağustos, en fazla Aralık aylarında görülür. Şarköy Kumbağ arasındaki kıyı şeridi Akdeniz iklimi karakterindedir. Bu özelliği, kuzeyinin kıyıya paralel uzanan dağlarla kaplı olmasından ve denizin ılıtıcı etkisinden ileri gelmektedir.Tekirdağ bitki örtüsü bakımından oldukça fakirdir. En belirgin özelliği Marmara Denizi ne bakan yamaçlara iklim tipine uygun olarak gelişme gösteren makiler ve fundalıklardır.

Tekirdağ Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER