Torba Otelleri

Torba otelleri şehir merkezine sadece 6 kilometre uzaklıktadır...

Torba Otelleri

Yeryüzünün olağanüstü güzelliklerini görmek, muhteşem manzaralar ile bütünleşen bir ortamda zaman geçirmek, elbette ki insanların ortak istekleri arasında yer alacaktır. Muğlanın Bodrum ilçesi bu yönden oldukça önemli zenginlikleri sahip olmasıyla bilinirken, bölgenin turizm hacminin de giderek artması, her sene daha fazla insanın buraya akın etmesine neden olmuştur. Torba Otelleri zevk ve eğlenceli tatil geçirmesi konusunda önemli bir avantaj temsil ederken, böylelikle olağanüstü imkânlar insanların ayağına en uygun şartlarda sunulmaya devam etmiştir. Torba Otelleri imkânları doğal güzelliklerle birleştiği zaman çevreye katkı yönünden de son derece önemli hizmetlerde bulunmuş, böylece tam donanımlı ve üst düzey imkânların bir arada olduğu seçeneklerde insanların ayağına kendiliğinden gelmiştir. Yemyeşil duası muhteşem görüntülerle süslenip, insanlara huzur veren bir yapıya dönüşürken, Torba Otelleri denizle buluştuğu noktalar gerçekten kafa dinleyici rahat ve modern bir tatilinde göstergesi olmuştur.


Muğlanın bütün ilçeleri kendine has güzellikleri ile çok özel tatil be özel fırsatları insanlara sunma konusunda önemli bir adımı mümkün hale getirirken, Torba Otelleri bunlar içerisinde kendini gösteren çok özel fırsatların adeta bir göstergesi olarak da dikkat çekmiştir. Deniz manzaralı ve muhteşem koyların birbiri ardına imkânlarını insanların lehine sunduğu ortamda, Torba Otelleri tatili ve imkânları gerçekten insanların değerlendirmeye değer yaklaşımlarını da ortaya koymuştur. Ege ve Akdeniz Bölgesinin özellikleri kıyı kesimleri mükemmel tatil ve huzurlu bir ortam arayışı içerisinde olan insanlara ev sahipliği yaparken, nerede ise bu ikisinin tam ortasında diyebileceğimiz bir bölgede Torba Otelleri hizmetlerinin ağırlıklı olarak insanlara daha fazla avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Otelleri doğayla bütünleşen yapısı mimari anlayışı da son derece uygun koşullarda desteklerken, böylelikle yörede yapılan tesislerin doğal güzellikleri bozmadığını söyleyebiliriz. Her biri olağanüstü bir yapıyı temsil eden Torba Otelleri ve insanlara sağladığı katkılar düşünüldüğü zaman, kaliteli huzurlu ve unutulmaz bir tatil arayışı içerisinde olan insanlara bu bölgede imkânların en üst düzeyde son olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman doğa ile iç içe olmak isteyen insanlar, Torba Otelleri konaklama imkânları ile birlikte hem istediklerine kavuşacaklar, hem de görülmeye değer muhteşem bir güzellik içerisinde tatil yapma fırsatını önemli bir avantaja çevireceklerdir.


Otellerin mimari yapılaşmasının yanı sıra, hizmetleri ile kendini göstermesi insanların buradaki arayışlarının karşılık bulması anlamına gelecektir. Son derece kaliteli ve el değmemiş koyları yat limanı şeklinde insanlara hizmet verirken, denizden karadan ve havadan pek çok insanın buraya tatil için yönlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Torba Otelleri tatil anlayışı inanın yaz mevsimlerinde damga vuracak, muhteşem bir tatilin her zaman ayaklarınıza uygun şartlarda serilmesi sizi mutlu etmeye devam edecektir. Coğrafi koşullarını tarihi geçmiş ile bütünleştiren bölgeler turizm anlamında da giderek kendini göstermiş, ayrıcalığı oldukça fazla olan modern anlamdaki turizm bölgelerini harekete geçirmiştir. Muğlanın bu gözde ilçesi ve beldeleri de bundan etkilenirken, Torba Otelleri tatil imkânı ve sunumları elbette ki olumlu koşullarını insanlarla buluşturmayı başarmıştır.

Torba Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Konakaltı Hanı
Konakaltı Hanı

Torba Yakınlarında bulunan bu Han, 19. yüzyıl eserleri arasında yer almaktadır. Günümüze sağlam bir şekilde gelmiştir. İki katlı Konaklı Hanı'nın alt katında hayvan barınakları, ambarlar ve dükkanlar bulunuyordu. Üst katında ise bölgeye gelen tüccarlar ve gelen işçilerin konaklama yeri olarak kullanılıyordu. Han, yakın bir zamanda restore edilerek düzenlemiştir.

