Bitez Otelleri

Bitez otelleri, hem modern hem de köy havasını ve doğallığını kaybetmemiş sayılı konaklama yerleridir...

Bitez Otelleri

Muğlanın bodrum ilçesi ürünü yalnızca sınırlarımız içerisinde değil, dünya genelinde mükemmel bir bölge olarak gerçekten kendini her defasında ispatlamıştır. Ülkede turizme destek veren tüm Bitez Otelleri buradaki modern turizm anlayışını insanlara tanıtmış, hem de dünya genelinde bu bölgenin güzelliklerini herkese ispat etmeyi başarmıştır. Son derece kaliteli tesislerin simgesi olan tüm Bitez Otelleri, bu bölgedeki turizmi olan ilgiyi da artırmış olağanüstü yapılaşmaları ve en uygun şartları insanların ayağına da uygun şartlarda getirmesiyle bilinmiştir. Tüm Bitez Otelleri ve sunumları bölgenin tatil merkezi olarak karşılığını görmesi açısından da önemli bir yer tutarken, bu bölgede kendini gösteren çok sayıda girişimciliği de bu çalışmalarla desteklemiştir. Son dönemlerin gözde tatil mekânı olan tüm Bitez Otelleri, bu bölgenin olağanüstü bir tatil cenneti olması yolunda modern mimari çalışmaları da en uygun şartlarda insanların göz önüne getirmeye devam etmiştir.


Giderek müşteri potansiyelini artıran bunu da en uygun şartlarda yapıp tüm insanlara olağanüstü hizmet sunumlarında bulunan bir bölgede, elbette ki doğal güzellikler içerisinde bulunmak, iyi bir tatil anlayışını gündeme taşıyacaktır. Tüm Bitez Otelleri burada etkin bir rol üstlenmiş ve müşteri memnuniyetini odaklanan turizm işletmeciliğinin de açık adres olarak dikkati çekmiştir. Bölgenin genel anlamda turizme sağladığı katkılar da olumlu şekilde karşılanırken, merkezde olmak ve bodrum gibi olağanüstü güzel bir ilçede yer almak, elbette ki turizm imkânlarının da daha üst seviyede değerlendirilmesine yol açmıştır. Eğlence merkezi olarak bilinen bir bölgede, tatil anlayışı elbette ki daha olumlu sonuçlarını insanlara tanıtırken, tüm Bitez Otelleri buradaki turizm destekli anlayışın önemli bir göstergesi olarak dikkat çekmiştir. Her bir otelin kendi iç bünyesinde, başta havuzu olmak üzere oldukça zengin ve etkinliği bol seçenekleri insanlara sunması, burada hiç sıkılmadan zaman geçirmenin de adresi olarak dikkat çekmiştir. Böylesine önemli etkinliklere olanak tanıyan geniş imkânlar, turizm anlayışını da daha ön plana taşırken, olağanüstü sunumlarla desteklediği tatil anlayışını gözlerine sürme gayreti de yine bu çalışma ve turizm anlayışı ile mümkün olmuştur.


Her sene çok daha fazla insanın bölgede kendini göstermesi ve turizm anlayışına destek vermesi tüm Bitez Otelleri imkânlarının insanlar arasındaki paylaşımıyla da söz konusu olmuş ve dikkati gündeme taşımıştır. Modern turizm anlayışını yeni yapılanmalı hizmetlerle destekleyen ve onu daha geniş bir yelpazede insanların hizmetine sunan anlayış turizmin bölgesel olarak gelişiminin de göstergesi olmaya devam etmiştir. Eğlenceli etkinliklerle döşenmiş olağanüstü imkânlar, hiç şüphe yok ki eğlence amaçlı olarak bu bölgeye seyahat eden insanların turizm anlayışını da önemli oranda desteklemiştir. Tüm Bitez Otelleri sunumları ile birlikte ve olağanüstü imkânlarının bir araya gelmesiyle bölgeye tatil için gelen insanlara her zaman kucak açmış, en özel ve ayrıcalıklı sunumlar konusunda da insanlara ışık tutmaya devam etmiştir. Coğrafi koşulların olağanüstü şartlarının yanı sıra, tarihi geçmiş ve kültürel kalıntılar da bölgede insanlara olumlu şekilde cevap verirken, tüm Bitez Otelleri ve hanım imkânlarıyla birlikte tatil anlayışının da çok daha iyi bir noktada insanlara son olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bitez Otelleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

GEZİLECEK YERLER

Bitez Halk Plajı
Bitez Halk Plajı

Bitez Belediyesine ait olan Bitez Halk Plajı Bodrum'a yaklaşık 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Bitez de bulunan bitez halk plajı, Mavi Bayrak ödülüne sahiptir olup ve temizliği ile de tatilcilerin dikkatlerini üzerine çekmiştir. Plajın uzunluğu, yaklaşık 250 metre olup ve 15 metre genişliğindedir. Burada su sporlarıda yapılmakta olup yeşilin ve mavinin birleştiği muhteşem bir o kadarda eşsiz bir şekilde buluşmasına tanık olacağınız Bitez Plajı nın tüm güzellikleri sizleri beklemektedir.

Bitez merkeze minibüslerle 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, yürüyüş yolunu kullanarak, çok hoş bir yürüyüşle de Biteze varabilirsiniz. Doğanın mavi ve yeşil bir cümbüş halinde olabildiğine coştuğu, bütün Türkiye, nin çok iyi bildiği, kültürümüzde yer almış (Çökertme) türküsüne konu olmuştur. Bitez Beldesi, Milas, Bodrum havalimanına 45km uzaklıkta yer almaktadır.

