Torbalı Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Torbalı Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Torbalı Otelleri

İzmir'in ilçelerinden birinde bulunan Torbalı otelleri, tüm güzellikleriyle sizler bekliyor..

Torbalı Otelleri

Bölgede MÖ 3000 yıllarında ilk yerleşim gerçekleşmiştir.MÖ 7.yüzyılda Lydia döneminde bölge en parlak çağını yaşamı olup sırasıyla Neolitik,Kalkolitik,Tunç çağına geçilmesiyle Frigya,Lidya,Pers,Roma ve Bizans dönemlerini yaşamış 1071 -1317 tarihinde ise Aydınoğulları ve Selçuklular Sonrasında dada Osmanlı dönemi yaşanmıştır. 1330 yılında Yıldırım Beyazıt şehzadesi Ertuğrul bey vali olarak Aydın'a atanmış Torbalı o dönemde İzmir sancağına bağlı olarak kayıtlara geçmiştir.

1425 'te Osmanlı yönetimine geçmiştir.Birinci dünya savaşı sırasında 40 aya yakın bir süre işgal altında kalmıştır.Cumhuriyet in ilanıyla birliktede İzmir'e bağlı bir belde statüsü kazanmıştır.

İzmir'in ilçelerinden biri olan Torbalı, İzmir'in 45 km güneydoğusunda yer almaktadır. Tarihin bilinen devirlerinden beri çok çeşitli medeniyetlerin merkezi konumundadır.

Torbalı Küçük Menderes Havzası üzerinde kurulmuş bir kenttir.Ekonomisi tarıma dayalı olan Torbalı'da pamuk ,buğday,zeytin,tütün,mandalina ve soğan başlıca tarım ürünleridir.Hayvancılık ve arıcılıkta bölgede yaygın olarak yapılır.Mermer ve demir yataklarıda ilçe toprakları içerisinde yer almaktadır.Torbalı Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Metropolis Antik Kenti
Metropolis Antik Kenti

İzmir Torbalı ilçesinde bulunan Metropolis Antik Kenti, İon şehirlerinden biridir. Geçimişi M.Ö. 3000 yıllarına dayanmaktadır. Dönemin varlıklı insanları sayesinde güzel bir kent durumuna gelmiştir. İzmir Torbalıdaki Antik Metropolis Kentinde Tiyatro, Stoa ve Gymnasium gibi anıtsal yapıların bulunduğu antik kentte aynı zamanda Ana Tanrıça olarak kabul gören Meter Gallesia nin tapınağının bulunduğu mağarada vardır. Tapınakta yapılan arkeolojik kazılar sonucunda Ana Tanrıça Heykeli, kandiller ve toprak çömlekler bulunmuştur. İzmirdeki Antik kentin yerli ve yabancı bir çok ziyaretçisi vardır.

İzmir otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, İzmirin tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. İzmir çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. İzmir gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. İzmir seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için İzmir gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.