Babakale Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Babakale Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Babakale Otelleri

Sakin ve huzurlu bir balıkçı kasabasında, Babakale otellerinde konaklamak...

Babakale Otelleri

Babakale, Osmanlı'nın son kalelerinden biridir.Sakin aynı zamanda da huzurlu bir balıkçı kasabasıdır.
Türkiye'nin balık deposu olarak adlandırılan Çanakkale Babakale ismini bölgede sahip olduğu kaleden almaktadır. 

Çanakkale Babakale'nin diğer ismi ise Akvaryum olarak bilinmektedir.Balıkların yumurtalarını bıraktığı yerlerden biri olan Çanakkale Babakale de her türlü balığı da bulabilirsiniz. 

Babakale de halkın neredeyse tamamı geçimini balıkçılıktan sağlamaktadır. Ege'nin her noktasında olduğu gibi burada da zeytin ve zeytinyağı önemli bir yere sahiptir. Babakale'ye gediğinizde yemeden dönmemeniz gereken şeyleri sıralayacak olursak; peynir helvası, piruhi, kaçamak, bakla keşkeği, sardalya dolması, sardalya salatası, lakerda, balık salatası, akıtma ve simit lokumudur.  

Ayrıca; Babakale-Çanakkale ve çevresi su sporları için oldukça uygun bir adrestir. Kano, dalış vb. birçok spora ev sahipliği yapmaktadır. Eğlence ve adrenalin dolu bir tatil geçirmek istiyorsanız Babakale sizin için en doğru adres olacaktır. 

Babakale Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Babakale Feneri
Babakale Feneri

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde yer alan Babakale Feneri, bir tepe üzerinde yer almaktadır ve eşsiz bir manzaraya sahiptir. Fener'in gövdesi çelik kafes şeklinde tasarlanmıştır. Bu özelliği ile de diğer fenerlerden farklıdır.

Çanakkale'ye geldiğinizde eşsiz bir manzaraya sahip bir konumda yer alan Babakale Fenerini de görmenizi özellikle tavsiye ederiz.