Bakırköy Otelleri Toplam 9 Otel Bulundu

Harita

Bakırköy Otelleri

Avrupa Yakası'nın Alışveriş Merkezi ve Bakırköy otelleri

Bakırköy Otelleri

İstanbul un Avrupa yakasında bulunan ilçesi Bakırköy, kuzeyinde Güngören , Bahçelievler, güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Zeytinburnu, batısında ise Küçükçekmece ile çevrelenmiştir.

Bakırköy ilçesine ait Tarih sayfalarında Jeptimun, Makrohori, Makriköy anılan ve nihayet 1925 de Bakırköy adını almış ve bir yıl sonra 1926 yılında ilçe olmuştur namı değer İstanbul ilçesi Bakırköy.14. yy da Osmanlı nın eline geçen ve 15. yy da Türk nüfusunun hızla artığı Bakırköy, II. Abdülhamit döneminde en parlak zamanını yaşamış, birbirinden güzel ve gösterişli köşklerle süslenmiş bir ilçesidir Bakırköy. Yerleşimin başladığı günden bu güne değin İstanbul un en güzel ilçelerinden olan Bakırköy de bulunan tarihi eserler ise Bizans Dönemi ne ait Fildamı Sarnıcı, 17.yy da Osmanlı Dönemi nde yapılan günümüzde ise Kültür Merkezi olarak hizmet veren Baruthane, 17. yy da inşa edilen ve 1875 de Sultan Abdülaziz tarafından yenilenen Çarşı Camii ve Çeşmesi, Ahmet Hatun Camii, Şifa Hamamı, Rus Anıtı, BakırköyHamamı, 19. yy da yaptırılan Bez Fabrikası, Florya Deniz Köşkü, Yeşilköy Yalıları, Bakırköy Köşkleri ve tarihe dayalı olan kliseleridir. Ticaret ve sanayiye dayanır Bakırköy ekonomisi.

Birçok büyük alışveriş merkezinin, tekstil fabrikasının, beş yıldız otelin ve banka şubelerinin bolca bulunduğu Bakırköy 365 gün 7/24 yaşayan bir ilçedir. Ülkemizin en faal işleyen havaalanı olan Atatürk Havalimanıda Bakırköy dedir.

Bakırköy Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Hepdemon
Hepdemon

Antik Çağda adı Hebdemon olan kentin, bilinen en eski tarihi Roma Dönemine dayanmaktadır. Roma İmparatoru Constantinus, Hebdemon u bir sayfiye yeri olarak değerlendirmiş, buraya saraylar, köşkler ve kiliseler yaptırmıştır. Ayrıca Bizansın en önemli askeri limanlarından biri de burada inşa edilmiştir.İstanbul un tarihteki en eski yerleşim alanlarından biri olan Bakırköyün geçmişi Roma İmparatorluğu dönemine kadar inmektedir. Bizans ın Avrupa ile bağlantısını sağlayan, Via Egnetia nın üzerinde bulunduğu bu yerleşim Hebdemon ismi ile tanınıyordu. İmparator Constantinius döneminde burada yazlık saraylar, kiliseler ve av köşkleri yapılmıştır. 1960 dan önceki yıllarda yapılan kazılarda Bizansın en eski kiliselerinden Aiyios Ioannes in kalıntıları ortaya çıkmışsa da ne yazık ki yapılanma sırasında bunlar yok edilmiştir.Bizans imparatorları Hebdemon a büyük önem vermiş, buradaki yazlık sarayların yanı sıra hamamlar, bahçeler ve havuzlar yaptırmışlardır. Ancak bunlar Bizansa yönelik Avar, Bulgar, Arap ve XIII.yüzyılda da Latin istilaları sırasında yakılmış, yıkılmış ve yağmalanmıştır. IV.Haçlı Seferi sırasında yöre İstanbul ile birlikte Latinlerin egemenliği altına girmiştir (1203 1261). Bu dönemde tarihi kaynaklarda Hebdemon dan söz edilmemektedir. Palaiologos döneminde buradan Makro Hori (Uzun Köy) ve Makri Köy (Uzak Köy) gibi isimler yakıştırılmıştır. Bu dönemde ise Bakırköy, eski görkeminden uzaklaşmış bir balıkçı köyü görünümünde idi.İstanbul un fethinden sonra Osmanlılar buraya ilgi göstermiş, yazlık konaklar, köşkler, camiler ve hamamlar yaptırmışlardır. Osmanlı döneminde yerleşim burada yoğunlaşmış ve 1925 e kadar Makri Köy ismi ile anılmıştır. Bu tarihten sonra da Bakırköy adını almıştır.