Bayındır Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Bayındır Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Bayındır Otelleri

En iyi Bayındır otelleri hakkında bilgiler...

Bayındır Otelleri

 İzmir'in 78 km doğusunda yer alan bir ilçe olan Bayındır, kuzeyinde Kemalpaşa, kuzeydoğusunda Manisa, doğusunda Ödemiş, güneyinde Tire, batısında da Torbalı ile çevrelenmiştir.Küçükmenderes Havzası içerisinde yer alan ilçe topraklarının büyük bir bölümü Bozdağlar'ın uzantıları ile engebelenmiştir. Güneybatı  kuzeybatı doğrultusunda uzanan bu dağlar 1000 metrenin üzerinde bir yüksekliğe sahiptir. Oldukça dik ve sarp olan Bozdağlar 'ın üst kesimlerinde geniş tabanlı vadiler bulunmaktadır. İlçenin güneyinde ise Bayındır Ovası yer almaktadır. Bayındır'ın tarihi bir geçmişi vardır. İlkçağın önemli kentlerinden Larissa bugünkü Buruncuk köyünün arkasındaki alçak düzlükte yer almaktadır. Bu kentin tarihine dayanılarak MÖ.1200 yıllarındaki Dor göçünden önce Ege'nin kuzey, kuzeydoğu ve kuzeybatıda yaşayan Pelasglar denilen yerli halkların yöreye hakim olduğu bilinmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsü ormanlıktır. Bozdağlar kızılçam ve karaçam ormanları ile kaplanmıştır. Bunun dışındaki Bayındır Ovası tarım alanı olarak kullanılmaktadır.

Bayındır'da tarım ve hayvancılık yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Ayrıca; İzmir'in diğer bölgelerinde olduğu gibi burada da zeytin ve zeytinyağı oldukça önemlidir.

Bayındır Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

İzmir Bayındır Termal Turizm Merkezi
İzmir Bayındır Termal Turizm Merkezi

Termal turizm merkezi olan İzmir- Bayındır il merkezine 80 km uzaklıkta yer almaktadır. Bayındır'da birçok kaplıca bulunmaktadır. Ergenli Köyü Kaplıcaları, Dereköy Kaplıcası, Fatma Hanım Kaplıcası bunların başında gelmektedir.
İzmir Bayındır Termal Turizm Merkezi, sadece kaplıcaları ile değil tarihi ve kültürel açıdan da oldukça zengin bir bölgedir. İzmir tatilinizde bu güzel ve şirin ilçeyi de mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.