Trabzon Otelleri Toplam 36 Otel Bulundu

Harita

Trabzon Otelleri

Karadenizin Güzelliklerinden En Önemlisi; Trabzon otellerinde sizleri bekliyor...

Trabzon Otelleri

    Trabzon Karadeniz bölgesinde yer alan ve Doğu Karadenizin en önemli illerinden bir tanesidir. Diğer bir deyiş ile gerek turistik özellikleri, gerek tabiatı ve doğal harikaları ile Karadeniz'in incisi ve ülkemizin sayılı güzellikte kentlerindendir. Yüz ölçümü bakımından çok az bir yer kaplayan bu şehir inanılmaz derecede güzeldir. Giresun ve Rize şehirlerinin arasında bulunan bu küçük ve güzel şehir çok güzeldir. Mutlaka gezip görülmesi gerekir. Muhteşem güzellikte doğa harikaları ve  turistik yerlere sahip bu şehir deniz kıyısındadır. Bu sebeple en temel geçim kaynaklarından bir tanesi de balıkçılıktır.
    Trabzon en çok ekmeği ve tereyağı ile meşhurdur. Harika yemekleri kendine has özellikleri ile yapılır. Bu harika yemeklerden bazıları, hamsi ve hamsinin çeşitleri, hamsi kuşu, hamsi ızgara ve ya buğulama, kuymak, karalahana sarması ve kara lahana çorbası, turşu kavurma, mısır çorbası ve mısır ekmeği, Akçaabat'ta köftedir. Karadenizliler mutfaklarında mısır ununu sıkça kullanır ve bu un çeşidi çok da sağlıklıdır. Beyaz una göre daha yüksek bir besin değerine sahiptir. Aynı zamanda çay bitkisinin de fazla şekilde yetiştirildiği sayılı yörelerdendir. Karadeniz Teknik Üniversitesinin de kurulması ile beraber şehir genç nüfusa kavuşmuş ve çok gelişmiştir. Halkı çok sıcak kanlı ve sevecen insanlardır. Burada tarih boyunca çeşitli boylar yaşamıştır. Kendilerine özel bir giyim tarzları gelenek ve görenekleri olup kendi törelerine bağlı yaşarlar. Şehir içi ulaşım için otobüsleri ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Buraya yıl boyunca bir çok yerli ve yabancı turist turlar ile ve ya yalnız olarak ziyarete gelir. Şehir içinde de konaklayacak bir çok mekan bulunur. Bu yöreye ait müzik türü çok belirgindir. Kaval, kemençe gibi yöresel çalgılar ile oluşturulan Karadeniz müziği, horon dansı ve kolbastı yörenin maskotları ve meşhur özelliklerinden bir kaç tanesidir.
    Trabzon nüfusunun yaklaşıkolarak neredeyse yarısı şehir dışında ilçe ve köylerde yaşamaktadır. Dağ eteklerinden zirvelerine uzanan küçük ve şirin köyleri genellikle akşap dağ evleri süsler ve araştırılması gereken kültürel yapılardır. Etnik yapısı açısından tarih boyunca karışık bir kent olmuştur. Çok güzel bir kenttir ve mutlaka gezilmelidir. Turistik bir şehir olmuştur.

Trabzon, Avrupa ile Asya'nın ipek yolu üzerindeki en önemli irtibat noktasında bulunur. Bu öneminden dolayı tarh boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Pers, Roma, Bizans Pontus rum devleti ve Osmanlı bu uygarlıkların en önemlileridir. Bu devletlerden kalan müzeler, manastırlar, camiler, sivil mimari örnekleri ve çarşılar kentin tarihi dokusuna bir nakış gibi işlenmiştir. Trabzon'un Maçka ilçesindeki Altındere vadisine hâkim Karadağ'ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela manastırı en çok turist çeken tarihi yeridir. Ayrıca deniz seviyesinden 1090 metre uzaklıkta bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem görüntüsü ve doğal güzelliği ile turistlerin uğrak yerlerindendir. Trabzon otelleri özellikle bu yerlerin yakınında kurulmuş durumdadır. Doğal konumu ve sunduğu imkânlar ile her mevsim gezilip görülmeye değer bir şehirdir. Tarımsal ürünleri başında gelen ürünler fındık ve çay yöre ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Gümüş ve altın Trabzonlu zanaatkârların ellerinde nakışa dönüştüğü kazazlık ve hasır bilezik ürünleriyle, horonu, kemençesi ve diğer folklorik unsurlar Trabzon'un dünyaya tanıtımında başlıca simgeleridir.


Trabzon otelleri genellikle şehir merkezindedir. Ve beton örme otel tarzında olduğu kadar yaylalardaki dağ evlerinden oluşan siteler şeklindedir. Yılın her mevsimi turistlerin yoğun ilgisi vardır. Doğayla iç içe olmayı seven turistlerin özellikle yaylalardaki dağ evi siteleri tercih etmektedir. Oteller her bütçeye uygun şekilde bulunmaktadır. 5 yıldızlı lüks otellerden daha sade motellere çok sayıda otel bulmak mümkündür.

Trabzon Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER