Balgat Otelleri

En iyi Balgat otellerinin detaylı bilgileri burada...

Balgat Otelleri

Bir çok siyasi partinin genel merkezi Ankara'nın Çankaya ilçesinin Balgat semtinde bulunmaktadır. Bunlar arasında, Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Parti, Anavatan Partisi, Aydınlık Türkiye Partisi, Saadet Partisi ve Barış ve Demokrasi Partisi yer almaktadır. AK Parti gençlik kolları ile kadın kolları binaları da Balgatta bulunmaktadır. Kapatılan Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Demokratik Toplum Partisinin ayrıca Genç Parti ve Adalet ve Kalkınma Partisinin geçmişteki genel merkezleri de Çankaya Balgat'ta bulunmaktaydı.

Balgat, eskiden Ankara'nın kıyısında 20 haneli bir köydü. 1950'lerde ABD'li sosyolog Daniel Lerner, modernleşme arayışlarını bu köyde yaptığı çalışma sonrasında ortaya atmıştr. Bu çalışma sırasında büyüyen Ankara, bu geleneksel köyü modern kentin bir ilçesi haline getirmiştir. Çankaya Balgat şuan Ankara'nın önemli semtlerinden biri olmuştur.

Balgat Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Ankara Tabiat Tarihi Müzesi
Ankara Tabiat Tarihi Müzesi

Ankara Çankaya'da bulunan, Maden Tetkik Arama Enstitüsü'nün çalışmaları sonucu kurulan bu müzenin öncüsü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'tür. Ülkemizin tek tabiat tarihi müzesi olan Ankara Tabiat Tarihi Müzesi, Ankara Çankaya'da bulunan MTA Genel Müdürlük binasında konumlanmıştır.
Müzenin giriş bölümü paleontolojiye ayrılmış olup, burada yaklaşık 6400 fosil sergilenmektedir. Ankara Tabiat Tarihi Müzesi, eski dönem canlılarının fosillerinin sergilendiği müzedir. Ayrıca; geziniz sırasında yine Çankaya ilçesinde bulunan, Anıtkabir'i, Gölbaşı'nı, Nallıhan Kuş Cenneti'ni, Atatürk Orman Çiftliğini'de ziyaret etmeyi unutmayınız. Çankaya bu müze sayesinde daha çok tanınır hale gelmiştir.Çankaya otelleride kalan misafirler sık sık müzeyi ziyaret ederler.Çankaya daki Ankara Tabiat müzesi Cok eski çağlardan kalma fosillerin yanı sıra içerdeki dizayn bakımından cok önemlidir.Çankaya Otelleri müze bize en fazla on onbeş kilometre uzaklıktadır. Çankaya Otellerinde müzeye ait bilgiler aynı zamanda turizm bakanlığı ve tursab ofilerinde müzeye ait bilgiler bula bilirsiniz.

ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi

2001 yılında açılması planlanan, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi, 2003 yılında, Anadolu'daki teknoloji gelişimini segilemek amacıyla kurulmuştur. Milattan önce 7000'li yıllardan günümüze kadar kullanılmış, bugün kullanım değeri kalmayan araç, gereç ve malzemeler müzede belirli bir sıralama gözetmeksizin sergilenmektedir. Müze toplam beş ana bölümden oluşmaktadır. Cam siloda, resepsiyon, hediyelik eşya dükkanı ve kafe; büyük siloda ana sergi ve depo; hangarda ek sergi alanı; gelişim alanı, görsel ve işitsel materyaller ve açık alan sergide ise ilgili kurumların hediye ettiği C-47 ve F-104 uçağı ve lokomotif bulunmaktadır. Müze yapılarının sergilenecek eserlere göre yapılandırılması planlanmıştır. Öncelikle ODTÜ'de bulunan eserler, sonrası için kişilerin bağışları, bakanlıkların ve kuruluşların bağışlarıyla zamanla büyümesi öngörülen farklı bir müzedir.

ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi
ODTÜ Müzesi
ODTÜ Müzesi

4000 hektar alana sahip olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi yerleşkesinde tarihi kalıntılara rastlamak şaşırtıcı olmasa gerek. ODTÜ'nün kuruluş yıllarında başlayıp, günümüze kadar devam eden arkeolojik kazılar sonucu, Yalıncak, Ahlatlıbel ve Koçumbeli gibi bir çok ören yeri tespit edilmiştir. Kampüs arazisinde ve Ankara Ovası'daki Frig Tümülüsleri kazı çalışmalarında bulunan tarihi kalıntıların korunması ve sonrasında sergilenmesi amacıyla, Prof. Kemal Kurdaş'ın girişimiyle 1969 yılında ODTÜ Müzesi açılmıştır. Ülkemizde, üniversite bünyesinde açılan ilk müzedir. Frig nekropolü kalıntıları, Yalıncak ve Koçumbeli kalıntıları bunların dışında etnografik el sanatları örnekleri, Restorasyon Bölümü tarafından müzeye bağışlanan ahşap kapı, kapı kilidi, pencere, matkap, bakır kaplar ve kilim ayrıca satın alma yoluyla edinilen Roma Dönemi'nden kalma cam eserler ve Hellenistik Lekythos da sergilenen eserlerdendir. Hafta içi her gün 09.00 ve 15.30 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Taurus Avm

Çankaya, Balgat, Mevlava Bulvarı'nda bulunan Taurus Ankara AVM, Balgat'ta bir ilk olma özelliğini taşıyor. 140 farklı mağazası, 1600 otomobil kapasiteli otoparkı, yaklaşık 3 bin metrekarelik peyzaj alanı, yemek ve teras alanı; müşteri servisi, vale hizmeti, bilgi ekranları, mescit, engelliler için kolaylıklar, mama sandalyesi, bebek bakım odası, aile WC'si, bankamatikler, sinema salonları ve 7'den 77'ye her kesin ilgisini çekecek; 3D Görsel Teknolojiler, HOLO Star, Penaltı Simülatörü, dijital akvaryum, Air Graffiti ve İnteraktif Zemin Futbolu gibi dijital dünyası ile alışılagelen AVM'lerden çok daha fazlasını Taurus Ankara'da bulabilirsiniz. Sabah 10.00'dan, akşam 22.00'ye kadar açık olan alışveriş merkezine, Balgat otellerinden yürüyerek, Balgat dışında bulunanlar otomobilleri ile, Konya Yolu güzergahından geçen otobüs ve minibüslerle ya da Balgat, Dikmen Öveçler, Çiğdem ve 100.Yıl Mahalleleri, Çukurambar ve Oran Keklikpınarı Cevizlidere servisleri ile ulaşabilirsiniz.

Taurus Avm