Biga Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Biga Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Biga otelleri hakkında detaylı bilgiler...

Biga Otelleri

Biga, Doğusunda Gönen, batısında Lapseki, güneyde Çan, kuzeyde ise Marmara denizi ile çevrili bir ilçedir. Şehrin ne zaman kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. 

Biga halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.Tarıma dayalı sanayi gelişmekte olan sektörlerden biridir. Ayrıca Türkiye'nin en büyük Demir Çelik fabrikalarından İçdaş mobilya fabrikası Doğtaş bu ilçenin sınırları içinde kurulmuştur.

Bölgede yer alan üniversite de ilçenin önemli geçim kaynaklarındandır.Bölgede gezilecek yerler arasında  Karabiga kasabasında çok sayıda kalıntı bulunmaktadır.Karesioğullarından kaldığı sanılan ve halk tarafından Kale olarak adlandırılan sur kalıntıları vardır.   Dereköyde bulunan doğal kaya duvar görülmeye değerdir. Şahmelek Koyu, Fırıncık koyu, Söğütlü yalı vb bir çok koyda denize girilebilir. İlçede bulunan Ulu Cami, MRG Hotel Binası, Halim Bey Konağı tarihi yapılardır. 

Biga Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Biga Çayı
Biga Çayı

Bulunduğu ilçe ile aynı ada sahip olan Biga Çayı, ilçeyi ikiye ayıran bir özelliğe sahiptir. Büyük İskender'in bu çayın çevresinde savaştığı da bilinmektedir. Karabiga beldesine 3 km uzaklıkta yer alan Biga Çayı iki tarafını süsleyen yeşillikler ile eşsiz bir güzelliğe sahiptir. 
Suya yansıyan ağaçlar ise tam fotoğraflıktır. Çanakkale'ye geldiğinizde mutlaka bu doğa harikası çayı görmeli ve bol bol fotoğraf çekmelisiniz. 

Şahmelek Koyu


Şahmelek Koyu, Çanakkale'nin Biga ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Denizi ve kumsalı sayesinde her yaz birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Çanakkale tatilinize sizlerde mutlaka bu koy'a gelmeli, denizi ve kumsalından doyasıya yararlanmalısınız.
Her yaş grubundan misafirini ağırlayan Şahmelek Koyu, sessiz, sakin zaman geçirebileceğiniz huzur dolu bir köşedir. 

Şahmelek Koyu