Konakaltı Hanı Üst katında bulunan dükkanlar bölgeye ticaret amaçlı gelen tüccarlar ve dönemsel olarak çalışmaya gelen işçiler için konaklama yeri olarak inşa edilmiştir. Konakaltı Han ın mimarisi bozulmadan restorasyon yapılarak günümüze kadar bozulmadan ulaşmayı başarmıştır. Belediye tarafından sosyal, kültürel ve sanatsal etkinlikler amacı ile de kullanılmaktadır. 19. Yy döneminde yapıldığı bilinmektedir. Konakaltı Han günümüze mimarisi bozulmadan ulaşmış olan bir Muğla hanıdır.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Leleg Mezarı

Bodrum Yarımadasının ilk sahipleri olarak bilinen ve bu topraklarda ilk yerleşim olarak kullanılmış yer Leleg topraklarıdır. Bodrum ilçesinde bulunan en eski tarih ve kültür Leleglere aittir. Bodrum ilçesinin güzel coğrafi bir yapıda olmasından kaynaklı tüm insanlık tarihi boyunca sürekli olarak işgaller altında yaşamıştır. Bu dönem üzerinde ise Bodrum Torba yakınlarında Leleglere ait olduğu bilinen ve görülmeye değer Leleg mezarlıkları yer almaktadır. Yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte bu güzel yapı günümüze kadar korunmuş ve gelen turistlerin ziyaretlerine açıktır.

Leleg topluluğu inşaat ve yapı anlamında çok becerikli bir millettir. Yaklaşık olarak 3000 yıldır ayakta kalmayı başaran ve Bodrum Torba sırtlarında insanları kendisine hayran bırakacak bir yapı olan Tümülüs Anıt Mezarı rivayetleri karşılıksız bırakmamış ve Leleg halkının ne kadar marifetli olduğunu bir kez daha ispatlamıştır. Ayrıca bu yapı geçmişimizi en iyi benimseyen mimari yapılardan bi tanesidir.

Leleg Mezarı
Şahidi Camii
Şahidi Camii

Şahidi Camii, kente tepeden bakan bir konumdadır. Kolay bir ulaşım yoluna sahip olup, 1911 yılında Şeyh Cemal tarafından onartılmıştır. Camii'nin bahçesinde Mevlevi zatların mezarları bulunur. Muğla tatilinizde bu camiyi de mutlaka gezi listenize eklemelisiniz.

Şahidi Camisi Mevlevi mescidi olarak da kullanışmış olan cami çok eski yıkık dökük bir görünümde bulunmaktaymış. Hacı Osman Ağa aracılığı ile 1848 tarihinde inşa edilmiştir. Muğla da ki birçok eser gibi oda revizyon bakım onarım görmüştü.  Şahidi Camisi en son 1869 yılında tamir görmüştür. Şahidi Camisi Muğla nın en çok ziyaret gören ve ibadet edilen camisi olduğu için 1911 yılında Mevlevi Postnişini Şeyh Cemal tarafından bir kez daha tamir görmüştür.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerküpe Mağarası

Özellikle son zamanlarda yoğun bir ziyaretçi akınıyla karşı karşıya olan Yerküpe Mağarası, Muğla İl sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Günümüze kadar insanlar tarafından çok bilinmeyen bu mağara, Menteşe Belediye'sinin yaptığı çalışmalarla turizme kazandırılmıştır. Mağara, yarı aktif özellikler taşımakta olup, içerisindeki sarkıt ve dikitlerle oldukça ilgi çekmektedir.

Şehrin pek tanıtılmamış ve günümüze kadar insanlar tarafından çok da tanınmayan bu mağara, Muğla Valiliğinin girişimleriyle ve yürüttüğü çalışmalarla turizme kazandırılmıştır. Mağaradaki geçiş düzenlemeleri tekrar gözden geçirilmiş yollar düzenlenmiş ve mağara içi şık bir tasarımla aydınlatılmıştır. Mağara yarı aktif özellik taşımakta ve içerisindeki sarkıtlar, dikitler oldukça dikkat çekmektedir. Yer küpe Mağarasının bölümü tek bir bölümden oluşmaktadır ve galerinin uzunluğu yaklaşık 100 m uzunluğundadır.

Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Yerküpe Mağarası
Çiftlik Köyü
Çiftlik Köyü

Bodrum Torba beldesinde bulunan tabelalar sizi yeniden yapılanan ve yeni gelişim sağlayan ve günümüzün en popüler tatil beldelerinden birisi olan Yalıçiftlik bölgesine götürür. Konum itibariyle Çiftlik koy kıyı şeridinden daha çok içeride yer almaktadır. İçerisinde birçok köy bulunduran ve büyük bir belde olan Çiftlik Koy yakınında ve çevresinde yeni inşaatların yükseldiği koy ve çevresinde gezilecek ve tatilinizi yapabileceğiniz bir sürü yer bulunmaktadır.

Bunlardan bir tanesi de Ala Zeytin Mahallesi yakınlarında bulunan ve yürüme mesafesi kadar yakın antik kent Syangela kalıntıları yer almaktadır. Ayrıca Kızılağaç yolunu takip ederek varabileceğiniz minik koylardan oluşmuş Yalıçiftlik, Gökova körfezi Kızılağaç yolu izlenerek ulaşılan ve küçük koylardan yer alan Bu koy Bodrum Beldesinin en güzel denizi burada yer almaktadır.

Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.