Belek Otelleri Toplam 44 Otel Bulundu

Harita

Belek Otelleri

Yemyeşil bir beldeye yayılmış olan Belek otelleri, sahip olduğu doğal güzellikleriyle sizlere kusursuz bir tatil imkanı sunuyor...

Belek Otelleri

Belek, Antalya'nın Serik ilçesine bağlı bir beldedir. Maviyle yeşilin muazzam bir şekilde buluştuğu Belek, dillere destan bir beldedir. Antalya'ya 30 km mesafede yer alan Belek tüm güzelliklerini önünüze sermeye hazır. Belek'te görülmeye değer pek çok yer vardır. Nefes kesen 25 km sahil şeridiyle bütünleşen şık plajlar, ormanlık alan yer alan golf tesisler, uluslar arası statüye sahip spor sahalarının yanı sıra tarihi güzellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Düşlediğiniz her ne varsa bulacaksınız bu doğa harikası kentte. Aspendos Antik kentinde başlayacağınız tarihi yolculuğunuza Dünya Miras Listesine önerilen Perge Antik Kentiyle devam edebilirsiniz.

Aradığınız huzuru bulmak için de rotanızı görkemli görüntüsüyle Kurşunlu Şelalesi'ne çevirebilirsiniz. 2004 dört yılında bölgeye farklı bir renk getiren Dinler Bahçesi açılmıştır. Hoşgörü Bahçesi olarak görülen ortak bir avluya açılan cami, sinagog ve kilise yer almaktadır. Kardeşliği yansıtan dinler buluşması sembolünü gözler önüne serer. Ayrıca bölgeye açılan ilk ibadet yeri olma özelliğine de sahiptir.

Her türlü doğal tarihi güzellikleri yansıtan belde eğlencenin de merkezi konumundadır. Çevresinde bulunan şık otellerde tatilinizin sefasını sürebilirsiniz.


Belek, Antalya'nın 40 km uzağındadır. Zamanla Antalya'dan farklı bir tatil bölgesi olarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Modern otelleri, alışveriş olanakları, keyifle yemek yiyebileceğiniz restoranları, doğa sporları, tarih ve dinlenmeyi bir arada sunan bir tatil bölgesidir. Türkiye'nin en güzel otellerinin bulunduğu turizm merkezlerinden biri olmakla beraber aynı zamanda en fazla yatak kapasiteli tatil yöresidir. Belek otelleri dünyaca ünlüdür. Belek'te gün batımında yiyeceğiniz balıklar eşliğinde keyifle sohbet edebilirsiniz. Belek'in meşhur karpuz, bergamut ve trunç reçellerini deneye bilir ve evinize dönerken götüre bilirisiniz. Antalya'ya özgü olan birçok yemeğin belek'te de tadına baka bilirsiniz. Bunların başında Antalya piyazı, tahin ve limon suyundan yapılan hibeş ve yoğurt, et, nohuttan yapılan kulak Çorbası'nı deneye birlisiniz.


Son yıllarda Türkiye'nin popüler tatil merkezlerinden biri haline gelmiş olan Belek turizmin değişen yüzü sloganı ile her yıl binlerce misafirini ağırlıyor. Cam ve fıstık ormanlarından oluşan doğal bitki örtüsü ünlü plajları arasında uzun sahil şeridiyle Belek otelleri tatilcilerin ilk tercihleri arasındadır. Mavi bayraklı denizleri, mis kokulu ağaçların yanı sıra tarihi beldelere olan yakınlığı ile dikkat çeker.


Belek otelleri Türkiye'nin en ünlü otelleri arasındadır. Bu otellerin bazıları Titanic Deluxe Belek, Royal Adam Eve, Güral Premier Belek, Kaya Belek ve Kaya Palazzo Golf Resort dur. Ayrıca daha birçok otel bulunmaktadır.


Kaya Palazzo Golf Resort, üç kum tepesi Mevkii'nde bulunan tesis Antalya havaalanına 27 km, Antalya şehir merkezine ise 35 km uzaklıktadır. Denize sıfır mesafedeki tesisin 200 m uzunluğunda özel plajı bulunuyor. Tesisin 1 adet iskelesi mevcuttur. 120.000 metre kare alana kurulan tesisin toplam 645 odası bulunmaktadır. Tesiste yer alan aqua parkta 130 metre uzunluğunda Rafting kaydırağı, 125 metre uzunluğunda Kara Delik Kaydırağı gibi birçok kaydırak bulunmaktadır.

Belek Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Aspendos Harabeleri
Aspendos Harabeleri

Antalya, tarihi atmosferiyle ve doğal güzellikleriyle, tarihinin izlerini taşıyan turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerler arasındadır. Bölgede çok sayıda antik şehir, antik mezarlıklar, tarihi yerler yer almaktadır. Belek ilçesi yakınlarında yer alan Aspendos Harabeleri ilk günkü cazibesiyle göz doldurmaktadır. Sağlamlağını halen yitirmemiş olan Aspendos, tarihin izlerini halen günümüze taşıyan antik kentlerden bir tanesidir. Özellikle yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerler arasındadır. Çok sayıda uygarlığa sahip olan Antalya ili tarihiyle büyülemektedir. Tarihi çok eskiye dayanmasından ötürü antik şehrin tam tarihi M.Ö 2. yüzyıla kadar ulaştığı sanılmaktadır. Antik şehirden çıkan eserler Antalya Arkeolaji Müzesi'nde sergilenmektedir. Aspendos'a giderken yol üzerinde çok sayıda eserlere rastlamak mümkündür. Bu yol üzerinde Selçuklu dönemine ait köprü yer almaktadır. Bu köprü tarihin yorgunluğuna rağmen sağlamlığını korumaktadır. Gezileriniz esnasında bu doğal güzellikler içerisinde etkilenmemek mümkün değildir. Antik dönemlerden günümüze kadar ulaşan ve en iyi muhafaza edilmiş kentler arasındadır. Bu dönemlerde halen bu bçlgeye çeşitli turlar düzenlenerek turistlere tanıtılmaktadır. Ülkemiz topraklarında bu tür eserlerin yer alması ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.

Aspendos Tiyatrosu

Aspendos Tiyatrosu
Dinler Bahçesi
Dinler Bahçesi

Köprü Çay

Antalya'nın Belek ilçesi yakınlarına kadar ulaşan Köprü Çayı bölgeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Ziyaretleriniz esnasında çok sayıda tarihi ve turistik yeri bir arada görebilirsiniz. Toros dağlarının zirvesinden çıkarak dağın eteklerinden Belek kasabasına kadar ulaşan Köprü Çayı doğal görüntüsüyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasındadır. Turistik analamda çok ilgi görnesede doğal güzelliği dikkatleri üzerine çekmektedir. Bölgede çok sayıda antik kentler, köprüler kaya mezarları yer almaktadır. Bu tarihi dokuda yolculuğa çıkarken kendinizden geçeceksiniz. Antalya'nın doğal görüntüsü yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir. Yıl içerisinde çok sayıda yabancı turist ülkemizi ziyaret etmektedir. Bu nedenle ülkemizin kalkınmasında Antalya ilinin büyük önemi vardır.

Köprü Çay
Perge Açık Hava Müzesi
Perge Açık Hava Müzesi

Sillyon Antik Kenti

Sillyon Antik Kenti