Trabzon Merkez Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Trabzon Merkez Otelleri Toplam 13 Otel Bulundu

Harita

Trabzon Merkez Otelleri

Trabzon Merkez otelleri hakkınada genel bilgiler...

Trabzon Merkez Otelleri

Doğu Karadenizde bulunan en önemli liman şehri Trabzon, hem doğal hem tarihi geçmişi ile çok önemli bir şehirdir. Batısında Giresun, doğusunda Rize, güneyinde Gümüşhane, kuzeyinde de Karadeniz ile sınırlanan bu kentte yeşilin her tonu ile karşılaşılmaktadır. Kuzeyde bir biri ardınca yükselen dar vadilerle sık sık kesilen dağlar ve tepeler birbirini izlemektedir. Bunlar bazen yüksek tepeler halinde denize ulaşarak sarp burunlar meydana getirmektedir. Ayrıca dağların yamaçlarından inen sert akışlı derelerin ve zaman zaman şelalelerin oluşturduğu zengin bir akarsu düzenine sahiptir. İkizdere, Değirmendere, Kuzgundere, Fol Deresi ve Zağanos Deresi bu akarsuların belli başlılarıdır. 

Geçmişi M.Ö. 10000 li yıllara dayanan Trabzon şehri, İstanbulun fethinden sonra Pontus İmparatoru belirli bir vergi vererek Osmanlı egemenliğini kabul etmiş, ancak Osmanlılara karşı Uzun Hasanı desteklemiştir. Bu arada Trabzon a kaçan Bizanslılara da yardımcı olmuştur. Bunun üzerine Fatih Sultan Mehmet Hızır Beyi Trabzona göndermiştir. Osmanlı donanmasının Trabzon önlerinde görülmesi üzerine hazırlıksız yakalanan imparator yılda 1000 altın vermek istemiş, Fatih Sultan Mehmet bunu 3000 altına çıkararak anlaşma sağlamıştır. Pontus Devleti Osmanlılara karşı yıkıcı girişimlerde bulunmuş ve sonunda 26 Ekim 1461de Trabzon Osmanlıların eline geçmiştir.

Trabzon, Osmanlı Döneminde önce eyalet ve sancak olarak şehzade ve mutasarrıflar tarafından idare edilmiştir. 16. yüzyılda, merkezi Batum olan Lazistan Sancağı ile birleştirilerek eyalete dönüştürülmüş ve bu yeni idari birimin merkezi olmuştur. 1867 yılında Trabzonda büyük bir yangın çıkmış, birçok kamu binası da bu sırada yanmış ve kent daha sonra yeniden düzenlenmiştir. 1868 yılında vilayet olmuş, merkez sancağı dışında Lazistan, Gümüşhane, Canik Sancakları da buraya bağlanmıştır. Trabzon Cumhuriyet döneminde de vilayet konumunu sürdürmüştür.

Trabzon Merkez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER