Bayrampaşa Otelleri

Çatalca Yarımadasında, Bayrampaşa otelleri hakkıdna bilgiler...

Bayrampaşa Otelleri

Marmara Bölgesi nde yer alan, İstanbul İline bağlı bir ilçe olan Bayrampaşa, kuzeyinde Gaziosmanpaşa, batısında Esenler, doğusunda Eyüp, güneyinde Zeytinburnu, güneybatısında Güngören ile komşudur. İlçe toprakları, Trakya nın kuzeyindeki Istıranca Dağlarının güneydoğuya doğru alçalarak İstanbul Boğazı na kadar yayıldığı alanda Çatalca Penepleni denilen bölümde bulunmaktadır.

Denize kıyısı olmayan Bayrampaşaİlçe ekonomisi ticaret ve küçük sanayie dayalıdır. İlçede yaklaşık otuz fabrika ile 25 imalathane ve atölye bulunmaktadır. Otogarın batısında bulunan Bauhause ve Carefourre alışveriş alanları, ilçenin önemli ticaret merkezlerindendir. Ayrıca ilçede 120 km. lik bir alanı kaplayan Bayrampaşa Cezaevi ve İstanbul Otogarı ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Bayrampaşa Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Turkuazo
Turkuazo

Kendinizi denizin içerisinde ki canlılarla birlikte yüzen ve oldukça fazla deniz canlısı ile kocaman bir dünyanın kapılarını açar sizlere. Göz alıcı görünüme sahip olan Turkuazoo sizlere farklı bir diyarın anahtarını veriyor.

Ülkemizin en büyük akvaryumu olan Turkuazoo, İstanbul Bayrampaşa da Forum İstanbul adlı alışveriş merkezindeki muazzam yerini almıştır. 2009 yılının ekim ayında hizmete açılmıştır. 10 bini aşkın deniz canlısını barındıran bu akvaryumda dünyanın dört bir yanından getirilen ilginç canlılar yer almaktadır. 43 adet canlı sergi alanında nemolar, vatozlar, köpekbalıkları ve bir sürü canlı türü sizlerin hayranlığını kazanacaktır.
Hepsi birbirinden farklı temalarla işlenmiş bu sergi alanlarında eğlenmenin yanı sıra yeni şeyler öğreneceksiniz. 4,5 milyon litre su ile dolu olan ana tankının içerisinden 802 metre uzunluğunda Avrupa nın en uzun akrilik sualtı tünellerinden biri geçmektedir. Bu tünel sayesinde sanki balıklarla birlikte yüzüyormuş gibi hissedersiniz. Turkuazoo akvaryumu 8 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur.

Panoramik gözlem salonu ise 270 derecelik bir deniz altı görüşüne sahiptir. Bu inanılmaz fırsat sayesinde deniz canlıları ile yan yana zannedeceksiniz kendinizi. Unutulmaz anlar yaşayacağınız Turkuazoo yu yıl içerisinde milyonlarca insan ziyaret etmektedir. Şimdi bu esrarengiz atmosferi solumanın sırası sizce de sizde değil mi?