Behramkale Otelleri

Assos'un hemen yanında bulunan Behramkale otelleri, sizleri bekliyor...

Behramkale Otelleri

Çanakkale'nin bu güzel köyü,Ayvacık ilçesine bağlıdır. Aynı zamanda bir antik şehir olan Behramkale' nin şimdiki yerleşim yeri Osmanlı döneminde kurulmuştur. Surlarla çevriili olan Behramkale göletide SİT alanı olarak ilan edilmiş olup,köyde yeni bir bina yapımı yasaklanmıştır.

Turizm açısından önemli bir nokta olduğu için Behramkale de birçok otel bulunmaktadır. Behramkale otel kategorisinde butik oteller ve pansiyonlar yer alır. Behramkale otelleri genellikle yarım pansiyon hizmet vermektedir.

Konaklama tesislerinin geneli taş mimariye sahiptir. Behramkale de yer alan oteller dinlendirici doğa manzaralarına şahit olunabilecek noktalarda kurulu güzel bir tatil sunar sizlere. Bu şirin ve küçük köye, genellikle sessiz ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler gelir.

Behramkale otelleri arkadaşlarla veya ailelerle yapılan tatiller için oldukça idealdir. Eğer yakın bir zamanda evlenecekseniz ve bir balayı planınızı varsa hemen söyleyelim, Behramkale otelleri balayı tatili için gelen çiftlere de hitap etmektedir. Güzel bir balayını Behramkale deki ekonomik otellerde geçirebilirsiniz.

Baştan sona sunduğu tarihi atmosferi ve doğal güzelliğiyle yerli turistler kadar yabancı turistlerin de ilgi odağıdır Behramkale. Sokaklarında dolaşmak, yeşilin her tonuna şahit olmak huzur verir insana. 150 haneli bu köyde turistlerin yemek yiyebileceği restoranlar da kurulmuştur. Dilerseniz akşam yemekleriniz için restoranları tercih edebilir, harika bir manzara eşliğinde keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Behramkale'deki tarihi mekanların başında Osmanlı döneminde yapılan Hüdavendigar Camii ve yine aynı dönemde yapılan ve camiyle aynı ismi taşıyan Hüdavendigar Köprüsü bulunuyor.
Eğer denizin keyfini çıkartmak isterseniz Behramkale ye yakın olan Kadırga Koyu'na gidebilirsiniz. Köyde doğa yürüyüşleriyle yeni yerler keşfedebilirsiniz. Kısacası Behramkale her anınızı dolu dolu yaşatır sizlere.

Behramkale Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER