Bergama Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Bergama Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Bergama Otelleri

Ege Bölgesi'nin, İzmir İline bağlı bir ilçede olan Bergama otelleri hakkında geniş bilgiler...

Bergama Otelleri

İzmir'in kuzeyinde yer alan Begama, Bakırçay Havzasın'nda yer alır. Bu ilçe'nin kuzeyinde Balıkesir, kuzeydoğusunda Manisa, doğusunda Kınık, güneyinde Manisa ve Aliağa, güneybatısında Çandarlı Körfezi, batısında da Dikili vardır. Bergama'nın il merkezine uzaklığı 103 kmdir. 
İlçe toprakları kuzeydoğu, güneybatı doğrultusunda uzanan bir çöküntü alanı ile kuzey ve güneyindeki yüksek dağlardan oluşmaktadır. Bakırçay'ın oluşturduğu çöküntü alanı Bergama Ovasını meydana getirir. 

Tarih sayfalarında Pargama ve Pergamon adlarıyla geçen Bergama, ilk Parşömenin yapıldığı yer, ilk Asya Kütüphanesi, ilk hastane, ilk telkinle tedavi yöntemi Psikoterapi, ilk doğal tedavi, bitkisel ilaçlarla tedavi şekli olan ilk Farmakoloji, ilk tıp ve eczacılığın simgesi olan Yılanlı Sütunun bulunduğu kentidir., ilk kent imar yasası, ilk kent çarşı ,pazar yasası, ilk grev ve toplu sözleşme, ilk üç dereceli öğretim, ilk yerel festival yapan şehir olma gibi birçok ilki gerçekleştirmiştir. 19 Haziran 1919  da Yunan işgaline maruz kalan Bergama, 14 Eylül 1922  de tekrar Türk topraklarına katılmıştır.

Bergama'da yazlar sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Akdeniz iklimi hakimdir. İlçenin ekonomisi tarım, dokumacılık ve hayvancılığa dayalıdır. Sebze ve meyve de bolca yetiştirilmektedir. Yetiştirilen tarımsal ürünlerin başında; pamuk, tütün, susam, zeytin ve üzüm gelmektedir. Dağlık kesimlerinde ise küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Ayrıca; arıcılıkta bu bölgenin ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. 

Halı ve kilim dokumacılığı ise bu bölgede halen devam etmektedir. Bergama, Türk halı sanatında çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle Kozak Yaylası ile Yağcıbedir köylerinde halı ve kilimin yanı sıra, çul, çuval, heybe ve torba dokumacılığıda yapılmaktadır.

Bergama Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Elaia Antik Kenti
Elaia Antik Kenti


Antik dönemlerin en önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Elaia Antik Kenti, Bergama'da Zeytindağ'ın sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Bu Antik Kentin ismi ''zeytinlik'' anlamına gelir. Kurucusu ise mitolojiye göre Menestheus'tur. Elaia Antik Kenti genel olarak Bergama Krallığı'nın deniz üssü olarak kullanılmıştır. Bergama gezinizde bu antik kenti mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.  

Serapis Tapınağı

İncil'de adı geçen 7 tapınağın içinde yer alan Serapis Tapınağı, İzmir Bergama'da yer almaktadır. Kırmızı tuğlalarla inşa edilmiş olan bu tapınak, bu sebeğten dolayı kırmızı avlu olarak da adlandırılmaktadır. Büyük bir vluya sahip tapınakta birçok heykel bulunmuştur. 
Serapis, İncil de adı geçmesinden dolayı birçok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu sebeple Bergama, en çok yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. 

Serapis Tapınağı
Bergama Müzesi
Bergama Müzesi


1900-1913 yıllarında Bergama'da yapılan kazılar soncunda ortaya çıkan, kalıntıları depo etmek için bir müze yapılmıştır ve Türkiye'nin ilk arkeolojik eserlerini barındıran depo olarak tarihe geçmiştir. 
O tarihlerden sonra Mareşal Fevzi Çakmak Bergama'ya gelerek burada yeni bir müze açılması için emir vermiştir. Fevzi Çakmak'ın yapımına başlattığı Bergama Müzesi o dönemin İzmir Valisi Fazlı Güleç tarafından açılmıştır.