Muğla otelleri sayfamızdan konaklayacak yerler bulabilir, Bodrum ve Gümbet tarihi ve turistlik mekânlarını yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Bitez çevresinde konaklayacak otel ve gezilecek yerler hakkında birçok bilgiyi bu sayfa üzerinden edinebilirsiniz. Tatiliniz boyunda bu sayfadan faydalanabilir ve tatilinizi renklendirebilirsiniz. Gümüşlük gezi rehberi sayfamızdan bölgedeki otelleri inceleyebilir, arama motorunu kullanarak farklı bölgelere bölge otellerine göz atabilirisiniz. Turgut Reis seyahatinizi daha keyifli hale getirmek için Yalı Kavak ve Torba Turistik yerleri gezi rehberi ve tarihi mekânlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitez Sörf Merkezi

Bodrum İlçesinin en yeşil beldelerinden bir tanesi olan Bitez Beldesi, Bitez Sörf Merkezi ve büyük mandalina ağaçları ile yarımadanın en çok rağbet gören yerleri arasındadır.

Bodrum İlçesinden karayolu ile 8 km deniz yolu ile 2,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Otogardan sürekli yapılan minibüs seferleri ile Bitez'e kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bitez yarımadadaki diğer yerlere nispeten merkeze yakınlığı, ulaşımının kolaylığı ve yıllardır oturmuş işletmelere sahip olması, bu işletmelerdeki hizmet ve servis kalitesinin yüksekliği, makul fiyatlar bunu anlaşılır kılan şeylerdir. Bitezde sahilde sıralanmış restoranlar Bodrum yarımadasının en çok turist çeken ve rağbet gören mekânları Bitezde bulunmaktadır.

Mis kokulu limon ve mandalina ağaçları arasında gölgelik patikalarda, kurumuş dere yataklarında yapılan yürüyüşler sizleri çok rahatlatacaktır. Ziyaretçiler, küçük bir kır kahvesinde sıcak bir ilgiyle karşı karşıya gelebilirler. Konaklama tesisleri, ailelerce işletilen küçük pansiyonlardan, kendi sınıflarından beklenen her türlü imkanı sağlayan lüks otellere kadar çeşitlilik bulunmaktadır.

Bitez Sörf Merkezi
Çilingir Sofrasi Bahçe Bitez
Çilingir Sofrasi Bahçe Bitez

Bodrum Bitez Beldesinin vazgeçilmez mekanlarından birisi olmakta olan Çilingir Sofrasi Bahçe Bitez, mis kokuları ile mandalina ve limon ağaçları arasında Bitez de çok güzel huzur dolu bir ortamda özel bir menü, farklı lezzetler ve güler yüzlü bir servis sunuyor. Müdavimlerinin çok iyi bildiği ünlü özel mezeleri ve menüsü ile tüm dikkatleri üzerine çekmekte ve yine çekici. Çilingir Sofrası, sohbetleri ve titizlikle yaptıkları hizmetler gelen misafirleri mutlu etmektedir.

Çilingir Sofrası Bahçe de özel bir menü uygulaması bulunmamaktadır. Oturduğunuzda sizlere ne içeceğinizi sormaktadırlar. Ondan sonra zaten servis kendiliğinden gelişmektedir. Önden gelen leziz mezeler çeşitliliği ile iştahınız iyice kabarıyor. Özel olarak hazırlanan ara sıcaklar, taze deniz mahsullerinden yapılan ve zaman zaman değişen ana yemekler sohbetinize eşlik ediyor. Çok sevilen ıspanaklı tatlı ve diğer tatlı çeşitleriyle gecenin geç saatlerine kadar hizmet devam etmektedir. Tüm yemekler bu işe tutkun hünerli ellerden ortaya çıkan benzeri olmayan lezzetler.

Çilingir Sofrası Bahçe de İsterseniz havuz başında, isterseniz çardak altında yemeğinizi zevkle tadıp, hamakta günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Hem merkezden, hem Bitez den gelirken yoldaki tabelalar sizi bu güzel, otantik ve sahipleriyle sıcacık ortama ulaştıracak.

Limonatta

Limonatta, Bodrum Bitez de bulunan ve adeta gizlenmiş sakin ve huzurlu bir mekan. Ev yapımı mandalina, vişne, turunç yanında, az rastlanır muz ve pancar reçelleriyle bezenmiş eşi bulunmaz sabah kahvaltıları, puf börekleri ile damak zevkinizi tekrar keşfedeceksiniz. Mandalina ağaçları arasındaki bu mekan. Çocukların da keyifli vakit geçirebileceği büyük bir bahçe ve kum havuzuna sahip bu mekan sanki sizlere hoşça vakit geçirmeniz için tasarlanmış edası taşımaktadır.

Suyun içine atılmış nar taneleri, nazar boncuklu kürdana geçirilmiş lokumla ve küçük kurabiyeleri harika bir sunumla sizlere servis ediliyor. Akşam ve öğle yemekleri için de İtalyan yemekleri ve balıklarla çeşitlenen menüsüyle Bitez de yer alan Limonatta sakin, huzurlu atmosferi ve hoş sunumuyla uğranılması gereken mekanlar arasında yer almaktadır.

Geniş alanda yer alan ve bu alan içerisindeki kendin pişir kendin ye imkanı yanında Adana köftesinin yufkayla sarılıp çırpılmış yoğurtla servis edildiği mekana özel Limonatta Kebabı, Portakal suyu ile yapılmış cevizli pazı kavurması ve Meze tabakları ile tok olsanız bile sizlerin iştahınızı tekrar kabartmaya yeterde artar bile.

Limonatta