Bebek Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Bebek Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Bebek Otelleri

En modern semtteki Bebek otellerinde konaklama konforu...

Bebek Otelleri

Beşiktaşın en gelişmiş semtlerinden biri olan Bebek Rumeli Hisarı ve Arnavutköy arasında yer almaktadır.

İstanbul un doğal güzelliğinin bir parçası olmasının dışında, lüks bir yerleşim alanına sahip olan Bebek. Aynı zamanda deniz kıyısında olması sebebiyle harika bir konuma sahip bir semttir. Bebek in yerleşim yeri olarak kullanılması Hristiyanlık öncesine dayanmaktadır. O dönemlerde küçük bir balıkçı köyüydü Bebek ve iskeleler anlamına gelen Hallai ismiyle anılmaktaydı. Bebek ismini ise İstanbul un fethinden hemen önce aldığı tahmin edilmektedir. Yıllar geçtikçe bir semt özelliği kazanmıştır Bebek.

Bebek e yalılar, kasırlar ve köşkler inşa edilmiştir ve semt kalabalıklaşmaya başlamıştır. Buradaki yalıların ve köşklerin sahibi ise Türklerden, Rumlardan ve Yahudilerden oluşmaktaydı. Zaman geçtikçe ulaşım açısından da gelişme göstermeye başlamıştır. 19. yüzyılda vapur seferleri başlamış ve ardından tramvay ulaşımı semte gelmiştir. Bebek, İstanbul un en lüks semtlerinden biridir. Fazlasıyla cafe ve restorana sahiptir ve eğlence hayatıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Beşiktaş ın bu gösterişli semtinde gezilecek ve görülecek birçok tarihi yapıyı bünyesinde bulunmaktadır. İstanbul a gelen turistlerin hatrı sayılır bir kısmı Bebek semtindeki otellerde konaklamayı tercih etmektedir. Bebek otelleri genellikle lüks bir konaklama imkanı sunar. Oteller konum itibariyle kolay bir ulaşım yoluna sahiptir. İstanbul un en gözde semtleri arasındaki Bebek, yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin de gezip gördüğü yerler arasında yerini korumaktadır.  

Bebek Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Yılanlı Yalı
Yılanlı Yalı

İstanbul ili Beşiktaş ilçesi, Bebek/Rumelihisarı Caddesi üzerinde bulunan bu yalıyı XVIII. yüzyılın sonlarında Sultan I. Abdülhamit  in (1774/1789) veya Sultan III. Selim (1789/1807) döneminde yapıldığı konusunda iki ayrı iddia bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yalının Sultan III. Mustafa zamanında yapıldığı da iddia edilmiştir.
Ancak bunların hiç birisi de kesinlik kazanamamıştır. Yalının ilk sahibinin Reisülküttab Mustafa Efendi olduğu ve çeşitli dönemlerde de onarıldığı bilinmektedir. Bu onarımlardan en önemlisinin Raşit Efendi tarafından yapıldığı kaynaklardan öğrenilmektedir. Reisülküttab Mustafa Efendi  nin ölümünden sonra varisleri yalıyı Kepçe Nazırı Mustafa Efendi  ye satmışlardır. Daha sonra yalının mülkiyeti Raşit Efendi  ye geçmiştir. Sonraki yıllarda Raşit Efendi  nin çocukları yalı ile ilgilenmemiş, yalı içerisindeki eşyalar dağılmış ve yapı uzun süre kendi haline kalmış, 1964 yılında da şüpheli bir biçimde de yanmıştır. 
Yalının günümüze ulaşan selamlık kısmı geniş bir set üzerinde olup, Prof. Dr.Y. Mimar Nevzat İlhan tarafından restore edilmiş ve yapının özgün mimarisi korunmuş, içerisindeki düzenlemeler günümüzün koşullarına göre uygulanmıştır.