Termal Oteller Toplam 98 Otel Bulundu

Harita
 

Termal Oteller

Termal oteller, ülkemizin sahip olduğu jeotermal kaynakların yakınlarında kurulmuş, misafirlerin bir otelden bekledikleri tüm olanakları sağlamalarının yanında, pek çok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen şifa kaynağı termal sudan da yararlanma imkanı sunan otellerdir.Bu sayede Hem dinlenebilecek hem de hastalığınıza şifa bularak tercih ettiğiniz otelden dinlenmiş ve huzurla ayrılmanın keyfine varacaksınız.

Termal Oteller

Kaliteli bir yaşam demek başta sağlıklı yaşam anlamına gelir. Çünkü insan sadece sağlığı yerinde ise tüm dünyevi zevklerin tadı çıkartabilir. Hayatımıza daha çok sağlık katmanın bir yolu ise sağlık dolu tatiller yaparak dinlenmektir. İşte sağlık turizmine hizmet eden sağlık otellerinden bir çeşidi de termal otellerdir. Ülkemizde pek çok bölgede farklı termaller bulunmaktadır.Bu kaplıca bölgelerinde açılmış sağlık turizmine hizmet eden termal oteller sayıca çok fazladır ve özellikle yaşı ilerlemiş her kesimden insana hizmet vermektedirler.Termallerin olduğu başlıca illerimizi saymak gerekirse,bunlar KOCAELİ, ANTAKYA,İZMİR, AFYONKARAHİSAR, BURSA,KIRŞEHİR,KÜTAHYA,BOLU, PAMUKKALE-DENİZLİ ve GÖNEN dir.Bu şehirlerde ve çevrelerinde bir çok termal oteller açılmıştır.Bu otellerde kaplıca kür ve masaj tedavileri yapılmaktadır.Pek çok sıkıntıları olan hasta burada alternatif tıp tedavisi görmektedir.Ülkemizde yaygın olan bazı yaşlılık rahatsızlıkları mesela romatizmal rahatsızlıklar,kireçlenme, bel ve boyun fıtıkları ,safra kesesi, böbrek ve idrar yolu rahatsızlıkları, mide ve bağırsak sorunları, yumuşak doku problemleri, nörolojik hastalıklar,travma,düşme ,kırık ve çıkıklar sonrası oluşan kemik sorunları,deri hastalıkları gibi pek çok hastalık ve sorunda şifa bulmak ve özellikle kronik ağrılarını hafifleterek sağlık kazanmak için çok sayıda insan bu otellerde kalmaya ve belli zaman dönemi konaklama yaparak sıcak kaplıca sularında yüzmekte ve ya hamam kısımlarında yıkanarak ve ya bazen bu şifalı sulardan içerek ve ya özel odalarda buhar alarak iyileşmektedir.

Termal otellerin bulunduğu, yukarıda adı geçen illerin yer aldığı yöre ve bölgenin neredeyse hepsinin, birbirinden farklı olduğu görülür. Bu bir gerçeği göz önüne serer. Türkiye gerçek anlamada çok geniş bir kaplıca zengini ülkedir.Uzun yıllar boyu turizm açısından gerektiği kadar önemsenmeyen ılıcalar ,son yıllarda modern bakış açısı ile değerlendirilmeye ve yetişen yeni turizmcilerin sağlık turizmi alanındaki açığı görerek bu konuda yatırımlar yapmaya başlanmasına ön ayak olmuşlardır.Sağlık sektöründe alternatif tıp teknikleri gitgide daha çok revaçta olmaya,pek çok firma bu piyasada yer almaya ve her geçen gün alternatif tıp için çeşitli ürünler piyasaya sürülmektedir.Bu ürünlerin kullanıldığı sağlık merkezleri ve sağlık otelleri içinde termal oteller önem kazanmaktadır.

Termal oteller bünyelerinde kurdukları özel bölümlere sahiptir.Hizmet bölümleri olarak sunulan hizmet alanları ise açık ve kapalı termal havuzları, termal sulu hamamlar, özel jakuziler, masaj odaları, özel saunalar, fizik tedavi odaları, özel hazırlanmış termal kaplıca banyo odalarıdır.Bu kısımlar ve tesisler otelin hedef kitlesine ve otelin sahip olduğu yıldız sınıfına göre dekorasyon ve malzeme bakımından farklılıklar göstermektedir.Lüks olan termal oteller çok şık ve hatta yabancı ülkelerden ithal malzemeler ve ekipmanlar ithal edilerek donatılmıştır.Hedef kitlenin beklentilerine ve otelin bulunduğu bölgenin popüler olmasına bağlı olarak otellerin dış ve iç görünümlerinde çok değişik olanlarına rastlanmaktadır. Termal oteller farklı konaklama şekilleri sunarlar. Bunlar yarım pansiyon, tam pansiyon,her şey dahil,ultra her şey dahil ,oda+kahvaltı şeklinde olmaktadırAlt fiyat olarak günlük kişi başı konaklama ücreti pek çok kaplıca otelleri için 150 TL olarak ve her şey dahil sisteminde verilmektedir. Haftalık paket turlar daha uygun ve taksitli olabilmektedir. Bu otellerin bazıları spa ve kongre toplantı turizmi hizmetleri de vermekte olup, yaz ve kış farklı konseptlerle hem yaşlı hem de gençlerin bu otellere ilgi duymasını sağlamaktadır.Pamukkale gibi hem enteresan manzaralar oluşan hem de kışın bile ,otellerin dışında bulunan sıcak kaplıca sulu açık havuzları olan termal oteller gitgide daha fazla genç konuğu bu kaplıca olan bölgelere ve şık ,lüks ve yeni açılmış modern otellerde kısa ve sağlık dolu tatiller yapmaya yönlendirmektedir.

Termal Oteller Hakkında Bilinmesi Gerekenler