Tepebaşı Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Tepebaşı Otelleri

İlgi Çekici Konaklama Merkezi; Tepebaşı otelleri...

Tepebaşı Otelleri

Tepebaşı şık ve tarih kokan binalarıyla, güzel atmosferiyle Beyoğlu nun en işlek, en güzel ,ilgi çekici konaklama semtlerinden birisi olmuştur her zaman.

Günümüzde Tepabaşı, eski binaların restore edilmeye çalışıldığı; özellikle Meşrutiyet Caddesi, Meşrutiyet Caddesi ni dikine kesen Tepebaşı Caddesi ve semtin batı sınırını çizen Tarlabaşı Bulvarı ve onun devamı Refik Saydam Caddesi boyunca ve ara sokaklarda, kimi zaman kenetlenen yoğun bir araç trafiğinin aktığı; konutların giderek azalıp, yok olup yerlerini işyerlerinin, otellerin, turizme dönük işlevde birimlerin aldığı bir Beyoğlu semtidir.

Tepebaşı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Pera Müzesi
Pera Müzesi

Tepebaşındaki tarihi Bristol Otel in cephesi korunarak çağdaş ve donanımlı bir müze olarak inşa edilen Pera Müzesi, 2003-2005 yılları arasında restoratör mimar Sinan Genim in hazırladığı proje çerçevesinde yapılmıştır.
8 Haziran 2005 te açılan özel bir müzedir. Kurulma amacı ise Suna ve İnan Kıraç Vakfı ndan daha nitelikli ve ölçekli bir kültür sanat hizmeti vermektir.

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı na ait Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri, Oryantalist resim ve Kütahya Çini ve Seramikleri gibi özel koleksiyonları ve bunların değerlerini çeşitli sergiler, yayıncılık ürünleri, sözlü etkinlikler, bilimsel çalışmalar ve eğitim etkinlikleri aracılığıyla kamuya sunmaktadır. Aynı zaman da bu şekilde gelecek kuşaklara bu bilgileri saklamayı amaçlamaktadır. 


Pera Müzesi, açıldığı günden bugüne her yıl ulusal ve uluslar arası sanat ve eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak genç sanatçıları destekleyen sergiler de hazırlamaktadır. Pera Müzesi, hazırlamış olduğu tüm sergilerini kitaplar, çocuk eğitim programı ve özel etkinliklerle de desteklemektedir.

Bütün bu etkinliklerin yanı sıra Pera Film ise misafirlerine ve sinema tutkunlarına klasiklerden bağımsız filimler, belgesel ve animasyonlara kadar uzanan ve kimi zaman da sergilere eş kapsamlı gösterimler sunmaktadır.
Şimdi siz değerli misafirlerini de içerisinde duymaktan büyük mutluluk alacak olan bu Pera Müzesi sizleri bekliyor. Tatilinize unutulmaz bir atmosfer katacak olan bu muazzam müzeyi görmeden edemeyeceksiniz.