Beyşehir Otelleri

Beyşehir otelleri oldukça şanslı bir konuma sahiptir.

Beyşehir Otelleri

İlk çağlardan beri yaşamın var olduğu ilçede ilk zamanlarda toprakların verimli olmasından dolayı tarım ve hayvancılık yoğun olarak görülmektedir.

Gelişen yaşam standartlarının da etkisiyle ve bölgeye yapılan yatırımlar ilçenin gelişmesine olanak sağlamıştır.Tarihi ve doğal güzelliklerinin halen günümüze kadar ulaştığı görülmektedir.Konya iline yapacağınız gezilerde tarihi eserleri görebileceğiniz gibi Beyşehir ilçesinide ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Coğrafi konum  fert, toplum ve devlet hayatını şekillendiren etkenlerden biridir. Beraberinde birçok avantaj veya dezavantajı da barındırabilir. Beyşehir bu açıdan oldukça şanslı bir yere sahiptir.

Beyşehirin en nadide özellikleri arasında şehir merkezine yakın olan Beyşehir gölü ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Beyşehir  deki düzlük alanlar bozkırlar halinde uzanır. Çevredeki dağlar ise, ormanlarla kaplıdır ve topraklar verimlidir.

Beyşehir Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Beyşehir Gölü Milli Parkı
Beyşehir Gölü Milli Parkı

Konyanın en geniş nüfusa sahip ilçesi olarak bilenen Beyşehir ilçesi,tarihi ve doğal güzelliklerini günümüze yansıtmaktadır.İlçeninda adıyla anılan Beyşehir gülü ve milli parkı,yıl içerisinde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.
Tarihi dokusu halen korunan Beyşehir gölü ve milli parkı bakanlar kurulu tarafından doğal sit alanı olarak belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.
Ziyaretçilerin sıklıkla uğrak yerleri arasında gösterilen Beyşehir Gölü ve milli parkı,birçok çam ağacı ,köknar ve karaçam ağaçlarıyla çevrilidir.

Selçuklu dönemine ait birçok eserinde bu bölgede sergilenmesi Beyşehir ilçesinin gelişmesine de büyük katkı sağlamıştır.