Bağcılar Otelleri

En iyi Bağcılar otelleri hakkında genş bilgiler...

Bağcılar Otelleri

Bağcılar Avrupa Yakasında kalan birilçedir. İstanbul un ilçeleri arasında en yüksek nüfus yoğunluğuna sahip olan ilçedir. Son yıllarda ise doğu illerinden ciddi bir oranda göç almış ve almayada devam etmektedir.

Güneyinde Bahçelievler, batısında Küçükçekmece ve Başakşehir, doğusunda Güngören, kuzeyinde ise Esenler ve askerî arazi bulunmaktadır. Denize kıyısı yoktur.

İlçede en önemli gelişim olan tekstil bir nevi Bağcıların lokomotif sektördür. İlçenin hemen sınırlarında, Oto Center, Tekstilkent, Massit gibi önemli ticari birimler yer almaktadır.

Önemli basın merkezleri ve bankacılık birimleri bu ilçede yer almaktadır. Tekstil dışında ise gıda, metal işleri,taşımacılık sektörleri aşırı gelişmiştir. İlçenin ana ticari dokusunu küçük işletmeler oluşturur. Tarım tamamen terk edilmiştir. Arsa fiyatlarının uygun olması nedeniyle çok hızlı ancak çarpık gelişmektedir bu sebepten dolayı ise Yeşil alanlar giderek azalmaktadır. Bağcılar ilçesinde ilköğretim ve lise düzeyinde 100.000 i aşkın öğrenci olup bunların öğrenim gördüğü 65 okul ve 1509 derslik vardır. İstanbul Kemer Burgaz Ünüversitesi ise Bağcılar da bulunmaktadır. Mahmutbey semtinde ise halk kütüphanesi bulunur.

Bunun yanında ilçeye bağlı 22 mahallenin mahalle konaklarına da birer kitaplık kurulmuş ve burada kitapların yanı sıra el beceri kursları ve sağlık ocakları da yer almaktadır. Bağcılar ilçesinde yaklaşık olarak 2554 adet cadde, sokak, 61 cami, 11 lise ve dengi okul, 49 ilköğretim okulu, 8 özel okul, 22 mahalle ve bunlara bağlı mahalle konakları, 14 sağlık ocağı, 1 büyükşehir sağlık merkezi, 5 özel hastane, 23 özel klinik merkez, 2 verem savaş merkezi, 1 ana/çocuk sağlığı merkezi, 1 sağlık danışma merkezi ve 1 belediye kültür merkezi bulunur.

Bağcılar Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER