Bilecik Söğüt Otelleri Bölgesinde En Çok Satılan Oteller

Bilecik Söğüt Otelleri Toplam Otel Bulundu

Harita

Bilecik Söğüt Otelleri

Osmanlı dan devraldığı tarihi miras ile şirin Bilecik Söğüt otelleri sizleri bekliyor...

Bilecik Söğüt Otelleri

Osmanlı dan  devraldığı tarihi miras ile ufak ve şirin bir ilçedir.

Söğüt Osmanlı devletinin kurulduğu yer ve ilk başkent olması açısından büyük bir önem taşımaktadır.Bilecik iline bağlıdır.İl merkezine 29 km uzaklıktadır.Osmanlı devletinin kurulduğu yer olduğu için büyük bir önem taşıyan Söğüt ün geçmişi 13.yy a dayanmaktadır.

Başta İznik Rum imparatorluğuna ait olan Söğüt ve çevresi Anadolu Selçuklu Devleti komutanı Ertuğrul Gazi nin fethetmesiyle Selçuklu yönetimine girmiştir.

Bu üstün başarı üzerine 3. Alaeddin Keykubat tarafından Ertuğrul Gazi ye verilmiştir.1200 lü yıllarda bu bölge Osmanlı imparatorluğunda da ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelirinin büyük çoğunluğunu seramik üretimiyle sağlayan Söğüt yol üzerinde olması dolayısıyla sıkca uğrak noktası haline gelmiştir.

Bölgenin gezilecek yerleri arasında Hamidiye Camii,Hamidiye İdadisi,Kaymakam Çeşmesi,Yetimler Yurdu,Kuylu Mescit ve Söğüt Etnografya Müzesidir.

Bilecik Söğüt Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Kaymakam Çeşmesi
Kaymakam Çeşmesi

Estetik bir güzelliğe  sahip olan Kaymakam çeşmesi Bilecik in Söğüt ilçesinde bulunmaktadır. 1914 yılında inşa edilen ve varisi Sait Bey dir. Sait Bey o dönemler de Söğüt te kaymakamlık yapmıştır.Kaymakam çeşmesi, Neo-Klasik tarza yapılmıştır... Çevresine  yalaklar yapılarak yalakların yanındaki kabartma yıldız motifleri dikkat çekici detaylar arasındadır. çeşmenin kitabesi günümüze  kadar gelmiştir. Her yerde ayrı kitabeler bulunur.Gezilecek yerler arasına buradan sonra Ertuğul Gazi Türbesi ve Çelebi Sultan Mehmet Camiisini de ziyaret edebilirsiniz.

Kuyulu Mescit

Ertuğul Gazi aşiretiyle birlikte Söğüt e geldiğnde Aktopraklı mevkiine yerleşmiştir. Bu yerleşim yerinin Söğüt çay kenarında inşa edilen mescit küçük bir bahçede  ibadet hanedir.İsmini bahçesindeki  su kuyusundan alan yapının Ertuğul Gazi zamanında yaptırıldığı sanılmaktadır. Günümüze dek defalarca onarımdan geçmiş  olan mescit küçük bir ibadethanedir. İnşat tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Kare planında tek kubbeli ve minaresi bulunan mescidin kuzeyinde son cemaat yeri mevcuttur. 

Kuyulu Mescit