Tire Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Tire Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Tire otelleri, İzmir'e 80 km uzaklıkta yer almaktadır.

Tire Otelleri

Zengin coğrafyasının sağladığı olanaklarla tarih boyu birçok uygarlığa sahip olan Tire İzmir'in güneydoğusunda yer almaktadır. İzmir'e uzaklığı 80 km olan Tire de demiryolu ulaşımıda çok modern bir şekilde yapılmaktadır.

96 mt denizden yüksekliği olan Tire'nin doğusunda Ödemiş batısında Selçuk kuzeyinde Küçük menderes ovası güneyinde ise Aydın vardır. 

Oldukça verimli toprakları olan Tire de tarımsal ürünlerin çeşitliliğinde ilçenin tek akarsuyu olan Küçük menderes in çok önemli bir rolü vardır. Akdeniz ikliminin etkisi görülen bu  bölgede yazları sıcak ve kurak kışları lık ve yağışlı geçer.

Tarih boyu birçok uygarlığa sahne olan Tire'de Hititliler,Frigler,Lidyalılar,Persler,Helenliler, Bizanslılar hüküm sürmüştür.Türkler bölgeyi ele geçirdikten sonra Tire'de çok zengin kültürel ve tarihi birikimler sağlanmıştır.

Tire'nin ne zaman kurulduğu konusunda tam olarak bir bilgi bulunmamaktadır.1426 yılında Osmanlı devletine bağlanan bölgeyi ekonomik ve kültürel özelliği sebebiyle Osmanlılar çok ciddi şekilde eğilmişlerdir.4.Murat ve Fatih Sultan Mehmet dönemlerinde birinci dereceden kent statüsü kazanmıştır.1924 yılında ise bölge İzmir'e bağlanmıştır.

Tire Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Necip Paşa Kütüphanesi
Necip Paşa Kütüphanesi

İzmir'in Tire ilçesinde yer alan Necip Paşa Kütüphanesi, adını aldığı Osmanlı dönemi devlet adamlarından biri olan Necip Paşa tarafından yaptırılmıştır. 1826 yılında yaptırılan bu kütüphane, Osmanlı mimarisini yansıtmaktadır. Kütüphane, kubbesi ile sekizgen biçimindedir. 
Tire'de yer alan Necip Paşa Kütüphanesi, hem araştırma yapabileceğiniz hem de gezi amaçlı görebileceğiniz bir yerdir. Kütüphanenin kapılara her daim ziyaretçilerine açıktır.

Dere Kahvesi

Dere Kahvesi